support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Golf I Red Rabbit – low-stance show stopper od tunera Joe-a logo vw

Volkswagen Golf I Red Rabbit – low-stance show stopper od tunera Joe-a

07.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Golf je všeobecne jedným z najupravovanejších áut na svete, dokonca aj jeho prvé dve generácie sú ešte aj dnes veľmi obľúbeným cieľom rôznych tuningu-chtivých nadšencov. Mohlo by sa zdať, že pri takom veľkom počte upravených Golfov, aké máme možnosť vidieť prakticky na každom tuningovom zraze, či už u nás alebo v zahraničí, to už bude nuda. Nie je však tomu tak, presvedčí vás o tom aj tento skvelý kúsok pochádzajúci z USA. Na prvý pohľad veľmi čisto spracované auto v sebe ukrýva množstvo veľmi zaujímavých a nápaditých úprav. Predstavujeme vám VW Golf 1.generácie resp. Rabbit, ako je tento model v USA označovaný a jeho hrdého majiteľa Joe-a.

Joe s tuningom začal podobne ako väčšina z nás, bol pozrieť na zopár zrazoch, zbieral časopisy a snažil sa načerpať čo najviac inšpirácie. Medzitým mu už v garáži parkoval celkom obyčajný VW Golf Rabbit v tmavo-červenom zašlom laku. Joe teda po určitom čase začal opatrne svoje auto vylepšovať, už v tej dobe inklinoval skôr k čistému elegantnému štýlu, čo v podstate dokazuje aj samotný výsledok, ktorý máme teraz pred očami. Do veľkých úprav sa Joe pustil prakticky až po ôsmich rokoch od kúpy tohto skromného, avšak veľmi populárneho a vďačného auta.

Joe začínal s tuningom VW Rabbit opatrne


volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

Joe sa teda pre kompletné prepracovanie svojho štvorkolesového miláčika rozhodol až po relatívne dlhej dobe. Nasledovalo postupné upravovanie v jeho vlastnej garáži, Joe sa nemusel s úpravami ponáhľať a sem tam mu pomohli aj jeho kamaráti venujúci sa tuningu. Možno to vyzerá, že s karosériou mal Joe veľmi veľa práce, ale nebolo to až také zlé. Karoséria bola totiž aj predtým v perfektnom stave a neboli na nej ani len náznaky hrdze, či iného vážnejšieho poškodenia. Vozidlo síce malo nevábny tmavý červený lak, či rôzne odreniny a škrabance. Tie však zmizli prelakovaním do úžasnej červenej. Ide pritom o odtieň, ktorý používa Audi aj pri modeli R8. Za prvé veľké prekvapenie teda môžeme označiť lak, ktorý je identický s lakom pre športové kupé so štyrmi kruhmi na prednej maske. Musíme uznať, že táto červená v kombinácii s chrómovými prvkami tomuto Volkswagenu naozaj sekne. Joe sa potom pustil tiež do bodykitu, pričom tu bolo hlavným cieľom prinavrátiť mu pôvodný a zároveň ho pretvoriť na „európsky variant“. Ešte lepší dojem dodávajú úplne nové predné svetlomety a už spomínané chrómové prvky, všimnite si najmä vonkajšie spätné zrkadlá. Došlo tiež na rozšírenie blatníkov, ktoré zapadalo do vopred premyslených úprav. VW Rabbit nezaostáva ani výkonovo a ani techniky

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

Takéto auto jednoznačne musí dostať poriadne kolesá len máloktoré by sa mu hodili tak ako originálne BBS s poriadnym chrómovým límcom. Nasledovala inštalácia sady pre úpravu svetlej výšky Accuair E-Level Management. V interiéri prebehlo tiež zopár zmien, z nich spomeňme napríklad osadenie športových sedadiel Recaro Trophys, upravenú palubnú dosku a nezabudnime ani na volant zo staršieho modelu Scirocco.

Teraz sa však dostávame k tomu najväčšiemu prekvapeniu. Tým je bezpochyby výkonný agregát VR6, ktorému sekunduje upravená 5-stupňová prevodovka. Joe sa síce presnými číslami nepochválil, no asi si viete predstaviť ako dokáže s týmto autom „zamávať“ motor s výkonom cez 200 koní. Samozrejme, aj okolie motora vyzerá špičkovo, akoby sa s autom ani nejazdilo. Joe so svojim VW Rabbit jednoducho predvádza absolútne čistý štýl tuningu bez akýchkoľvek zbytočností. O kvalitne odvedenej práci svedčí aj fakt, že od prestavby ubehlo len niekoľko mesiacov a Joe sa už môže pochváliť množstvom ocenení z rôznych miestnych tuningových súťaží. Davom sa jeho auto jednoducho mimoriadne páči a rozhodne medzi ostatnými vyniká. A jeho silnou stránkou je okrem exteriéru aj mimoriadny výkon. Čo poviete, niekedy netreba drastické vzhľadové úpravy aby auto svojim vzhľadom doslova bralo dych.

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

volkswagen vw golf mk1 red rabbit garage show stopper low stance styl joe tuning

Volkswagen Golf I Red Rabbit - stance úprava od tunera Joea :Ako sa vám pozdáva upravený "Červený zajačik" Volkswagen GOLF I Red Rabbit v stance štýle od tunera Joea ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17906x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt