support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw VW Golf 6 GTI a VW Polo 6R – dve šľahačky a lá Rieger logo vw

VW Golf 6 GTI a VW Polo 6R – dve šľahačky a lá Rieger

14.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecké autá majú v sebe čosi, vďaka čomu im tuningové firmy venujú trochu viac pozornosti, než iným autám. Napríklad taký Volkswagen alebo Audi, či BMW, všetko to sú autá, na ktoré v pravidelných intervaloch vychádzajú nové a nové diely. Možno je to aj preto, že väčšina ich dvorných úpravcov pochádza taktiež z Nemecka. Navyše, s novými modelmi takmer okamžite prichádzajú pre ne ušité vylepšenia.

Firma Rieger je známa svojim veľkým apetítom v oblasti stylingu a novinku v podobe Golf 6 GTI a Polo 6R si jednoducho nemohla nechať ujsť.

Nový Golf a nové Polo sú si veľmi príbuzné. Nie je to len z hľadiska pôvodu, ale predovšetkým z dizajnovej a motorickej stránky, pri ktorých až tak veľa rozdielov nenájdeme. Obidva modely v niečom vynikajú a naopak v niečom zaostávajú. Obidva ale potešia zaujímavým dizajnom, rozmanitým interiérom, kvalitnou technikou a v neposlednom rade vedia ponúknuť aj poriadnu zábavu.

Obidva modely majú svoje ostré verzie, ktorých označenie sa po roky nezmenilo – GTI. Je síce pravda, že nový Golf má ešte ostrejšiu verziu s označením R, ktorá produkuje majestátnych 270 koní, no úpravcu zaujímal model GTI.

Pri novom Golfe sa jedná o štvorvalcový dvojliter preplňovaný turbodúchadlom, ktorého hodnoty vôbec nie sú nezaujímavé – 210 konských síl (155 kW) a 280 Nm, zrýchlenie na stovku za 6,9 sekundy.

Zaujímavosťou ale je, že Polo, rozmerovo menší model, má vo verzii GTI pod kapotou „len” 1,4 litrový štvorvalec, ktorý je ale dopovaný turbom aj kompresorom. Vyvinie maximálny výkon 180 koní (132 kW) a 250 Nm. Na stovku ale šprintuje rovnako svižne, ako Golf GTI, za 6,9 sekundy. O zábavú s týmito autami máte postarané.

Rieger sa pri tomto dvojitom projekte zameral viac menej len na styling obidvoch krásavcov. Vybavil ich kompletným bodykitom pozostávajúcim z predného nárazníka s karbónovým spojlerom, prahovými nástavcami, zadným karbónovým difúzorom a strešným spojlerom. Dizajn jednotlivých dielov je pomerne agresívny a dokonale vystihuje charakter verzií GTI. Úpravca ešte pridal športový výfukový systém na nejaké tie koníky navyše a lepší dojem z jazdy. Celú túto parádu zakončili disky, ktoré si budúci majiteľ môže ľubovoľne nakonfigurovať.

VOLKSWAGEN GOLF 6 GTI


vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

vw golf vi gti rieger tuning

VW GOLF 6 GTI v úprave od RIEGER:VOLKSWAGEN POLO 6R


vw polo 6r rieger tuning

vw polo 6r rieger tuning

VW POLO 6R v úprave od RIEGER:Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2010 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 770 stranách môže byť Vaša len za 5,90€

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAko na vás pôsobia títo dvaja súrodenci Golf VI GTI a Polo 6R ? Prosíme, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16186x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt