support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Volvo V60 T6 AWD ´HR´ Heico Sportiv – rodinný silák zo Švédska logo volvo

Volvo V60 T6 AWD ´HR´ Heico Sportiv – rodinný silák zo Švédska

20.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ako je Brabus spájaný s automobilkou Mercedes-Benz, TechArt s Porsche, tak aj Volvo ma svojho majstra na úpravu. Je ním nemecký úpravca Heico Sportiv. Ako už zo samostatného názvu vyplýva ide o športové doladenie týchto luxusných „Švédov“. Nie že by Volvo už priamo z továrne nebolo dosť športové na pomery vo svojej triede, ale trocha tuhosti a lepšej ovládateľnosti nikdy nie je na škodu.

Heico Sportiv využíva pri úpravách svoje skúsenosti a vývoje zo závodných okruhov a už na prvý pohľad je vidno že nie sú to žiadni amatéri. Posledný ich výtvor bol odhalený na domácom Essen Motor Show, ktorý sa konal práve v dňoch: 27.11. – 5.12.2010

Už sériové Volvo V60 disponuje veľmi schopnými pohonnými jednotkami. Benzínový motor T6 s objemom 3,0 litra konštruktéri vylepšili znížením vnútorného trenia. Teraz dosahuje maximálny výkon 224 kW (304 k) a najvyšší krútiaci moment 440 Nm. Tento maximálny krútiaci moment je k dispozícii v rozpätí otáčok od 2100 do 4200 za minútu. To umožňuje svižnú akceleráciu a dodáva motoru vysokú pružnosť. Akcelerácia z 0 na 100 km/h trvá 6,6 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h. Vozidlo je poháňané všetkými štyrmi kolesami 4x4.

HEICO SPORTIV VOLVO V60 ´HR´


V podaní Heico Sportiv to vyzerá ešte o niečo veselšie. Úpravou riadiacej jednotky bolo možné pridať zopár kobýl pod kapotu. Hodnota sa zastavila na 330 koní a k dispozícii je aj krútiaci moment 460Nm. Z 0 na 100 km/h vystrelí tento kombík za 5,8 sekundy (séria to dokáže za 6,6). Maximálna rýchlosť ostala limitovaná na 250km/h.

volvo v60 hr tuning heico sportiv

Celá táto „monštruózna strojovňa“ sa ukrýva v krásnom uhladenom obale. Veď kto by si bol pomyslel, že rodinné combi dokáže popreháňať po okruhu aj športové autá? Je to naozaj tak. Volvo vďaka svojimi technologickými inováciami hlavne v oblasti podvozku, si drží post svetovej jednotky v oblasti automobilového vývoja. Napríklad tlmiče pruženia majú väčšiu účinnosť ako pri každom doterajšom modeli značky Volvo. Uchytenia tlmičov sú teraz vyrobené z polyuretánu (PUR) namiesto gumy, čo umožňuje lepší kompromis medzi komfortom a dynamickým ovládaním.

Súčasne bol modifikovaný softvér osvedčeného systému pohonu AWD (All Wheel Drive) aby mohli verzie s pohonom všetkých kolies (štandardne pri benzínovom motore T6, a na želanie pri naftovom D5 v kombinácii s automatikou prevodovkou) plne využiť potenciál nového podvozku.

volvo v60 hr tuning heico sportiv

Exteriér sa celý nesie v nenápadnom a elegantnom prevedení. Aj keď nevieme či ponúkané 18“ alebo až 20“ disky HEICO Sportiv sú až tak nenápadné ;-).

Predný spojler (podnárazník), je montovaný na pôvodný nárazník, a krásne dopĺňa kontúry automobilu. Vyrobený je z flexibilného polyuretánového plastu, má nízku hmotnosť a spĺňa najnovšie požiadavky na ochranu chodcov.

volvo v60 hr tuning heico sportiv

Zadný nárazník je taktiež vyrobený z polyuretánového plastu, osadený difúzorom a štvoricou oválnych koncoviek výfuku HEICO. Ako voliteľnú výbavu Heico Sportiv ponúka difúzorovú vložku v prevedení karbónu alebo nerezovej ocele. U vozidiel s pôvodným zadným nárazníkom, je ponúkaná aj len jedna dvojitá koncovka výfuku a to pre pravú či ľavú stranu automobilu.

V interiéri taktiež prebehli jemné zmeny. Napríklad dokonalé spracované čalúnenie na palubnej doske, obložených dverí a stredovej konzoly s použitím tej najlepšej kože, doplnené s hliníkovým doplnkami, ako sú pedále, opierka nôh a hlavica radiacej páky.

Pre každého, kto túži cestovať pohodlne, alebo v prípade nutnosti svoju jazdu jemne okoreniť závodením na okruhu, je Volvo V60 T6 v úprave od Heico Sportiv ako stvorené!

volvo v60 hr tuning heico sportiv

volvo v60 hr tuning heico sportiv

volvo v60 hr tuning heico sportiv

Fotogaléria Volvo V60 T6 AWD HEICO SPORTIV ´HR´:

Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Čo poviete na tuning & styling od Heico Sportiv pre najnovšie combi V60 od Volva ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HEICO SPORTIV, tak navštívte našu podstránku:

HEICO tuning


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9386x    hodnotenie: 1.4/5, 7 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt