support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

KW

KW news – Volvo V50 a VW Golf Plus

28.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Progresivita niektorých úpravcov, zdá sa, nemá hranice. My ešte ani poriadne nevieme, ako budú niektoré nové modely vyzerať a oni už na nich pilne pracujú. Nuž, nie bezdôvodne patrí KW medzi svetovú špičku v oblasti podvozkov. Najnovším prírastkom v ich ponuke sú kompletné podvozkové kity pre nový MPV VW Golf Plus a kombík Volvo V50. Pre Volkswagen sú k dispozícii rovno všetky tri varianty, teda pevná „Variante 1“ za 1.122,-€ s DPH, „Variante 2“ s nastaviteľnou výškou za 1.390,-€ s DPH a s nastaviteľnou výškou a tuhosťou je k mánii „Variante 3“ za 1.673,-€ s DPH. Rozsah zníženia činí v prípade Pluska na oboch nápravách od 30 do 60 mm. Všetky tri typy sú v exkluzívnom nerezovom vyhotovení Inox Line. Pre Volvo V50 je určený iba podvozok „Variante 2“ s nastavovaním výšky. Jeho rozpätie je od 25 do 50 mm na oboch osách, nerezové vyhotovenie opäť zaručuje dlhú životnosť. To všetko u nás za cenu 1.569,-€ s DPH. O prínose k jazdným vlastnostiam sa nemá cenu baviť, stačí si to raz vyskúšať. Na všetky výrobky KW poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa jedná o náročnejšie inštalácie tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Tu máme pre vás prvé exkluzívne fotky KW-éčkom upravené podvozky vé-päťdesiatky od Volva a MPV-éčka Golfa Plus:

preview
preview



Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)



Tu sme vám pripravili hlavný výber a popis podvozkových systémov z ich celkového, inak ďaleko širšieho sortimentu:

KW podvozok – "VARIANTE 1 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 1 INOX LINE Nastaviteľné športové podvozky, ktoré môžu plne využiť všetky vlastností auta. Výškovo nastaviteľné tlmiče sú v rozmedzí 35 až 60mm. Dajú sa ľubovoľne nastaviť na prednej a zadnej náprave.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • TÜV certifikát
 • perfektné vyváženie auta
 • harmonické jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "VARIANTA 2 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 2 INOX LINE Nastaviteľné športové podvozky, ktoré majú dodatočne pridanú možnosť nastavenia tuhosti tlmičov na hornom uložení. Výškovo nastaviteľné tlmiče sú v rozmedzí 35 až 60mm. Dajú sa ľubovoľne nastaviť na prednej a zadnej náprave.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • možnosť nastavenia tuhosti – stlačenie tlmiča
 • TÜV certifikát
 • perfektné vyváženie auta
 • harmonické jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "VARIANTA 3 INOX LINE"

KW podvozok – VARIANTE 3 INOX LINE Základným pravidlom dobrého tuningu je zlepšiť vzhľad auta pre jeho osobitosť a predovšetkým zlepšiť jeho jazdné vlastnosti na maximálne možnú mieru. „SUSPENSION KIT“ sa skladá z pevne nastavenej hodnoty tuhosti a zníženia auta. Sada obsahuje tlmiče, pružiny a inštalačný manuál. Zníženie auta sa pohybuje od 35 do 60mm, čo je najväčšie rozmedzie zníženia vyrábané na svete.

Výhody tohto systému:
 • plno nerezové prevedenie „INOX LINE“
 • možnosť výškového nastavenia
 • možnosť nastavenia tuhosti – stlačenie tlmiča
 • možnosť nastavenia rýchloti pohybu vytiahnutia piestu
 • perfektné vyváženie auta
 • progresívne jazdné vlastnosti s športovým charakterom
 • kompletný aplikačný manuál

KW podvozok – "SUSPENSION KIT"

KW podvozok – SUSPENSION KIT Základným pravidlom dobrého tuningu je zlepšiť vzhľad auta pre jeho osobitosť a predovšetkým zlepšiť jeho jazdné vlastnosti na maximálne možnú mieru. „SUSPENSION KIT“ sa skladá z pevne nastavenej hodnoty tuhosti a zníženia auta. Sada obsahuje tlmiče, pružiny a inštalačný manuál. Zníženie auta sa pohybuje od 35 do 60mm, čo je najväčšie rozmedzie zníženia vyrábané na svete.


KW – PRUŽINY

KW – PRUŽINY Miesto kompletného podvozku si môžete zvoliť aj iba kratšie, znížené pružiny na Vaše sériové tlmiče. Znížením podvozku vylepšíte jazdné vlastnosti lebo dosiahnete zníženie ťažiska auta a tvrdšiu charakteristiku pružín.


KW 2 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK

KW 2 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK Závodný podvozok je ideálnou voľbou pre závodné autá skupiny "N", "A", "G" a "E1" . Majú možnosť výškového nastavenia auta, nastavenia útlmu nárazov a patentovaného nastavenia rýchlosti vytiahnutia tlmiča – „Bumb / Compression“. Charakteristika pružiny je dodávaná na prianie zákazníka, spolu s nastavením odklonu u systému McPherson. Pre všetky nastavenia je nutné zaslať špecifické požiadavky a charakteristiky auta - model, trieda, obsah motora, hmotnosť s vodičom, rozmery kolies + typ a výrobcu pneumatiky. Dodací termín je 4 až 6 týždňov, podľa náročnosti s možnosťou horného uchytenia typom „UNIBALL“. KW je špičkovým dodávateľom nemeckého DTC, európskeho FIA GT alebo FIA ETCC. Ceny podvozkov sú od 1.600,-EUR bez DPH (19%). (v prepočte aktuálnym kurzom). Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.


KW 3 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK

KW 3 – CESTNÝ ZÁVODNÝ PODVOZOK Špičkový závodný plynovo kvapalinový nastaviteľný podvozok pre čisto závodné účely používaný napríklad v sérii nemeckého DTC, európskeho ETCC, FIA GT alebo pri rally v MS. Možnosť výškového nastavenia, nastavenia tuhosti a rýchlosti spätnej kompresie piestu. Všetky informácie vám na vyžiadanie zašleme. Pre všetky nastavenia je nutné zaslať špecifické požiadavky a charakteristiky auta - model, trieda, obsah motora, hmotnosť s vodičom, rozmery kolies + typ a výrobcu pneumatiky. Ceny podvozkov sú od 4.300,-EUR bez DPH (19%). (v prepočte aktuálnym kurzom). Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.


KW – ZÁVODNÉ PRUŽINY

KW – ZÁVODNÉ PRUŽINY Závodné pružiny KW sa vyrábajú v rozlíšení „RACING SPRING“ a „HIGH PERFORMANCE RACING SPRING“:

Typy systémom:
 • RACING SPRING / MOC = 45,-EUR bez DPH (19%)
 • HIGH PERFORMANCE RACING SPRING / MOC = 55,-EUR bez DPH (19%)
 • HELPER SPRING ( pomocné pružiny ) / MOC = 28,-EUR bez DPH (19%)

KW závodné zavesenie – "UNIBALL"

KW závodné zavesenie – UNIBALL Uchytenie ku KW tlmičom systémom „UNIBALL“ . Informácie vám poskytneme na vyžiadanie.



preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológii. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácii pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche o päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológii odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti z športových sérii ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Kompletná ponuka firmy KW Suspension je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu KW SUSPENSION 2005. Tento kompletný katalóg s popismi jednotlivých systémov a aplikačným zoznamom podľa typu auta na vyše 60 stranách môže byť váš len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

preview
katalog
Objednávka katalógu



Všetky podvozky od KW si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na podvozky KW? Máte s nimi skúsenosti? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:



Viac informácií k tlmičom firmy KW vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7545x    hodnotenie: 55/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt