support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Volvo V40 T5 HPC – zvýšenie výkonu motora a športový styling od Heico Sportiv logo volvo

Volvo V40 T5 HPC – zvýšenie výkonu motora a športový styling od Heico Sportiv

07.Sep.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Prestížny hatchback Volvo V40 dostalo od dvorného úpravcu tejto švédskej automobilky poriadnu dávku výkonu navyše. V dielňach nemeckej spoločnosti Heico Sportiv sa však zaoberali nielen pohonnou jednotkou, ale „posvietili“ si aj na zovňajšok. Výsledkom týchto úprav je najrýchlejšia V40-ka.

V Heico Sportiv sa úpravám modelov Volvo venujú už dlhé roky a z to znamená množstvo skúseností, ktoré sa tvorcom darí pretaviť do obdivuhodných tuningových počinov. Takým je bezpochyby aj ten najnovší, ktorý sa týka modelu V40. Pozrime sa najprv na kozmetické úpravy, tie dodali severskému hatchbacku ostrejší výraz a vďaka svojmu sfarbeniu sa stal doslova neprehliadnuteľný.

Volvo V40 so štýlovou zelenou wrap fóliou


Predná časť modelu V40 bola obohatená o aerodynamické lišty predného nárazníka, ktoré majú prispieť k hladšiemu obtekaniu vzduchu okolo karosérie. Nový je aj predný gril v čiernom lesklom prevedení so skvejúcim sa logom úpravcu. V umiernenejšom štýle sa nesie aj zadná časť s výraznejšími koncovkami výfukovej sústavy. Všetky stylingové diely sú vyrobené z ľahkého polyuretánového plastu. Najviditeľnejšou zmenou bolo nepochybne osadenie matnej zelenej fólie, ktorá v kombinácii s lesklými čiernymi prvkami pôsobí veľmi štýlovo. Exkluzivitu zovňajška zvýrazňujú aj 19-palcové disky Volution VII. V tejto súvislosti ešte dodajme, že kontakt s vozovkou zabezpečujú profesionálne pneumatiky Continental ContiForceContact s rozmermi 235/35. K tomu najlepšiemu sa však ešte len dostaneme.

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

Najvýkonnejšia V40-ka ponúkne tri rôzne režimy jazdy


Prejdime teda pohľadom pod prednú kapotu. Ešte predtým, než vám predstavíme jednotlivé úpravy v tejto časti, spomeňme, že základom pre tuning sa v Heico Sportiv sa stala verzia modelu V40 s pohonom všetkých kolies. Pod kapotou sa nachádza turbom prepĺňaný 2,5-litrový päťvalec, ktorý sa od Heico Sportiv dočkal komplexných úprav. Tie jeho výkon posunuli na hodnotu 235 kW/320 koní. Jeho maximum je pri použití vstrekovania etanolu ešte vyšší a dosahuje hodnotu až 350 koní. Maximum krútiaceho momentu je po úpravách 510 Nm.

K úpravám pohonného ústrojenstva pristúpili v Heico Sportiv celkom originálnym spôsobom. Vylepšili turbodúchadlo, vymenili výfukový systém, chladič a výrazných zmien sa dočkal systém nasávania. Napokon sa venovali aj elektronike. Tu však treba spomenúť že

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

Volvo V40 od Heico Sportiv vám ponúkne tri rôzne výkonnostné možnosti, medzi ktorými si môžete prepínať. Ten prvý (zelený) je základ s výkonom 320 koní, pri druhom (modrom) sa pridáva rev z výfukového potrubia a tretí (blikajúci modrý) už zapája do hry aj vstrekovanie etanolu, čo vybičuje výkon k vyššie spomínanej hodnote 350 koní. V tomto režime trvá Volvu V40 šprint z 0 na 100 km/h len 5,6 sekúnd, lákavá je aj „maximálka“ 265 km/h. Športový pocit z jazdy umocnia aj radiace „pádla“ umiestnené pod volantom.

Zmeny prebehli aj v podvozkovej časti, kde pribudla športová výbava, ktorá Volvo V40 poslala o 30 mm bližšie k zemi. O lepší brzdný účinok sa zase starajú perforované brzdové kotúče s priemerom 370 mm.

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

Teraz sa už dostávame do interiéru, kde nájdete športové sedadlá Recaro s výraznejším bočným vedením. Chýbať nemôže športový trojramenný volant a kokpit vhodne zdobí aj zelené obšitie jednotlivých prvkov. Svoje športové sklony prejavuje Volvo V40 T5 HPC od Heico Sportiv aj sadou hliníkových pedálov. Cenu za tieto úpravy spoločnosť Heico Sportiv zatiaľ nezverejnila, zakúpiť si však budete môcť diely aj jednotlivo a vyladiť si tak Volvo V40 presne podľa svojich predstáv.

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

volvo v40 t5 hpc heico sportiv

logo heico sportiv

Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Čo váš názor na zvýšenie výkonu motora a dodanie športového štýlu pre Volvo V40 z dielne HEICO ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HEICO SPORTIV, tak navštívte našu podstránku:

HEICO tuning


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2302x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt