support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volvo Group a nová zmluva s Goodyear Dunlop Tires europe

23.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Bratislava 11. decembra 2006 – Spoločnosti Volvo Group a Goodyear Dunlop Tires Europe podpísali zmluvu o dodávke pneumatík prvej výbavy pre celý sortiment nákladných automobilov a autobusov Volvo, vrátane nákladných automobilov Renault, vyrábaných v Európe. Táto zmluva pomôže v pokračovaní rastu trhového podielu spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Europe v oblasti nákladných a úžitkových pneumatík prvej výbavy, ktorý je v súčasnosti viac ako 30 %.

Trojročná zmluva zahŕňa dodávku pneumatík Goodyear a Dunlop pre nákladné automobily a autobusy Volvo, rovnako tak ako pre nákladné automobily Renault, ktoré sú vyrábané v Európe. Pneumatiky pre nákladné vozidlá a autobusy, pokrývajúce celé rozmerové spektrum až do rozmeru 16”, budú vyrábané v továrňach spoločnosti Goodyear v Luxembursku, Nemecku, Slovinsku a Turecku.

„Veľmi nás teší, že môžeme pokračovať v našom dlhodobom vzťahu so značkami spoločnosti Volvo Group. S touto spoločnosťou spolupracujeme už mnoho rokov a považujeme sa viac za partnera v oblasti techniky ako za dodávateľa. Náš vzrastajúci podiel na trhu nákladných pneumatík prvej výbavy v rámci európskych výrobcov nákladných automobilov, autobusov, návesov a prívesov odráža dôveru, ktorú v naše výrobky a služby majú ako sami výrobcovia, tak celý priemysel cestnej dopravy," povedal Hubert Moquet, Goodyear Director Original Equipment Sales Truck Tires Europe.

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires má dlhoročnú skúsenosť pri spolupráci s Volvo Group vo vývoji a výrobe produktov, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla, rovnako tak ako pri zavádzaní nových, inovačných výrobkov. Pneumatika pre riadenú nápravu rozmeru 355/50R22.5 bola navrhnutá a vyrobená tak, aby splnila špecifické požiadavky spoločnosti Volvo. Následne bola uvedená na trh ako prvá vodiaca pneumatika s profilovým číslom 50. Ponúka väčšiu nosnosť, znížený valivý odpor, a tým optimalizáciu spotreby paliva, zvýšený kilometrový výkon, zlepšené chovanie za jazdy, stabilitu a pohodlie, a zároveň znižuje poškodzovanie ciest. Táto inovovaná pneumatika poskytuje dopravcom, a to zvlášť tým, ktorí vlastnia ťažké nákladné automobily a obrovské návesy a prívesy, viac prevádzkových výhod než ktorákoľvek iná pneumatika.

Nedávno bola predstavená technológia Goodyear Duraseal spoločne s uvedením novej konštrukčnej rady nákladných automobilov Renault. Použitím pneumatík s touto novou technológiou umožnil Renault svojim zákazníkom kupujúcim nový Renault Kerax voľbu, ktorá môže výrazne zredukovať prestoj vozidla, a tým pádom zvýšiť produktivitu.

Goodyear
Goodyear je najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Spoločnosť so sídlom v Akrone (Ohio, USA) vyrába pneumatiky, technické gumové výrobky a chemikálie vo viac ako 90 závodoch v 28 krajinách po celom svete. Svoje marketingové aktivity má spoločnosť takmer v každej krajine sveta. Goodyear zamestnáva približne 80 000 pracovníkov.

Sortiment pneumatík spoločnosti Goodyear pre nákladné vozidlá, autobusy a autokary zahŕňa vyše 400 rôznych typov pneumatík vo viac ako 55 rozmeroch. Pneumatikami Goodyear svoje vozidlá štandardne vybavuje mnoho popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, vrátane značiek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Goodyear taktiež dodáva pneumatiky všetkým významným výrobcom návesov a prívesov.

Vďaka svojej servisnej sieti TruckForce, 24hodinovej cestnej asistenčnej službe Goodyear ServiceLine24h a elektronickému systému riadenia pneuhospodárstva FleetOnlineSolutions™ poskytuje spoločnosť Goodyear najväčší rozsah špecializovaných služieb vo svojom obore.

Pokiaľ sa chcete o spoločnosti Goodyear a jej výrobkoch dozvedieť viac, navštívte stránky www.goodyear.com alebo www.goodyearpneu.cz.

Zopár starších odkazov na značku Goodyear a Dunlop:

Good year Dunlop Europa Good year truck racing Good year Dunlop Ultragrip 7


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Tlač. spr. Goodyear Dunlop Tires Slovakia s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6818x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt