support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Volvo 244: švédsko-fínsky burnout na počkanie s motorom Toyota 2JZ-GTE logo volvo

Volvo 244: švédsko-fínsky burnout na počkanie s motorom Toyota 2JZ-GTE

20.Feb.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Spojenie klasického dizajnu s modernou technikou je vždy fascinujúce a tento spôsob úprav sa stále teší pomerne veľkej obľube. Dnes vám predstavíme jednu severskú hviezdu, ktorá dokáže na zrazoch doslova divy. Hranaté Volvo 244 nemusí na prvý pohľad pôsobiť príliš príťažlivo, skrýva však za sebou úžasný príbeh a to čo dokáže, sa len tak nevidí.

Dizajn starších modelov Volvo je typický svojimi hranami a pomerne dlhými prevismi. Môžete ho milovať či nenávidieť, no k starším modelom tejto značky neodmysliteľne patrí. Modely z radu 200 sa vyrábali s niekoľkými dizajnovými obmenami od polovice sedemdesiatych rokov až do roku 1993. Za týmto tuningovým počinom však nezamierime do rodného Švédska ale do susedného Fínska, odkiaľ pochádza Eemeli Vuorela - hrdý majiteľ tohto červeného Volva 244. Obvykle našu prehliadku začíname zovňajškom. Teraz to však bude inak a rovno sa pozrieme pod prednú kapotu.

Švédska klasika Volvo 244 dostalo pod kapotu motor od Toyoty


Pohon tohto Volva 244 zabezpečuje motor Toyota 2JZ-GTE s turbom, sviečkami Bosch a 1 000cc vstrekovačmi. Nechýba športový filter K&N, nový medzichladič, 50 mm wastegate od Turbosmart, blow-off ventil a na mieru spracovaná výfuková sústava. Nová je aj dvojica palivových čerpadiel Bosch 044, palivové filtre a ďalšie prvky sústavy prívodu paliva. Japonský motor spolupracuje s prevodovkou Toyota R154, pre ešte lepšie zážitky je Volvo 244 vybavené na zadnej náprave samosvorom. Celý motor nielenže výborne funguje, ale pri pohľade pod prednú kapotu oceníte jeho spracovanie aj po vizuálnej stránke.

Zovňajšok prešiel iba zmenami, ktoré jeho vzhľad prinavrátili stavu, ako keby Volvo 244 len včera opustilo fabriku. Jedna zásadná zmena tu však je. Tí pozornejší možno uhádnu z akého auta pochádzajú disky. Ak si na túto hádanku netrúfate, prezradíme vám, že sú zo Chevroletu Corvette C4 vyrábaného v rokoch 1984-1996. Napriek tomu, že Volvo 244 nie je zďaleka rýdzo športové auto, musíme uznať, že mu tieto 16-palcové disky celkom svedčia. Ešte doplňme, že na predných diskoch sú obuté pneumatiky s rozmermi 195/45 a na zadných s rozmermi 205/40.

volvo 244 stance eemeli vuorela

Z pohľadu techniky sa budeme venovať ešte dvom častiam a to podvozku a brzdám. Podvozok bol kompletne prepracovaný a pribudol sem vzduchový systém Lowtoys. Dokonca je možné nastaviť zdvih nad každým kolesom separátne, okrem toho umožňuje vzduchový podvozok množstvo rôznych nastavení. Nastaviť je tiež možné extrémne zníženie, pri ktorom toto Volvo 244 doslova líže asfalt. Vzhľadom k výkonnejšiemu agregátu bolo potrebné prepracovať aj brzdy. Vpredu sa nachádzajú kotúče s priemerom 305 mm z Volva S60, s ktorými spolupracujú strmene Wilwood. Zadné brzdy zostali pôvodné, nová je však hydraulická ručná brzda.

volvo 244 stance eemeli vuorela

Viacero zmien sa odohralo aj v interiéri. Tou najväčšou je nepochybne osadenie predných škrupinových sedadiel, ktoré vás pevne podržia aj pri šoférsky náročnejších situáciách. Zaujímavý kontrast vytvárajú aj novo očalúnené zadné sedadlá v retro štýle. Opomenúť nesmieme ani športový volant Momo a nové, modernejšie ukazovatele. Eemeli toto auto vylepšil predovšetkým preto, aby si s ním mohol na cestách užívať množstvo zábavy. Podľa jeho vlastných slov sa mu to podarilo a hoci jeho hranaté Volvo môže na fínskych cestách pôsobiť nenápadne, vďaka jeho výkonom si h
volvo 244 stance eemeli vuorela

volvo 244 stance eemeli vuorela

volvo 244 stance eemeli vuorela

volvo 244 stance eemeli vuorela

volvo 244 stance eemeli vuorela

volvo 244 stance eemeli vuorela

Ako sa vám páči Volvo 244 v stance úprave od tunera z Fínska ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. Volvo vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2029x    hodnotenie: 3/5, 5


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt