support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo VW Touareg – brutálne SUV od firmy JE Design logo

VW Touareg – brutálne SUV od firmy JE Design

30.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Máme pre Vás ďalšiu novinku, tentoraz opäť z nemeckej produkcie. Na nový rok 2005 pripravil exkluzívny úpravca JE DESIGN kompletnú radu doplnkov pre všetky modely VW Touareg.

Touareg, ako svalnatý „SUV“, je určený najmä majetným podnikateľom, ktorí vedia ako treba zaujať svojich zákazníkov. JE DESIGN posúva ale tento imidž auta omnoho ďalej a to vďaka o dosť širšej „košieľky“, ktorá na cestách pôsobí ešte impozantnejšie.

„Body Kit“, teda sada spojlerov, obsahuje okrem predného mohutného nárazníku bočné prahové nástavce s nasávačmi vzduchu, strešný spojler, prídavný spojler na 5. dvere a zadný prídavný spojler pod nárazník auta. Zadný spojler je vyrábaný v dvoch variantoch, lebo Touareg je sériovo dodávaný aj so systémom „Park Distance Control„, teda parkovacím systémom a senzormi. JE DESIGN upravil okrem exteriérových častí auta aj podvozok, motor a výfukový systém. Napr. zdvihli výkon 2,5 litrového TDi motora z pôvodných 128 kW na cca. 152 kW. Maximálny krútiaci moment sa po úprave pohybuje okolo 460 Nm. Aj silnejšiemu bratovi, 5,0 litrovému V10 TDi motoru naložili o pár koníkov naviac. Tak sa môže teraz pýšiť výkonom okolo 259 kW, čo činí nárastu o 29 kW oproti sérii. Krútiaci moment nadvihli z 750 Nm na 855 Nm, čo by malo športovo naladených vodičov bohate uspokojiť.

Tu si môžete pozrieť VW Touareg v plnej paráde od JE Design:


Výfukový systém bol firmou JE DESIGN vyladený formou zadných, 84 milimetrových nerezových „DUPLEX“ dvoj-koncovkových tlmičov na pravej a ľavej strane auta. Pre zníženie Touaregov s pneumatickým pružením, firma JE DESIGN vyvinula elektronický modul na úpravu svetlej výšky auta o cca. 35 mm. Pre modely s konvenčným odpružením ponúka firma špeciálne upravený kompletný podvozok „Variante 3“ od známej firmy KW a je plne nastaviteľný v tuhosti a výške (30 až 70 mm). Tí, ktorý majú záujem iba o zníženie auta, ponúka JE DESIGN sadu športových pružín, ktoré „stlačia“ auto o 30mm dole k zemi.

Pri kompletnej úprave Touarega nesmel samozrejme chýbať ani zásah do obutia auta. Tím JE DESIGN sa rozhodol pre disky od nemeckého výrobcu AZEV, typ „R“ v rozmeroch 10 x 22“ palcov s ET (zális) 50mm. Firma odporúča pneumatiky značiek Dunlop / Continental / Good Year / Pirelli alebo Yokohama v patričnej veľkoti 295/30 R22.

V ponuke máme nasledovné diely pre VW Touareg:

Popis doplnkuMOC s DPH
preview
- kompletný prestavbový kit „širová verzia“ bez park. senzorov: 217.960 ,- Sk / sada
preview
- kompletný prestavbový kit „širová verzia“ s park. senzormi: 229.960 ,- Sk / sada
preview
- kompletný prestavbový kit „normálna verzia“ bez park. senzorov: 137.960 ,- Sk / sada
preview
- kompletný prestavbový kit „normálna verzia“ s park. senzormi: 149.960 ,-Sk / sada
- sada rozšírenia blatníkov (pre sériový model): 42.760 ,- Sk / sada
preview
- predný nárazník bez parkovacích senzorov: 61.960 ,- Sk / ks
preview
- predný nárazník s parkovacími senzormi: 67.960 ,- Sk / ks
preview
- sada plastových vložiek pre sériové hmlové svetlá: 9.960 ,- Sk / sada
preview
- sada hmlových a diaľkových svetiel s plastovými vložkami: 23.960 ,- Sk / sada
preview
- bočné prahové nástavce s nasávačmi vzduchu: 27.960 ,- Sk / sada
preview
- zadný strešný spojler: 11.160 ,- Sk / ks
preview
- zadný prídavný spojler pod nárazník bez park. senzorov:: 37.960 ,- Sk / ks
preview
- zadný prídavný spojler pod nárazník s park. senzormi: 37.960 ,- Sk / ks
preview
- zadný prídavný spojler na 5. dvere: 11.960 ,- Sk / ks
preview
- kompletná sada kolies AZEV R 10x22“ a pneumatikami DUNLOP: 187.040 ,- Sk / sada
- hliníkový disk AZEV R 10x22“ / ET 50: 26.760 ,- Sk / ks
preview
- elektronický modul na úpravu svetlej výšky auta o cca. 35 mm: 55.680 ,- Sk / ks
preview
- upravený kompletný podvozok „Variante 3“ KW (30 až 70 mm): 102.080 ,- Sk / sada
preview
- športové pružiny na úpravu svetlej výšky auta o cca. 30 mm: 15.960 ,- Sk / sada
preview
- športové nerezové koncové výfuky O 84mm: 11.160 ,- Sk / ks


Produkty firmy JE DESIGN sú skutočne výnimočné svojim ojedinelým dizajnom, ktorý sa v strednej Európe málokedy vidí. Dúfame preto, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E


Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P


Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: SEAT / Model: Leon / Typ: 1M


Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG


Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift


...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy JE Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu JE DESIGN 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 50 stranách môže byť Váš len za 99,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy JE Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na túto novinku pre VW Touareg od JE Design? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám cudzie jazyky nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera, kde nájdete ďalšie informácie:

JE DESIGN


Viac informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy JE Design vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18847x    hodnotenie: 36/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt