Ako prvé si vzali ľudia z JE Design do parády auto, ktoré ste ešte na slovenských cestách nevideli, najnovšiu verziu dynamicky ladeného španiela, Seat Leon 1P. Ešte nie je ani oficiálne uvedený na trh a už je pre neho vytvorený kompletný tuningový program, ktorý sa začne predávať od 25.8.2005. Z neho si zákazník môže vybrať kolesá v rozmeroch od 17“ po 19“ v kombinácii so športovými pružinami znižujúcimi svetlú výšku auta o 30mm. Takýto podvozok dokáže decentne podčiarknuť agilitu a športového ducha tohto nového Seatu Leon. Pre ďalšie zvýraznenie sú v ponuke aj športová brzdová sústava a rôzne power-kity.
Tu si môžete pozrieť Seat Leon 1P v plnej paráde od JE Design:
Aerodynamika nesmie ostať pozadu, preto JE Design pripravil bodykit, ktorý sa skladá z predného spojlera, mračítiek predných svetiel, ďalej obsahuje štýlové bočné prahy a difúzor, do stredu ktorého je dvojitá koncovka výfuku priam vyšitá. Všetky tieto diely sú v najlepšej kvalite s certifikátom. Plasty sú vyrobené z kvalitného ABS a koncovka výfuku je z nerezu.
Ale to stále nie je všetko, čo JE Design pripravil pre tohto divokého španiela. V ponuke nájdete aj chrómový paket obsahujúci chrómované kľučky, polep B-čkového stĺpika a lištu na veko zadného kufra.
V ponuke máme nasledovné diely:
Popis doplnku | MOC s DPH |
---|---|
- Mračítka predných svetiel: | 3.318,-Sk / sada (2 ks) |
- Predný spojler pod nárazník: | 10.458,-Sk / ks |
- Bočné prahové nadstavce: | 12.558,-Sk / sada (2 ks) |
- Zadný spojler pod nárazník: | 12.558,-Sk / ks |
- Zadné koncovky výfuku: | 10.458,-Sk / sada |
- Exteriérový dekor B-stĺpikov: | 5.418,-Sk /sada |
- Chrómová lišta na kufor auta: | 2.058,-Sk / ks |
- Chrómové kryty kľučiek: | 1.890,-Sk / sada |
- Športové pružiny, zníženie cca. 35mm: | 5.628,-Sk / sada (4 ks) |
- Športový, 4-piestikový brzdový systém: | 83.958,-Sk / sada |
- Disk „Multispoke“, „Masterline“ alebo „Visage“ v 7,5x17“ | už od 8.358,- Sk / ks |
- Disk „Multispoke“, „Masterline“ alebo „Visage“ v 8,0x18“ | už od 10.458,-Sk / ks |
- Disk „Multispoke“ v 8,0x19“ | už od 12.558,-Sk / ks |
V tejto fotogalérii máte možnosť vidieť auto Audi A8 v úprave od JE Design:
V ponuke máme nasledovné diely:
Popis doplnku | MOC s DPH |
---|---|
- Kompletná sada svetlometov s hmlovými a diaľkovými svetlami: | 25.158,-Sk / sada (2 ks) |
- Predný spojler pod nárazník: | 25.158,-Sk / ks |
- Bočné prahové nadstavce: | 25.158,-Sk / sada (2 ks) |
- Zadný spojler na kufor: | 14.658,-Sk / ks |
- Zadný spojler pod nárazník: | 22.218,-Sk / ks |
- Kompletný zadný, výfukový systém: | 50.358,-Sk / ks |
- Kompletné elektronické zníženie podvozku auta: | 58.464,-Sk / sada (4 ks) |
- Disk „Multispoke“, „Masterline“ alebo „Visage“ v 8,0x18“ | už od 10.458,-Sk / ks |
- Disk „Multispoke“ v 8,0x19“ | už od 12.558,-Sk / ks |
- Disk „PS“ v 8,5x20“ | 33.978,-Sk / ks |

A našlo sa čosi aj pre fanúšikov značky Škoda. Tentoraz sú to kolesá pre všetky typy škodoviek. Elegantné kolesá v rozmeroch od 17“ po 19“ podčiarknu športový vzhľad týchto áut a môžu sa skombinovať aj so športovým podvozkom s excelentným nastavením. Ešte chvíľu pri značke Škoda ostaneme a predstavíme si nové úpravy motora pre Škodu Octavia 2,0 TDi, ktoré JE Design ponúka. Sériový výkon dvojlitrového turbodiesla 103kW / 140k nie je zlý, pre niekoho je to iste viac než postačujúce, no pre tých, ktorí sa so sériovým výkonom neuspokojili, ponúka JE Design úpravu až na 130kW / 176k. Točivý moment sa zo série 320Nm vyšplhal až na 390Nm pri 2050 ot./min. Takto sa z Octavie stane skutočné svižné, športové vozidlo. Po tejto výkonovej kúre šprintuje Octavia z 0 na 100 za 8,2s a dosahuje maximálku 215km/h.
Toto ale nie je jediný motor, ktorý dostal doping, v ponuke sú aj ďalšie motory, takže stačí si len vybrať. A aby sa nezabudlo, pri každom zvyšovaní výkonu je tu ročná záruka, takže nie je sa čoho báť. Bližšie ceny vám radi poskytneme na dopyt.
Priestrannejšia verzia aktuálneho golfu, Golf Plus sa taktiež dočkal kompletného tuningového programu. Pozostáva z predného spojleru, bočných prahov a mračítiek predných svetiel. Táto sada dodáva Golfu Plus úplne nový výyor s vlastným charakterom. V kombinácii so znížením svetlej výšky o 35mm a športovou štvoritou koncovkou výfuku je to naozaj veľmi zaujímavý balík. K takejto úprave zovňajška samozrejme patria aj poriadne kolesá. JE Design ich ponúka v rozmeroch od 17“ po 19“ a kolesá Multispoke v chrómovanom vyhotovení vyzerajú naozaj veľmi lákavo. Pokiaľ nemáte radi chróm, aj pre Vás je tu alternatíva v podobe „shadow-silver“ .
V tejto fotogalérii si môžete pozrieť úpravy od JE Design na aute Volkswagen Golf Plus:
Motor pri takomto športovom vzhľade potrebuje taktiež trošku povzbudiť, v ponuke je úprava dvojlitrového motora TDi, rovnako ako u Škody Octavia, zo štandardných 140k na slušných 177k. A štvorpiestové vysokovýkonové brzdy pre Golf Plus sú taktiež v ponuke, čo pri takom výkone nie je na škodu.
V ponuke máme nasledovné diely:
Popis doplnku | MOC s DPH |
---|---|
- Mračítka predných svetiel: | 2.058,-Sk / sada (2 ks) |
- Predný spojler pod nárazník: | 12.558,-Sk / ks |
- Bočné prahové nadstavce: | 12.978,-Sk / sada (2 ks) |
- Športové pružiny, zníženie cca. 30mm: | 5.628,-Sk / sada (4 ks) |
- Športový, 4-piestikový brzdový systém: | 83.958,-Sk / sada |
- Zadný, výfukový systém „Duplex“: | 35.238,-Sk / sada |
- Disk „Multispoke“, „Masterline“ alebo „Visage“ v 7,5x17“ | už od 8.358,-Sk / ks |
- Disk „Multispoke“, „Masterline“ alebo „Visage“ v 8,0x18“ | už od 10.458,-Sk / ks |
- Disk „Multispoke“ v 8,0x19“ | už od 12.558,-Sk / ks |
Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.
Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:


[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.
Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)

Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.
Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):
![]() ![]() [ 2809 KB ] |
![]() ![]() [ 1346 KB ] |

Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.
Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:
|
|
...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.
Kompletná ponuka firmy JE Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu JE DESIGN 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 50 stranách môže byť Váš len za 99,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.
Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:


Objednávka katalógu
ZOZNAM DÍLEROV
Čo hovoríte na aktuálne novinky a výrobky od JE Design? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:
JE DESIGN
Volaj, píš alebo skypuj.
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?

technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


Váš tím TUNING.sk
redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.