support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Hybrid auta a motocykla – Volkswagen GX3 logo

Hybrid auta a motocykla – Volkswagen GX3

27.Jan.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nezvyčajné vozidielko, predstavila nedávno automobilka Volkswagen na Auto Show v Los Angeles (USA). Bolo vytvorené tímom Moonraker v dielňach z Kalifornie (Design Center California - DCC).

Volkswagen GX3
Jazda týmto trojstopovým vozidlom je vraj únikom z reality, vyjadrili sa tak tvorcovia z DCC. Otvorený kokpit pre dve osoby tak tomu skutočne nasvedčuje. Okrem nezvyčajného dizajnu celého auta, nás môže zaujať aj to, že zavesenie predných kolies pripomína štýl F1 s kombináciou autokrosu. Keďže aj formula je odľahčená od hmotnosti, ani GX3 nie je žiadnou výnimkou.

Už to, že je o koleso menej ;-) kabína „bez strechy“, bez skiel, bez zadnej sedacej súpravy, ľahké závesy podvozku spolu s motorickou časťou auta dávajú „zelenú“ pre zníženie celkovej hmotnosti. Tá činí vynikajúcich 570kg. Keď si k tomu prirátame, že „trojkolka“ je poháňaná štvorvalcovým motorom Volkswagen s objemom 1,6l, ktorého výkon dosahuje 125k (92kW), tak akcelerácia tohto „trojstopáka“ je 5,7s z 0 na 100km/h. Litrový výkon je 78 koní.

A to je vcelku slušné na to, že motor ani ešte nie je „vytunený“ ;-) Krútiaci moment je 152Nm. Dobrá je aj spotreba, ktorá je uvádzaná 5,2l na 100km pri 90km/h. Tvorcovia sa snažili šetriť na hmotnosti kde sa len dalo, a pri povšimnutí na radiacu páku, ktorá je prederavená, vám len potvrdí, že autíčko je športovo ladené od najmenších detailov.

Čiernobiela farba karosérie s prednou maskou do tvaru „V“ zatiaľ potvrdzuje trend, ktorým sa VW uberá pri nových koncepčných modeloch na trhu. „GX-trojka“ je postavená na nízkoprofilových pneumatikách YOKOHAMA, ktorých rozmery sú nasledovné: vpredu 215/45 R17 (disky R17x8J) a zadné, jediné koleso s rozmermi 315/30 R20 (disk R20x12J).

Volkswagen GX3
Ešte si povedzme pár slov k celkovému dizajnu tohto športového auta na troch kolesách. Dizajnéri a konštruktéri teda vychádzali z dvoch pohľadov: na vrcholový automobilový a motocyklový šport. Áno, už spomínané formuly F1 a GP motocykle boli inšpiráciou. Pri jazde v GX3 je tak povinnosťou jazdiť s prilbou. Nielen kvôli bezpečnosti, ale aj kvôli nárazu vzduchu na hlavu a do očí pri vyšších rýchlostiach. Podobne ako u motocyklových špeciáloch, aj tu nájdeme výfukové ústne nad zadným kolesom v páre tesne vedľa seba. Predné stredové stretávacie svetlo je umocnené diaľkovým svetlom. Pri nich budete darmo hľadať smerové svetlá, pretože tieto vo forme LED diód sú implantované zvisle, v strede blatníkov predných kolies.

Čo sa týka interiéru, je konštruovaný tak, aby bol nielen príjemný pre posádku, ale aby spĺňal hlavne svoj účel pri zhoršených podmienkach v exteriéri. Keďže tu strecha neexistuje, je vyrobený z nepremokavého materiálu, a prebytočnú vodu z kabíny odvádzajú malé dierované kanáliky. Elektronika a budíky sú vodotesne uzavreté pred hroziacim dažďom. Aj napriek tomu, že karoséria nie je objemne mohutná, disponuje svojou pevnou konštrukciou proti vibráciám a vlneniu. Cestujúcich ochraňujú dva bezpečnostné rámy (oblúky tesne za hlavami posádky), ktoré zaručujú bezpečnosť pri prevrátení sa auta počas nehody.

Cena tohto jediného modelu ako koncept, nie je presne známa, avšak ak by sa mal vyrábať v USA (GX3 hlavne a zatiaľ určená pre americký trh), bude stáť približne 17.000$. Nuž pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, bude toto vozidielko ako stvorené nielen na rýchly presun z miesta A do miesta B, ale hlavne na relax, a určite svojim imidžom a extravaganciou zaujať aj okoloidúcich resp. motoristov na cestách. Tak čo poviete, vcelku zaujímavá hračka pre dospelých, však?

Viac vám napovedia obrázky s detailami o Volkswagen GX3:Aký je váš názor na toto výnimočné vozidielko GX3 od Volkswagen? Prosím, hlasujte:Viac informácií k týmto extravagantným modelom značky VW sa dozviete na stránkach výrobcu:

Volkswagen


Viac informácií k tejto novinke ako aj možným úpravám áut značky VW vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8543x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt