support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Golf V GTi Oettinger a ich tuning-novinky. logo vw

Volkswagen Golf V GTi Oettinger a ich tuning-novinky.

13.Dec.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Golf V Oettinger tuning
Ak sa úpravcovia automobilov chcú udržať v tejto branži, musia vždy prísť s niečím novým a atraktívnym. Vie to aj nemecký úpravca Oettinger a preto nezaspal na vavrínoch, ale pripravil pre všetkých ľudí nainfikovaných vírusom zvaným "tuning" nové karbónové doplnky.

Tieto doplnky sa vyznačujú veľmi dobrými vlastnosťami, čo vyplýva z vlastností karbónu. Tento materiál je medzi tunermi obľúbený hlavne kvôli jeho vynikajúcej pevnosti, nízkej hmotnosti a samozrejme nesmieme zabudnúť ani na jeho charakteristický vzhľad.

Aj preto špecialisti z mesta Friedrichsdorf vyvinuli širokú škálu výrobkou z uhlíkových kompozitov s názvom Carbon Line.

V prvom rade sú to kryty motorov, ktoré dodajú motorovému priestoru vzhľad závodného vozu. Okrem toho sú v ponuke z tohto materiálu aj Airboxy, celé kity sania a rozperné tyče.
Asi najväčší rozdiel v odľahčení spraví karbónová kapota.

Volkswagen Golf V Oettinger tuning
To iste každý vie, prečo sú karbónové kapoty v ponuke aj u Oetingera. Karbónové doplnky sú taktiež v bohatej miere použité aj v interiéri. Dekory palubnej dosky, dverí, ale i volantu, to všetko sa nachádza v ponuke firmy Oetinger.

Oetinger predviedol celý svoj karbónový program na Essen Motor Show a verte nám, že toho bolo požehnane. Okrem programu Carbon Line predviedol aj skutočne podarenú úpravu na Volkswagen Golf najnovšej, päťkovej generácie.

Pre všetky modely Golfu aktuálnej generácie, ako aj pre verzie GTi a R32, ponúka Friedrichsdorfská spoločnosť rozsiahly tuningový program. Základ každého bodykitu tvoria nárazníky a prahy. Tak je to i v tomto prípade, akurát týmto to nekončí, práve naopak, týmto to ešte len začína.

Ale vráťme sa popísať trocha tieto tri základné dielce. Predný nárazník má tri mohutné nasávacie otvory na prívod studeného vzduchu. Vzhľad tohto nárazníka vychádza zo sériového nárazníka Golfu GTi, no je zjavne natiahnutý viac k zemi, čím sa zväčšili aj nasávacie otvory a Golfu to viditeľne prospeje.

Volkswagen Golf V Oettinger tuning
V mriežke, v bočných otvoroch tohto nárazníka ostalo miesto aj pre hmlové svetlá, takže majiteľ Golfu ktorý má hmlové svetlá už z továrne nemusí byť o nič ukrátený, ako sa to niekedy pri tuningových dielcoch stáva. Pod predný nárazník zapasoval Oetinger decentný čierny spojler, ktorý tam skutočne sedí na výbornú.

Bočné prahy vedú líniu od upraveného predného nárazníka k zadnému nárazníku. Ten má integrovaný difúzor, spod ktorého z oboch strán vykúkaju dve dvojité nerezové koncovky výfukovej sústavy. Keď sa pozrieme trošku vyššie, na koniec strechy, nájdeme tam strešný spojler s integrovaným brzdovým svetlom.

Ako sme už spomínali, tam, kde bežný bodykit končí, Oetingerov tuningový program len začína. Päťkového Golfa prešpikoval karbónovými dielcami. Nie je sa čomu čudovať, keď karbónové dielce tvoria to najnovšie z jeho ponuky. Takže preto sa Golf môže tešiť z karbónovej prednej kapoty, karbónového krytu motora, karbónového airboxu, rozpernej tyče a ďalších doplnkov.

Kolesá robia auto. To je ďalšia zo starých známych tunerských právd.

Oetinger preto dodáva pre Golf, 18, alebo 19-palcové ľahkozliatinové kolesá s lešteným límcom. V takejto kombinácii je päťkový Golf skutočne na zožratie, keď neveríte, pokochajte sa fotkami...

Volkswagen Golf V Oettinger tuningVolkswagen Golf V Oettinger tuningVolkswagen Golf V Oettinger tuning

Fotogaléria Volkswagen Golf V Oettinger tuning:Firma Oetinger bola oficiálne zapísaná do obchodného registru v roku 1946, ako inžinierska kancelária Dipl. Ing. G. Oettinger-a v mestečku Friedrisdorf. Postupom času mnoho chytrých riešení a páčivých úprav spravilo firmu Oetinger svetoznámou ladičskou firmou pre značky Audi, Volkswagen, Seat a Škoda.
Oetinger má na svedomí však aj čosi iné ako len „obyčajné“ úpravy. 16 a 20 ventilové motory, ktoré dnes nie sú ničím výnimočným, sa vyvíjali práve v tejto firme. Taktiež prvý šesťvalec chladený vodou bol vyvíjaný u Oetingera.

Oetinger je spoločnosť riadiaca sa podla integrovaného systému manažérstva kvality ISO 9001/2000 a uznávaný nemeckým Kraftfahrtbundesamt, čo je čosi ako národný výbor pre motorové vozidlá. Oetinger veľmi dbá na kvalitu, preto má vysoké požiadavky aj na svojich dodávateľov. Len renomované spoločnosti, ako Pirelli, Borbet, alebo KW sú partnermi firmy Oetinger. Okrem toho je Oetinger už viac ako 10 rokov člen VDAT e.V. , svetovo najväčšej asociácie na poli tuningu.

Hlavné zastupiteľstvo vo Friedrichsdorfe je logistické centrum celosvetovej distrubúcie, odkiaľ zásobujú svoje pobočky až v 60-tich krajinách, v ktorých každý zákazník firmy Oetinger môže očakávať špičkový servis.

Oettinger logo

Pár fotogalérií z dielne Oettinger

Fotogaléria Oettinger Audi A4 (B7):

Fotogaléria Oettinger tuning doplnkov:Čo poviete na upravený Volkswagen Golf Gti 5. generácie od Oettingera? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Oettinger tak navštívte našu podstránku:

Oettinger tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 32107x    hodnotenie: 108/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt