support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw VW Golf R500 od Oettinger: cestná beštia s výkonom cez 500 koní! logo vw

VW Golf R500 od Oettinger: cestná beštia s výkonom cez 500 koní!

25.Jun.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Golf aktuálnej generácie zbiera ocenenie za ocenením a teší sa veľkej medzinárodnej popularite. Darí sa mu samozrejme aj u nás a stretnúť ho na našich cestách nie je vôbec vzácnosťou. Rovnako ako predchádzajúce generácie, aj táto je veľmi obľúbená medzi tunermi. Predstavíme vám špičkovo upravený Golf R od spoločnosti Oettinger, z ktorého vám zaručene spadne sánka.

Keď sa postavíte pred Golf R500 od tuningových majstrov z Oettinger, všimnete si určite veľmi výrazný bodykit, pozostávajúci z nárazníkov, spojlerov a poriadne rozšírených prahov, na ktoré plynulo nadväzujú široké blatníky. Tieto prvky dodávajú Golfu omnoho robustnejší a agresívnejší vzhľad. Ten nepochybne umocňuje aj predný nárazník pripomínajúci dokorán otvorené ústa. Každopádne, aerodynamické doplnky sú prepracované do najmenších detailov. Zovňajšok dotvárajú emblémy úpravcu, štýlové polepy vonkajších spätných zrkadiel a 20-palcové disky.

Hlavným lákadlom VW Golf R500 je nový motor


Samozrejme, už podľa jeho zovňajšku vám musí byť jasné, že ponúkne vyšší výkon. Že to však bude taká divočina, by ste však možno netipovali. Zabudnite na decentné zvýšenie výkonu, softvérové jednotky a podobné záležitosti. V Oettinger pôvodný motor nahradili 2.5-litrovým päťvalcom. Nový agregát sa navyše rozhodli ešte upraviť a dopriali mu nové turbo, výfukové zvody a upravili tiež elektronickú jednotku. Výsledok je riadne prekvapujúci, Golf R500 od Oettinger v sebe skrýva výkon až 518 koní a maximálny krútiaci moment 680 Nm.

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

Rovnako fascinujúce sú aj ďalšie parametre. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne Golf R500 už za 3,4 sekundy, pričom maximálna rýchlosť je približne 300 km/h. Môžete si byť istí, že pri poriadnom rozbehu si zakričí nielen výfuková sústava, ale aj posádka. Spoločnosť Oettinger avizovala, že s úpravami tohto modelu ešte nekončí a pomyselnú latku chce zdvihnúť ešte vyššie. Špekuluje sa dokonca o verzii s výkonom vyše 700 koní. Ak by ste sa však "uskromnili" aj s týmto kúskom, pripraviť si naňho budete musieť takmer 150 tisíc eur.

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

Aby sme nezabudli, tešiť sa určite budete aj z upraveného interiéru, kde majú zmeny skôr vizuálny charakter. Oproti ostatným úpravám je to už iba čerešnička na torte.

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

vw golf r500 bodykit vykon oettinger

Oettinger Volkswagen Golf R500:Čo poviete na upravený Volkswagen Golf R500 od firmy Oettinger? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Oettinger tak navštívte našu podstránku:

Oettinger tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuningViac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3960x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt