support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw %title% logo vw

Tuning Magazine 02/2010 - Volkswagen Golf III GTI VR6

02.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Práve vyšlo nové číslo Tuning Magazine 02/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Vyšlo 02.03.2010.VOLKSWAGEN GOLF MkIII 2.8 VR6 GTI TUNING - RACE & CULT BY JOSÉ PEŇA


Z názvu Santa Coloma de Andorra vám asi bude jasné, že za Josem sa fotograf Tuning Magazine tentokrát vydal až do jedného z najmenších európskych štátikov na pomedzí Španielska a Francúzska, do Andorry. Santa Coloma je asi trojtisícová dedina situovaná pri hlavnom ťahu celým miniatúrnom štátom, hneď vedľa hlavného mesta Andorra La Vella smerom ku španielskym hraniciam, a náš José v nej má malý obchod s automobilovými dielmi. Ak sa Josého spýtate na jeho tuningové začiatky je vám asi jasné, na akom aute začínal. Bol to Volkswagen Golf GTI Mk2, ktorého si José vydal už ako osemnásťročný chlapec. To bolo už pred 11 rokmi a od tej doby ho jeho záľuba v Volkswagenom Golf a jeho vášeň pre úpravy týchto nemeckých "ľudových vozidiel" ešte stále nepustili.

vw golf 3 gti tuning

Kým svoje prvé auto upravil v úplne nemeckom štýle, u druhého Volkswagene Golf GTI Mk4 sa pokúsil o tzv. California Look, ale časom zistil, že najlepšie bude, vrátiť sa opäť k osvedčenému decentnému looku. Napokon Josého snom je vlastniť kompletnú radu Volkswagenov Golf GTI od jedničky až po súčasnú šestkovú radu. Či na to niekedy dôjde, to José určite nevie - predsa len Andorra žije predovšetkým z cestovného ruchu a tuningové shopy ako treba Josého obľúbený 3DN Technology tam nemajú na ružiach ustlané. Rovnako ako tuning samotný - tuningové zrazy tu nenájdete a tak "Horalé" z Andorry jazdí súťažiť na jednu alebo druhú stranu. V prípade Josého je to predovšetkým relatívne neďaleká Barcelona sa svojimi zrazy v MONTMELO, ale aj Pamplona a dokonca aj hlavné mesto Španielska - Madrid, kam to má José čoby kameňom dohodil a zvyšok preletel asi za hodinu lietadlom, cca 650 km.

vw golf 3 gti tuning

Všade tam stačil José za jedenásť rokov svojej tuningovej kariéry pozbierať desiatky ocenení - s prvým, druhým ale i s týmto tretím Golfom. V poslednom prípade sa José vrátil späť ku koreňom a ku svojmu obľúbenému nemeckému štýlu. Auto z roku 1996 vybavené motorom 2.8 VR6 kúpil José v roku 2002 za 3600 eur. Golf bol v úplne sériovom stave a Josému trvalo iba 3 mesiace, ako auto doviedol prakticky do rovnakého stavu, v akom ho vidíte teraz. S podstatnou časťou úprav karosérie mu pomohli jeho kamaráti z Bodyshop 3DN Technology - auto dostalo zahladený predný aj zadný nárazník, mriežku do pravého blatníka z Mercedesu E, ľahko pretiahnutia kapotu a ďalšie úpravy v interiéri, vrátane montáže vertikálneho otvárania dverí. Po zahladení všetkého potrebného sa auta ujal neďaleký (už vzhľadom k veľkosti kniežatstva) Ater Painting Shop a nalakoval celé šasi vrátane upravených plastových dielov trojvrstvovou šedou antracitovou metalízou, akou sa lakujú motocykle Honda.

vw golf 3 gti tuning

Po namontovaní nových mladistvo vyzerajúcich svetlometov In Pro a zadných od FK Automotive sa José pustil do mechanickej časti. Najprv bolo potrebné vymeniť spojku, ktorá už nebola v najlepšej kondícii. Na jej miesto prišla spojka s keramickým obložením, ktorá je pre pálenie gúm predsa len vhodnejšia. Rozjazdy nie sú po tomto zásahu príliš najelegantnejšie, ale v tak odľahlom regióne sa dopravné zápchy nekonajú. Maximálne tak príde niekoľko autobusov s turistami, ktorí tak radi nakupujú v miestnych duty free shopoch. Podstatný vplyv na zlepšenie jazdných vlastností má kompletný nastaviteľný podvozok KW Variant II, pričom vaňa "Veruna" teraz lieta 7cm nad asfaltom. Podvozok pomohli Josému nainštalovať kamaráti mechanici z Principat Garage .- Na onroad jazdu po okolitých dedinách to rozhodne nevyzerá, José zdá sa preferuje široké a hladké bankovky. Tomu napokon zodpovedá aj "kultový" rozmer liatych kolies Keskin KT-1: 9J16 ET 15. Len vďaka vytiahnutým blatníkom so zaklepanými lemami a použitie 215mm širokých pneumatík sa kolesá tesne prešmyknú okolo hrán blatníkov a vhupnú tak do podbehov. Avšak len do tej miery, do akej im to prituhnuté nerezové KWčky dovolia.

vw golf 3 gti tuning

Interiér je jedna veľká prehliadka čalúnenie z tehlovo červenej a čiernej hovädziny a je jedinou časťou auta, s ktorej úpravou si poradil náš tuner úplne sám a bez pomoci ostatných. A to sa týka nielen obšitie a potiahnutie palubnej dosky, ale aj stĺpikov, stropu, bočníc dverí aj zadných panelov. Pôvodné sedačky boli z auta odstránené úplne. Dozadu sa už žiadne nenasťahovali, namiesto nich prišiel namontovať polorám z duralových trubiek, ktorých pravidelné húsenicové zvary môžete obdivovať v miestach, kde sa jednotlivé časti rámu dajú rozobrať.

Ako ste iste vytušili, nejedná sa o rám pevne vevarený do karosérie. Jeho tvorcom je firma Mark Mecatechnic. Na miesto pôvodných športových sedačiek "Veruna" José namontoval pohodlné "ušiaky" Recaro Sporster SK, ktoré vybavil trojbodovými pásmi Sparco. Vnútro ďalej doplnil o volant Isotta a radiacu paku WOB, okolo ktorej je rámik kulisy radenia z Audi TT.

vw golf 3 gti tuning

O zábavu sa stará autohifi systém rovnako decentné, ako je decentný exteriér. Nemožno sa potom čudovať faktu, že jeho inštalácia zabrala samotnému maestro necelý týždeň. Inak Andorráci neprestávajú prekvapovať a zdá sa, že ich hudobný sluch je na celkom dobrej úrovni: základom je tu stará dobrá Alpinka 9812RB, o ktorú sa na aukciách vedú doslova vojny, spojená s nemenej zdatným štvorkanálovým zosilňovačom Audison LRX 4.300 od kolegov Talian. Pasívne prvky potom reprezentujú 165mm komponentné reproduktory s tweetery JL Audio XR650CSi a box s 10-palcovým subwooferom Hertz, upevnený v batožinovom priestore. Text: David Friedman, foto: Pavel Novák

vw golf 3 gti tuning

vw golf 3 gti tuning

vw golf 3 gti tuning

vw golf 3 gti tuning


Tuning Magazine DVD WRC 1988:Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

GASLOCK radiace hlavice s digitálnym info:
preview

Váš názor na upravený VW GOLF MkIII 2.8 VR6 od tunera menom Jose Peňa ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18701x    hodnotenie: 46/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt