support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Beetle (1973) Käfer v úprave od Oettinger – úchylná kuriozita logo vw

Volkswagen Beetle (1973) Käfer v úprave od Oettinger – úchylná kuriozita

26.Mar.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ľudia niekedy od samej rozkoše nevedia, čo so sebou. Občas vymýšľajú tak zvláštne veci, že by sa tomu jeden čudoval. Zvlášť, ak sa bavíme o automobilovom svete – tak je to doslova bezodná studňa nápadov a najrôznejších kombinácií myšlienok. Čím bláznivejší nápad, tým lepšie. V nemeckej firme Oettinger si prednedávnom povedali, že vytvoria jedno z najširších VW Chrobákov na svete. Ako majster povedal, tak sa aj stalo!

Základom prestavby je populárny a ľuďmi milovaný VW Beetle 1303 z roku 1973. Ľudové autíčko zbožňované azda po celom svete. Svoju popularitu si vybudovalo vďaka svojmu imidžu a celkovému postoju k spotrebiteľom. VW Chrobák bolo auto mladej generácie, inak povedané auto detí kvetov a dodnes je stále vyhľadávaným a obľúbeným autom nielen na prestavby, ale taktiež na každodenné užívanie. Je to jedno z mála áut, ktoré netreba predstavovať, pretože „chrobák“ je pojem sám o sebe. Jednoducho, VW Chrobák je večné živý. VW Beetle verzia 1303 skrývala pod zadnou kapotou skromný 1,5 litrový štvorvalec s výkonom 40 kW (54 koní) a 105 Nm, no aj napriek tomu to bolo živé mestské, ako aj mimomestské autíčko vhodné na spoločné výlety. Napokon, stále aj je.

Vedenie tuningovej spoločnosti Oettinger sa pred nejakým časom rozhodlo, že svojským spôsobom vzdajú hold otcovi všetkých modelov Porsche. Zobrali úplne sériový VW Beetle 1303 z roku 1973 a premenili ho na jeden z najširších chrobákov v Európe a možno aj na svete. To, že sa náramne podobá na pretekárske Porsche nie je náhoda. Upravený Beetle nesie na sebe úchylne široký bodykit z pretekárskej verzie Porsche z dôb minulých. Vďaka tomuto bodykitu je teraz chrobák široký presne 2200 mm, čo v jednoduchom prepočte znamená 220 cm, resp. 2,2 metra. A to už je čo povedať! Takéto razantné rozšírenie celej karosérie nemá vo svete obdobu, až na pár výnimiek.

vw beetle tuning porsche oettinger

Prestavba sa netýkala len rozšírenia karosérie, úpravou prešiel aj pohon tohto „drobca“. Pod zadnú kapotu sa nasťahoval 2,2 litrový boxer motor z Porsche s celkovým výkonom 255 konských síl. S Beetlom dokáže takáto pohonná jednotka narobiť skutočné divy. Neoficiálne správy hovoria o tom, že takto upravený Beetle dokáže veľmi efektívne rozrážať vzduch, teda prekonávať veľké jazdné odpory v hodnote až 210 km/h.

Auto je samozrejme posadené na športovom podvozku a o brzdenie sa stará kompletný brzdový systém pochádzajúci z pretekárskeho Porsche.

vw beetle tuning porsche oettinger

Tento nepochybne zaujímavý počin je možné zazrieť v múzeu automobilky Volkswagen vo Wolfsburgu.

Firma Oettinger existuje už viac ako 60 rokov a je lídrom v úprave vozidiel nemeckej produkcie – Audi, Seat, Škoda a Volkswagen. Pre autá týchto značiek má firma pripravené množstvo komponentov, od bodykitových dielov, cez kvalitné disky, športové podvozky až po športové výfukové systémy, ako aj čalúnenia interiéru a multimediálnu výbavu. Oettinger spolupracuje s významnými firmami ako Pirelli, Borbet a KW, čo je zárukou kvality a spokojnosti.

vw beetle tuning porsche oettinger

vw beetle tuning porsche oettinger

Oettinger logo

Firma Oettinger bola oficiálne zapísaná do obchodného registru v roku 1946, ako inžinierska kancelária Dipl. Ing. G. Oettinger-a v mestečku Friedrisdorf. Postupom času mnoho chytrých riešení a páčivých úprav spravilo firmu Oetinger svetoznámou ladičskou firmou pre značky Audi, Volkswagen, Seat a Škoda.
Oettinger má na svedomí však aj čosi iné ako len „obyčajné“ úpravy. 16 a 20 ventilové motory, ktoré dnes nie sú ničím výnimočným, sa vyvíjali práve v tejto firme. Taktiež prvý šesťvalec chladený vodou bol vyvíjaný u Oettingera.

Oettinger je spoločnosť riadiaca sa podla integrovaného systému manažérstva kvality ISO 9001/2000 a uznávaný nemeckým Kraftfahrtbundesamt, čo je čosi ako národný výbor pre motorové vozidlá. Oettinger veľmi dbá na kvalitu, preto má vysoké požiadavky aj na svojich dodávateľov. Len renomované spoločnosti, ako Pirelli, Borbet, alebo KW sú partnermi firmy Oettinger. Okrem toho je Oettinger už viac ako 10 rokov člen VDAT e.V. , svetovo najväčšej asociácie na poli tuningu.

Hlavné zastupiteľstvo vo Friedrichsdorfe je logistické centrum celosvetovej distrubúcie, odkiaľ zásobujú svoje pobočky až v 60-tich krajinách, v ktorých každý zákazník firmy Oetinger môže očakávať špičkový servis.

Pár ukážok z tuningovej dielne Oettinger

Fotogaléria Oettinger Audi A4 (B7):

Fotogaléria Oettinger tuning doplnkov:Čo poviete na upravený Volkswagen Beetle 1303 klonovaním Porsche od firmy Oettinger? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Oettinger tak navštívte našu podstránku:

Oettinger tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Cyprian
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18532x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt