support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen VW Tiguan – decentný styling a zvýšenie výkonu od ABT Sportsline pre kompaktné SUV logo volkswagen

VW Tiguan – decentný styling a zvýšenie výkonu od ABT Sportsline pre kompaktné SUV

02.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kompaktné SUV sa stále tešia veľkej popularite aj u nás a stále viac automobiliek má v tejto rozrastajúcej sa triede svojho zástupcu. Dlhoročným hráčom v tomto segmente je aj VW Tiguan, ktorý sa predstavil ešte v roku 2007. V súčasnosti sa predáva jeho modernizovaná verzia a tú nemôže odignorovať ani dvorný úpravca automobilov koncernu Volkswagen, spoločnosť ABT Sportsline.

Firma ABT Sportsline sa už roky zameriava na modely z koncernu Volkswagen a v rámci toho pre ne ponúka viacero možností individualizácie. Pakety sú vždy na mieru ušité konkrétnemu modelu a obvykle zahŕňajú nielen stylingové doplnky, ale aj výkonnostné úpravy. Výnimkou nie je ani sada modifikácií pre Volkswagen Tiguan, ktorý zvykne byť označovaný aj ako menší brat modelu Touareg. Toto kompaktné SUV si vďaka ABT Sportsline budete môcť upraviť nielen po vizuálnej stránke. Pre dodávané agregáty má spoločnosť pripravené aj kity pre zvýšenie výkonu. Poďme ale pekne po poriadku a pozrime sa najprv na to, aké doplnky môžu modelu Tiguan skrášliť zovňajšok.

VW Tiguan od ABT Sportsline: športovo ladený exteriér


Jemne upravený predný nárazník dopĺňa výraznejšia maska chladiča, ktorá celú prednú časť opticky predlžuje a zároveň necháva vyniknúť chrómovému znaku automobilky. Na predok nadväzujú aj bočné lišty s logom úpravcu. Vzadu na vás čaká rozšírený nárazník s decentne naznačeným difúzorom a štvoricou chrómových koncoviek výfukovej sústavy. Nechýba tu tiež spojler nadväzujúci na strechu a na veku kufra pribudlo nové označenie. K tomuto modelu budete mať samozrejme na výber z rôznych zliatinových diskov. Decentné stylingové zmeny sú ale iba jednou časťou balíka úprav pre VW Tiguan. Tou druhou sú výkonnostné úpravy dostupné pre dieselové, ako aj benzínové pohonné jednotky.

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

V ABT Sportsline posilnili väčšinu pohonných jednotiek VW Tiguan


Konkrétne spôsoby úpravy agregátov spoločnosť nespresnila, pôjde však predovšetkým o preprogramovanie ECU. To si môžete zabezpečiť ku všetkým trom výkonnostným verziám vznetového 2.0 TDi. Verziu s pôvodným výkonom 110 koní posilní stádo 30 koní, silnejší s pôvodným výkonom 140 koní bude mať po zásahu ABT Sportsline až 170 koní. Najsilnejšia verzia dieselového dvojlitra sa bude môcť po úpravách pochváliť maximálnym výkonom 195 koní.

V podobnom duchu sa niesli úpravy aj zážihových agregátov. Základná 1.4 TSI sa po úpravách hrdí výkonom až 160 koní, jej silnejší variant výkonom 180 koní. Z tohto agregátu je zároveň možné vyťažiť až 210 koní, ak je základom najsilnejší variant tohto motora. Ak by sa vám to zdalo byť málo, optimalizácia elektronickej jednotky je pripravená aj pre benzínový dvojliter. Z neho je možné vyťažiť 230 koní, pričom absolútnym vrcholom ponuky je verzia s výkonom až 260 koní. Takéto stádo s VW Tiguan už celkom slušne pohne. Úpravy podvozka a brzdovej sústavy spoločnosť nateraz neavizovala.

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

volkswagen vw tiguan compact suv decentný styling performance tuning zvýšenie výkonu abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na úpravu po vizuálnej a výkonnostnej stránke pre Volkswagen Tiguan z dielne ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4673x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt