support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volkswagen Tiguan Concept.

24.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VW Tiguan
Nemecký Volkswagen ohuruje americkú verejnosť novým koncepčným vozidlom s názvom Tiguan. Príťažlivý automobil s neprehliadnuteľnou oranžovou fazónou najprv zožal úspech koncom minulého roka na autosalóne v Los Angeles a tohto roku už stihol absolvovať aj najväčšiu americkú výstavnú show „NAIAS“ v Detroite.

Kompaktný crossover Tiguan aj napriek koncepčnej povahe nemá vyslovene prieskumnícke poslanie. Nemecký výrobca sa totiž netají ambíciou predstaviť sériový automobil rovnakého formátu ešte do konca roku 2007. Americké výstavné turné je teda skôr akýmsi „predkrmom“ a o premyslenom marketingu svedčí aj skutočnosť, že pomenovanie pre novinku si Volkswagen vybral na základe výsledkov masovej ankety, v rámci ktorej až 300 000 čitateľov nemeckých motoristických periodík zvolilo za najvhodnejší prívlastok práve slovo „Tiguan“.

Vydarený dizajn konceptu Tiguan viditeľne naznačuje štylistické väzby s modelom Touareg a aj preto si vyslúžil prezývku „Malý Touareg“. Vizuálny prejav novinky odhaľuje snahu VW zužitkovať úspech koncepcie svojho veľkého SUV a transformovať ju do nižšieho segmentu.

VW Tiguan
Tiguan s vonkajšími rozmermi 4,40x1,85x1,69 m (dĺžka x šírka x výška) má teda byť tým správnym riešením všestranného vozidla s nespochybniteľným športovo-úžitkovým charakterom, ktoré sa výborne uplatní aj v mestskej džungli.

Jedným z charakteristických znakov štúdie sú originálne navrhnuté kolesá. 19-palcové päťlúčové disky majú vonkajšiu povrchovú úpravu s rovnakým antracitovým odtieňom, v akom je spracované aj spodné ochranné lemovanie prahov a blatníkov.

Pneumatiky, ktoré výhradne pre Tiguan vyvinul Continental, zas svojím oranžovým podfarbením dezénu vizuálne korešpondujú s odtieňom laku karosérie.

Oranžovú možno nájsť aj v interiéri, v tomto prípade však ide len o švy koženého čalúnenia, či jemné kontrastné dekorácie, v priestore pre cestujúcich totiž absolútne dominuje sýta čierna farba. Posádka sa ale nemusí obávať prípadnej ponurej atmosféry, pretože transparentný strešný panel o rozmere 1,34 x 0,85 m im vždy zabezpečí dostatok svetla.

Pod kapotou konceptu Tiguan je naftový motor novej generácie, označovaný tiež ako „Čisté TDI“ (Clean TDI) , ktorého uvedením Volkswagen symbolicky odštartoval motorársku ofenzívu vyplývajúcu z vývojovej spolupráce s automobilkami Mercedes-Benz a Audi. Tri renomované nemecké značky budú pod spoločnou značkou BLUETEC ponúkať na americkom trhu mimoriadne ekologické naftové motory, ktoré v porovnaní so súčasnými agregátmi vyprodukujú až o 90% menej oxidov dusíka a budú mať neporovnateľne nižšie nároky na spotrebu paliva.

Volkswagen Tiguan Concept fotogaléria:Volkswagen Tiguan Concept video:„Čo myslíte, nadviaže budúci sériový Volkswagen na báze konceptu Tiguan na úspechy modelu Touareg?“


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8837x    hodnotenie: 1.6/5, 8 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt