support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nový Volkswagen Passat R36 a MRT Ford Fusion T5 ! logo

Nový Volkswagen Passat R36 a MRT Ford Fusion T5 !

19.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Passat R36


Volkswagen Passat R36
Automobilka Volkswagen sa v roku 2007 chystá rozšíriť svoju viac ako pestrú rodinku o jedného nového „rýchlika“ z rodu Passat vo verzii kombi a sedan. Tentokrát ponesie označenie R36. Svoju premiéru zažil 30. novembra tohto roku na autosalóne v Essene. Menším bratom Passatu s označením R je Golf R32. Prvýkrát zazrel svetlo sveta v roku 2002 a jeho nečakaný úspech na trhu vyvolal vo Volkswagene podnet k ďalšiemu kroku.

Volkswagen Passat R36 možno rozpoznať podľa modrej perleťovej farby, ktorú zdedil po svojom bratovi VW Golf R32-ke. Passatu obuli nové 18 palcové disky z ľahkých zliatin typu „Omanyt“. Dostal tiež nový nárazník a prepracovanú chromovanú masku s dvomi dvojitými lamelami. Pribudol aj nový zadný spojler (vo verzii kombi strešný), a nesmie chýbať ani dvojica chrómovaných koncoviek výfuku.

Volkswagen Passat R36
V interiéri nechýba ani typický „erkový“ volant, ktorý nesie logo R36. Už v sériovej výbave sa v interiéri nachádzajú elektricky nastaviteľné športové sedadlá. Nová je aj prístrojová doska s atypickým bielim podsvietením a rôznymi dekoráciami.

Avšak najviac asi zaujme priestor pod kapotou. Nachádza sa tu šesťvalec s objemom 3,6 l FSI, ktorý poskytuje neuveriteľný výkon 220 kW (300 HP). Výkon sa na všetky 4 kolesá bude prenášať systémom 4MOTION a bude spojený prevodovkou DSG.

Maximálna rýchlosť bola elektricky obmedzená na 250 km/h. Sedan zrýchli z 0 na 100 za skvelých 5,6 sekundy a kombi to netrvá o moc dlhšie a zvládne to za 5,8 sekundy.Fotogaléria auta značky Volkswagen Passat R36:

Ford Fusion T5 od MRT


Jedno z áut, ktoré boli odhalené na unikátnej prehliadke automobilov zvanej SEMA Auto Show, bol práve Ford Fusion T5. Pod tuningový „skalpel“ si ho vzala rakúska firma MRT. Označenie T5 je pre mnohých zvláštne, ale je to v podstate jednoduché. „T“, pretože vo Fusione sa nachádza Turbo. No a „5“, pretože má 5-rýchlostnú automatickú prevodovku. Aj turbo aj prevodovka boli implantované firmou MRT.

Automobil Ford Fusion už v základe vyzerá celkom slušne. Je veľmi priestorový a zároveň stabilný na ceste, ako hovorí aj prezident MRT Scott Hoag. Inžinieri v MRT chceli preto zachovať DNA sériového auta. Chceli auto vystužiť a zlepšiť jeho atribúty, aby budilo dojem akého si „rýchlika“.

Ford Fusion T5 MRT
Firma MRT zmenila tento obľúbený americký sedan na unikátny stroj. Aby spôsobili burácanie pod kapotou Fusionu, nainštalovali Turbo od firmy Garret do nového 3,0 V6 motora s pohonom všetkých štyroch kolies. T5 vyzerá skvele vďaka jeho bodykitu. Kapota bola vyrobená u MRT, ale nárazníky a podbehy od firmy 3d Carbon body kit. Toto bol spôsob, ako MRT vyhlásili vojnu BMW. „Hra sa začína a my to vyhráme,“ hovorí Hoag.

Páni v MRT chceli nechať interiér na pokoji. Interiér Fusionu je nádherný a pohodlný. Je veľmi dobre uložený a z pekného materiálu. Stačí už len nainštalovať pár dôležitých technologických pomôcok. Ako prvá pribudla dotyková 8,5 palcová obrazovka, ktorá umožňuje mobilné internetové pripojenie, technológiu Bluetooth, navigačný systém a DVD systém.

Všetky z týchto technológií umocňujú zážitok z jazdy. Sériová zostala aj stereo zostava, ale pribudli dva zosilňovače od firmy Rockford Fosgate a osem reproduktorov. Pre mohutnejšie basy bol zabudovaný aj jeden subwoofer. Táto zostava zaplavuje celý interiér kvalitnou hudbou.

Hoag hovorí, že Fusion T5 určite vzbudí záujem u zákazníkov.

Cieľom firmy MRT je dostať sa do povedomia ako silný konkurent značky BMW. Zamerali sa vekovú skupinu medzi 30 a 40 rokov. Čiže na ľudí, ktorí si poväčšine také BMW nemôžu dovoliť, ale chcú dosiahnuť pocitu, že majú výkonné a zároveň luxusné auto. Toto všetko dodáva práve Ford Fusion T5.

Mini-fotogaléria auta značky Ford Fusion T5 upravené firmou MRT::Čo poviete na Volkswagen Passat R36 verziu pre rok 2007? Prosím hlasujte:


Aký je váš názor na úpravu od MRT pre auto značky Ford Fusion T5? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky VW a Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27761x    hodnotenie: 62/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt