support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw VW New Beetle 2.0 TDI a TSI – športová optická úprava a zvýšenie výkonu od ABT Sportsline logo vw

VW New Beetle 2.0 TDI a TSI – športová optická úprava a zvýšenie výkonu od ABT Sportsline

07.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningoví odborníci špecializujúci sa na modely koncernu Volkswagen uviedli štýlový paket pre novú generáciu obľúbeného modelu Beetle. Chrobák, ktorý sa aj po desiatkach rokov vo svojich základných rysoch podobá na svojho dávnejšieho predchodcu, sa dočkal športových doplnkov, vyššieho výkonu a aj tuhšieho podvozku. Svoj šarm a eleganciu si nepochybne zachoval aj napriek svojim prižmúreným očiam.

Nová generácia retro-návratu Volkswagenu má byť úspešnejšia než ta predošlá. Nový Beetle si viac ctí minulosť a spájajú sa v ňom vhodne skombinované prvky moderného a klasického dizajnu. Novinka z Wolfsburgu na seba vo svete upútala množstvo pozornosti a máme tu už aj prvé odpovede na nový Beetle od tuningových spoločností. Po rôznych doplnkoch môžete siahnuť, ak sa vám sériové prevedenie zdá byť príliš jednoduché a z nového chrobáka chcete vyťažiť viac. Vhodnou alternatívou v tomto prípade bude ponuka nemeckého úpravcu ABT Sportsline. Ide o jednu z najstarších firiem venujúcej sa tuningu a so svojou dlhoročnou špecializáciou na koncernové modely má v tomto prípade určitú konkurenčnú výhodu oproti ostatným. Počiny od firmy ABT Sportsline sú obvykle veľmi vyváženou kombináciou športovej elegancie a tento VW Beetle je toho priamym dôkazom.

Vzhľad VW Beetle vyladili v ABT Sportsline s citom pre detail


Firma ABT Sportsline sa postarala o jemné doladenie bodykitu, predný nárazník dotvára aerodynamicky tvarovaná spodná časť, kým vzadu nájdeme jemne naznačený difúzor dozdobený chrómovými koncovkami výfukovej sústavy. VW Beetle v podaní ABT Sportsline zaujme aj svojou farebnosťou. K autu ponúka úpravca viacero fólií, ktoré zvýrazňujú jeho jednotlivé časti. Nemenej zaujímavo pôsobia aj predné svetlomety, pre ktoré je dostupný špeciálny kryt, a tak oči tohto chrobáka vyzerajú akoby boli prižmúrené. Kryty opticky upravujúce tvar sú dostupné zároveň aj pre zadné združené svetlá. K zovňajšku už len podotknime, že úpravca ponúka pestrú kolekciu 19- a 20-palcových športových diskov s atraktívnym dizajnom.

vw volkswagen new beetle 2.0 tdi tsi optický tuning styling zvýšenie výkonu performance abt sportsline

Samozrejme, ABT Sportsline sa v prípade novej generácie modelu Beetle nezameralo iba na zovňajšok, ale potrebnú pozornosť poskytli aj jeho ostatným partiám. Pre model Beetle s prepĺňaným dvojlitrom TSI ponúka úpravca optimalizáciu elektroniky, ktorá zdvihne výkon zo sériových 200 na 240 koní. Túto zmenu pritom pocítite najmä pri akcelerácii a v rozmedzí rýchlostí 80-120 km/h, kedy je motor oproti sériovému prevedeniu o niečo živší. Nezabudlo sa ani na priaznivcov dieslových agregátov, pre koncernový motor 2.0 TDi je k dispozícii zvýšenie výkonu na hodnotu 170 koní a zvýšenie maximálneho krútiaceho momentu o 50 Nm na celkových 370 Nm. Zvýšenie týchto hodnôt sa prejavilo výrazným zlepšením akcelerácie, miesto pôvodných 9,4 sekúnd stačí takto upravenému VW Beetle na rozbeh z nuly na 100 km/h len 8,8 sekundy.

vw volkswagen new beetle 2.0 tdi tsi optický tuning styling zvýšenie výkonu performance abt sportsline

Osobitý charakter dotvára na mieru vyrábaná výfuková sústava s veľmi solídnym zvukovým prejavom. Pre ešte väčší pôžitok z jazdy môžete siahnuť po športovom pružení, ktoré firma ABT Sportsline ponúka pre celú radu modelov Volkswagen. Posilniť tomuto autu budete môcť aj brzdný účinok, na ktorý nikdy v súvislosti s výkonnostnými zmenami netreba zabúdať. ABT Sportsline preto ponúka aj k tomuto modelu lepšie brzdové kotúče a tiež oceľové hadičky.

ABT Sportsline v zmysle svojich tradícii a firemnej filozofie sa príkladne postaral aj o najnovší VW Beetle a musíme uznať, že snaha o pekný a účelný tuning sa im naozaj podarila.

vw volkswagen new beetle 2.0 tdi tsi optický tuning styling zvýšenie výkonu performance abt sportsline

vw volkswagen new beetle 2.0 tdi tsi optický tuning styling zvýšenie výkonu performance abt sportsline

vw volkswagen new beetle 2.0 tdi tsi optický tuning styling zvýšenie výkonu performance abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT Sportsline


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWAko sa vám pozdáva optická úprava a zvýšenie výkonu pre nový Volkswagen Beetle od firmy ABT Sportsline? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4466x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt