support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volkswagen IROC concept.

21.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

volkswagen iroc concept
Dnes vám predstavím odvážnu štúdiu nemeckej automobilky Volkswagen, ktorá ma zaujala, hneď ako som ju po prvýkrát zazrel. Prinášam vám stručnú recenziu. Prajem príjemné čítanie.

Nová štúdia automobilky Volkswagen nesie meno ScIROCco alebo IROC. Tento model je pokračovanie známeho Scirocca, ktorého výroba skončila v roku 1992. Ide o úplne nový model. Od staršieho typu prevzal originálny zelený odtieň a typ karosérie, teda trojdverové kupé. Naopak dizajn, technika, pohonná jednotka a výkon dostali úplne nové dimenzie, ktorými má veľkú šancu preraziť na trhu, hlavne medzi mladými ľuďmi.

Rozmery auta má skoro totožné so súčasným Golfom piatej rady. IROC má dĺžku 4240 milimetrov, na šírku meria 1800 milimetrov, vďaka malej výške, ktorá činí iba 1400 milimetrov, má auto placatejší, nízky vzhľad (žeby boli dizajnéri inšpirovaní „dizajnom“ zelenej žabky? :) - pozn. red.), ktorý je veľmi atraktívny. Rázvor náprav tohto vozidla je 2680 milimetrov.


Určite mi všetci dáte za pravdu, že vďaka odvážnym tvarom, je tento koncept oproti ostatným, oveľa podarenejší. Predok auta najviac vytvára agresívny dojem. Zásluhu na tom nesie šesťuholníková predná maska chladiča, ktorá je vyrobená z hliníka a veľké postranné otvory pre prívod vzduchu k brzdám. IROC dostal xenónové svetlá, na ktoré pekne nadväzujú mohutné blatníky, v ktorých sa skrývajú dvadsaťpalcové disky z ľahkých zliatin. Tie sú obuté do 235 milimetrov širokých pneumatík.

Pri pohľade zboku vás zaujme vizuálna „absencia“ B-stĺpika, ktorý tam je, ale je prekrytý sklami. Zadnej časti dominujú LED-diódové svetlomety a veľký difúzor, ktorý má po oboch stranách pozdĺžne koncovky výfuku. Strecha je presklená a predelená na dve slnené plochy, zvonka vyzerá ako jeden kus tmavého skla.

volkswagen iroc concept
IROC poháňa inovatívny maloobjemný motor 1.4 TSI, vybavený dvojitým prepĺňaním, ktorý je vyladený a disponuje výkonom úctyhodných 210 koní. Spolupracuje s dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG. Je však pravdepodobné, že sériovo vyrábaný IROC bude vybavený jednou s mnohých pohonných jednotiek s výkonom od 130 koní.

Dostávame sa do interiéru, ktorý je podľa môjho názoru veľmi zaujímavý. Celý je vyvedený v hliníkovej, tmavej šedej a zelenej farbe. Dominujú mu anatomické sedadlá so vzorom hadej kože a o vašu bezpečnosť sa starajú päťbodové bezpečnostné pásy. Palubná doska je rozmerná a kvalitne spracovaná. Budíky a niektoré tlačidlá na stredovom paneli žiaria jasnou modrou farbou vďaka LED diódam. Zaujímavým riešením je zasúvanie riadiacej páky do stredového panela, po vypnutí motora.

Vozidlo je určené pre štyri dospelé osoby, ďalej ponúka batožinový priestor ktorý má kapacitu 300 litrov, ktorá sa dá zväčšiť sklopením zadných sedadiel, čím vznikne rovná ložná plocha.

Dúfajme, že sériovo vyrábaná verzia tohto modelu nebude mať veľa zmien oproti konceptu, lebo ten sa podľa mňa veľmi vydaril.

Volkswagen IROC concept:Čo si myslíte, ponechá Volkswagen dizajn a tech. parametre auta IROC pri výrobe? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Peter Guczmann
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5736x    hodnotenie: 1.7/5, 9 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt