support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Volkswagen Golf W12 logo Volkswagen

VW Golf GTI W12 650 – diabolské stvorenie !

19.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete to nie sú len tuningové firmy, ktoré sa zaoberajú úpravou už existujúcich sériových vozidiel. Zvyšovanie výkonu často krát do extrémov a úprava dizajnu auta je parketou aj samotných výrobcov vozidiel. Slovo tuning by sme pokojne mohli nahradiť aj slovom myšlienka. Veď predsa to, čo sa vám zrodí v hlave, založené často krát na tom, čo máte radi a čo sa vám páči, je budúca hmotná podoba samotnej myšlienky. A keď sa bavíme o úpravách, tak sa bude jednať o upravené vozidlo podľa vašich predstáv. Ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí a to, ako bude vyzerať výsledok práce na aute, záleží len a len na chuti úpravcu. Nemecký koncern Volkswagen pozná určite každý človek na tejto planéte zvanej Zem. Rovnako ako každý človek pozná aj tak obľúbenú sériu Golf. Poslednou Golfovou sériou je rada V, ktorá ma hneď niekoľko zástupcov, hodných pochvaly. Konkrétne sa jedná o model GTI a najvýkonnejší päťkový Golf, zatiaľ, R32. Tieto autá v sebe skrývajú značné zručnosti technikov a dizajnérov automobilky VW. Zrejme to ale nie je všetko, čo VW dokáže ponúknuť. Ak by bolo, nevznikla by beštia menom VW Golf GTI W12!

VW GOLF GTI


Golfy boli už v čase svojho vzniku veľmi obľúbené autá, ktoré sa tak stali vďaka svojej konštrukcii, kvalite motorov a pohodlnému interiéru. Mali všetko, čo bežný, ale aj športovo založený vodič od svojho auta vyžadoval. A aj preto postupom času vznikali modely, vyznačujúce sa vyšším výkonom a športovejším vzhľadom. Konkrétne posledná päťková séria sa pýši až troma výrazne športovými modelmi, GT, GTI a R32. Nás bude zaujímať druhý spomenutý GTI, ktorý sa stal základom najnovšej modifikácie zvanej W12.

Model GTI je druhým najvýkonnejším modelom hneď po R32ke s 250 konskými silami. Pri tomto výkone sa GTI nemusí hanbiť. Jeho dvojlitrový štvorvalec TurboFSI disponuje výkonom 200 koníkov (147 kW), čo vôbec nie je zlé. Z nuly na stovku tak zrýchli za 7,3 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 235 km/h. Hanbiť sa nemusí ani za svoj vzhľad, ktorý je plný športových prvkov vonku aj vnútri auta.

GTI W12 650 – NOVÁ NOČNÁ MORA


Volkswagen Golf GTI W12
Štúdie vždy boli aj budú, o čom svedčí nielen stále napredujúca moderná doba, ale aj automobilka VW, ktorá na svet priniesla svoj najnovší projekt nazvaný VW Golf GTI W12. Ako názov napovedá, základom je GTIčko, ktoré bude mať niečo, čoho počet bude 12. V prípade tejto štúdie sa máme ozaj načo tešiť.

Spojiť extra výkonný motor s karosériou nejakého sériového vozidla už nie je žiadnou novinkou. Jedným z množstva príkladov môžu byť „naše“ škodovky, ktorým pod kapoty, strechy a kdekade boli napchané motory najrôznejších objemov značiek a výkonov. A často krát sa tak potvrdilo, že aj nemožné je možné. Jednou z najnovších motoristických noviniek je práve štúdia nemeckej automobilky VW, ktorá na seba upútala všetku pozornosť. Prečo sa tak stalo si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Jednoducho povedané, VW vzal jedno zo svojich vyrobených GTIčiek a poriadne ho vytunil. Aké jednoduché však? Prvý brutálny zásah, od ktorého sa odvíjal celý zvyšok úpravy sa nesie v mene performance. Pôvodný dvojlitrový motor putoval von a na jeho miesto, no ani nie tak na jeho, ale namiesto neho putoval za zadné sedačky nový.

Volkswagen Golf GTI W12
Ide o 12-valec biturbo s objemom šesť litrov, ktorý dokáže vyvinúť výkon impozantných 650 konských síl (477 kW) pri 6000 ot./minútu a 750 Nm pri 4500 ot./minútu. Hodnoty, ktoré toto auto predurčujú nielen na šprinty, keďže na stovku sa dostane za 3,7 sekundy a maximálka činí 325 km/h. Tento bujak je s kolesami zadnej nápravy spojený prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky. Pre ochranu psychiky je asi lepšie toto auto nepočuť naživo.

Pre potreby tak veľkého a výkonného motora bolo nutné upraviť zovňajšok auta. To znamenalo aj úplne iný vzhľad. Dopredu putoval mohutný predný nárazník, ktorý je charakteristický obrovským podlhovastým otvorom s karbónovým predelením na jeden centrálny otvor a dva bočné. Vyplnené sú mriežkou so štruktúrou včelieho plastu. Autu to dodáva nesmierne agresívny look, ktorý je doplnený úzkou a natiahnutou prednou maskou „chladiča“ s červeným lemom. Taktiež kvôli lepšej stabilite auta boli rozšírené nápravy, ktorým sa musela podriadiť celá šírka vozidla. Taktiež auto je nižšie o veľavravných 8 cm. Blatníky boli teda vytiahnuté8 cm na každej strane, čím sa docielil jednoliaty, nesmierne výrazný vzhľad.

Bok auta je charakteristický výraznou rozšírenou časťou, v ktorej je implementovaná dvojica otvorov na každej strane. Tie majú za úlohu odvádzať zohriaty vzduch od predných bŕzd a zároveň chladiť brzdy zadné. Celý tento celok pôsobí veľmi dobre, pričom dáva pocítiť, čo sa v tomto aute skutočne skrýva.
Volkswagen Golf GTI W12
Pomerne veľkou dilemou pri takto situovaných motoroch je ich chladenie. Technici z VW to vyriešili bravúrne, keď otvory pre prívod vzduchu ku motoru umiestnili do zadných bočných skiel, keďže model GTI je trojdverová verzia. Na jednej strane to plní svoj účel na sto percent a navyše to aj veľmi dobre vyzerá.

zadnej časti auta sa vyníma taktiež mohutný nárazník s nápaditým tvarovaním pripomínajúcim rozzúrené ústa. V jeho strede je umiestnený veľký otvor vyplnený rovnakou mriežkou ako vpredu, pričom pod ním je zo spodnej časti nárazníka umiestnený karbónový difúzor. Ten v otázke aerodynamiky úzko spolupracuje so strešným krídlom. Výrazné dva páry okrúhlych koncoviek výfuku sú umiestnené po stranách nárazníka. K legendárnemu superšportu to už ďaleko nemá.

Exkluzivite sa medze nekladú a tak na vysokokvalitné zavesenie kolies putovali ozaj krásne disky. Ide o model „Detroit“, čo je vlastne odroda sériových GTI diskov, akurát vo väčšom rozmere a so zapusteným stredom, čo pôsobí veľmi športovo. Na obidvoch nápravách sa jedná o rozmer 19-palcov s obutím vpredu 235 mmvzadu 295 mm.

Nakoniec sa dostalo aj na interiér, ktorý je v krásnej symbióze so snehovo bielym exteriérom. Celé vnútro auta pohltila čiernabiela Alcantara v kombinácií s červeným prešívaním, ktoré do športového auta pasuje ako soľ do jedla. Detaily ako rukoväť ručnej brzdy ako aj samotná ručná brzda, hlavica páky alebo pedále sú samozrejmosťou. Na palubnú dosku pribudla trojica okrúhlych budíkov a taktiež dvojica priesvitných tlačítok na vypnutie/zapnutie systému ESP a ASR. Úpravcovia nezabudli ani na športové sedadlá so štvorbodovými pásmi.

Fotogaléria Volkswagen Golf W12 650:
Fotogaléria detailnejších záberov Volkswagen Golf W12 650:
VW GOLF GTI W12 650PS v krátkom videoklipe:VW GOLF GTI W12 650PS v teste zo seriálu TOP GEAR:
Wallpaper "Volkswagen Golf GTI W12 650" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na toto diabolské stvorenie Volkswagen Golf W12 650 ? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19519x    hodnotenie: 27/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt