support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Volkswagen Golf R VII od ABT: upravený vizuál a vyšší výkon logo volkswagen

Volkswagen Golf R VII od ABT: upravený vizuál a vyšší výkon

26.Sep.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Golf R je aktuálne najvýkonnejšia sériovo vyrábaná verzia. Z prepĺňaného benzínového dvojlitra sa tvorcom z Wolfsburgu podarilo vydolovať 300 koní, čo je vzhľadom na hmotnosť a ďalšie proporcie toho modelu mimoriadne slušný výsledok. Ak by ste od Golfu R čakali viac, alternatívou môžu byť tuningové spoločnosti. K Volkswagenu má ABT veľmi blízko a tak ani títo úpravcovia nemohli Golf R odignorovať.

Spoločnosť ABT pravidelne dopĺňa ponuku svojich doplnkov o nové kúsky. Súvisí to priamo aj s ponukou jednotlivých značiek koncernu Volkswagen. Firma sa dlhodobo drží filozofie, že pre každý Volkswagen chce ponúkať viacero možností ďalších úprav. Či už teda hovoríme o výkone alebo o vizuálnych úpravách, ABT ponúka odpoveď takmer pre každý z aktuálnych modelov. Portfólio úprav najnovšie dopĺňa kompletná ponuka pre Volkswagen Golf R, z ktorého sa úpravcom podarilo vydolovať ešte vyšší výkon.

ABT opäť posúva hranice VW Golf R, tentoraz o 30 koní


K najnovšiemu počinu od ABT sa ešte oplatí dodať, že firma opäť posunula svoje hranice. Nie je to totiž ich prvá úprava Golfu R. Pri tej predchádzajúcej sa podarilo zvýšiť výkon na 370 koní, pričom teraz je to ešte o 30 koní viac.

Pod prednou kapotou sa usídlil ABT Power S Kit, ktorý patrí do novej generácie elektronických jednotiek od tejto spoločnosti. Vyznačuje sa ešte lepšou účinnosťou a prepracovanosťou. Okrem toho bol inštalovaný aj športový katalyzátor. Výsledkom je teda nárast výkonu na rovných 294 kW/400 koní. Golf R dostal od úpravcov z ABT aj kompletnú výfukovú sústavu, ktorú si všimnete aj vďaka výraznej štvorci koncoviek s priemerom 101 mm. Nový je samozrejme aj tlmič výfuku, ktorý sa dokáže postarať o výraznejší akustický prejav. Golf R s úpravou od ABT teda rozhodne neprehliadnete ani na rušnej ulici.

V ABT dodali VW Golf R aj jemné stylingové úpravy, ktoré si môžete všimnúť predovšetkým vpredu a vzadu. Nejde však o žiadnu vizuálnu revolúciu a originálny R paket úpravcovia z ABT nijako nezastreli. Záujemca si taktiež bude môcť vybrať z celej rady 18-20 palcových diskov v rôznych prevedeniach. Ak teda hľadáte odpoveď na otázku, či môže byť Golf R ešte dravší, tak ABT túto odpoveď pozná...

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

volkswagen vw golf r7 zvýšenie výkonu 400 koni styling tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu je ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na Volkswagen Golf R VII so zvýšeným výkonom až 400 koní a stylingom od úpravcu ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3552x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt