support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Zvýšenie výkonu pre VW Golf R VII 2.0 TSI - 370 koní po úprave od ABT Sportsline logo volkswagen

Zvýšenie výkonu pre VW Golf R VII 2.0 TSI - 370 koní po úprave od ABT Sportsline

09.Mar.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Aktuálna siedma generácia Volkswagenu Golf žne veľké predajné úspechy a v duchu športovej tradície automobilky bola prednedávnom predstavená aj vrcholná verzia Golf R s "pretekárskymi génmi". Vývojári pri najvýkonnejšom Golfe v ponuke stavili na veľmi dobre osvedčený prepĺňaný dvojliter TSI, ktorý je dosadený do výborne fungujúceho celku. ABT zase prichádza s riešením pre tých, ktorých Golf R v sériovom naladení omrzí.

Jeden z najväčších úpravcov modelov z koncernu Volkswagen upriamil svoju pozornosť na nový Golf R a hovoriť môžeme o pomerne citeľných výkonnostných vylepšeniach. Nezostalo samozrejme iba pri zvyšovaní výkonu, nemecký úpravca zároveň predstavil aj niekoľko stylingových doplnkov. Poďme si však najprv zhrnúť, čo ponúka Golf R, keď vyjde z továrne a kam sa jeho schopnosti dajú vďaka ABT posunúť.

Pri úpravách VW Golf R sa v ABT sústredili najmä na výkon


Volkswagen Golf R predstavuje v súčasnosti najvýkonnejšiu verziu populárneho hatchbacku, s ktorou sa na okruhu rozhodne nebudete musieť hanbiť. Pod kapotou je umiestnený prepĺňaný benzínový dvojliter s výkonom až 300 koní. K tomu sa "eRko" môže pochváliť vyladeným športovým podvozkom, upraveným interiérom a vizuálne vylepšeným zovňajškom. Čo ak vám to však po čase prestane stačiť? Vaše kroky môžu viesť práve do ABT.

Už na prvý pohľad zistíte, že s Golfom R vás nuda nečaká. Vo svete tuningu sa však dá vylepšiť prakticky všetko a pokúsil sa o to aj dvorný úpravca koncernových modelov VW. ABT prichádza s výkonnostným vylepšením Power označeným ako New Generation. Sotvérové vyladenie pohonnej jednotky dostáva maximálny výkon k hodnote 370 koní, čo predstavuje veľmi slušný 23% nárast. Tešiť sa zároveň môžete na lepšiu akceleráciu, z 0 na 100 km/h to upravený Golf R zvládne už za 4,5 sekundy. Počítať môžete tiež s maximálnou rýchlosťou 265 km/h (pôvodne 250 km/h). Úpravca zároveň dodáva, že spotrebu sa mu podarilo ponechať na rovnakej hodnote ako pri neupravenom "eRku".

O Golf R sa v ABT vedia postarať aj zvonka. Pripravená je nová predná lišta nárazníka, maska chladiča a kryty predných svetlometov. Paket aerodynamických prvkov je ďalej doplnený o bočné prahy, zadné krídlo a novú spodnú časť zadného nárazníka. Logo úpravcu nájdete napríklad aj na štýlových krytoch vonkajších spätných zrkadiel. Čisto stylingovú funkciu má vzadu čierna lišta hrany dverí batožinového priestoru. Okrem toho ponúka spoločnosť ABT k VW Golf R VII aj slušnú kolekciu rôznych zliatinových diskov s priemerom 18-20 palcov. Iné úpravy pre Volkswagen Golf R aktuálnej generácie zatiaľ v ABT neavizovali.

vw golf r vii abt sportsline

vw golf r vii abt sportsline

vw golf r vii abt sportsline

vw golf r vii abt sportsline

vw golf r vii abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu je ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na sedmičkový Volkswagen Golf R TSI z dielne ABT Sportsline?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3641x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt