support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen VW Golf VI GTI od BBM Motorsport – stickerbombing a karbónové diely pre výkonný hot-hatch logo golf

VW Golf VI GTI od BBM Motorsport – stickerbombing a karbónové diely pre výkonný hot-hatch

30.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningových variácií na tému VW Golf VI sme už videli nespočetne veľa. Práve tento model patrí medzi najupravovanejšie autá na svete a nebude to rozhodne náhoda. Šiesta generácia sa pomaly už uberá do úzadia a do predajov sa dostáva siedmy pokračovateľ. Úpravcom z novozaloženej nemeckej firmy BBM Motorsport to však vôbec nevadí Golfu VI sa rozhodli venovať to najlepšie čo vedia.

Ak chcete rýchly VW Golf, nemusíte hneď investovať do verzii GTI, GTD, či nebodaj vrcholnej varianty R. Tento Volkswagen je mimoriadne tvárnym a vďačným vozidlom a preto sa netreba čudovať, že práve tento model je tak obľúbený medzi tuningovými nadšencami po celom svete. Stačí zopár úprav, športový podvozok a máte auto, s ktorým jazda bude pre vás na dlhú dobu zábavou. Ak chcete jazdiť úsporne a šetrne, vyhovie vám Golf vo svojej základnej motorizácii, no môžete mať z neho aj hot-hatch, ktorý bude poriadne utrhnutý z reťaze. Ak vám nepostačia ani výkony verzie GTI, máte možnosť nechať si ho upraviť. Predviedli to teraz aj úpravcovia z BBM Motorsport. Tí dopriali modelu Golf štýlové doplnky zovňajška, ale taktiež sa postarali aj o jeho „vnútornú“ stránku. S cieľom znížiť hmotnosť a zvýšiť výkon sa teda pustili do tohto populárneho auta a my sa teraz pozrime, ako to dopadlo.

VV GOLF VI GTI OD BBM MOTORSPORT – STICKERBOMBING A ZNÍŽENIE HMOTNOSTI KARBÓNOVÝMI DIELMI


VW Golf GTI v úprave od BBM Motorsport spoznáte hneď na prvý pohľad podľa matnej karosárskej fólie tmavomodrej farby a štýlovej grafiky na ľavom blatníku. Súčasťou chudnúcej kúry bolo osadenie karbónovej kapoty a karbónových krytov spätných zrkadiel. Tento materiál však nájdete aj na zadnom difúzore, embléme automobilky, či na vnútorných prahoch. Volkswagenu Golf v trojdverovom prevedení sekne aj nižšia svetlá výška, výraznejší zadný spojler a upravený zadný nárazník. Zmeny sú také akurát – ani príliš uletené a ani príliš konzervatívne. Skvelým doplnkom sú 20-palcové disky Cornich Challenge, ktoré veľkoryso poskytujú pohľad na prepracované brzdy od firmy StopTech.

vw volkswagen golf vi gti samolepky stickerbombing karbón carbon diely zvýšenie výkonu bbm motorsport

VW GOLF VI GTI – VÝKONNÝ HOT-HATCH S VÝFUKOVÝM SYSTÉMOM Z MODELU VW GOLF R


Osadenie účinnejšej brzdovej sústavy bolo rozhodne vhodné. Z pôvodných 210 koní sa úpravcom podarilo správnym naladením elektroniky 2.0-litrového TSI agregátu vyťažiť celkový výkon 275 konských síl. Nie je to však jediný lepší parameter, maximum krútiaceho momentu sa ustálilo na hodnote 380 Nm. Ku krajším číslam dopomohlo aj osadenie výfukovej sústavy, ktorá bola pôvodne upravená firmou MR Car Design pre VW Golf R, čo naznačuje aj samotné umiestnenie výfukových koncoviek. Ako sme už vyššie spomenuli, Golf GTI sa v podaní BBM Motorsport dočkal športového podvozku KW Club špeciálne naladeného pre jazdu na známom okruhu Nurburgring. Dodajme ešte, že tomuto kúsku nechýba ani poriadne športové obutie, ktoré tvoria pneumatiky s rozmermi 235/30 R20 so zvýšenou priľnavosťou.

Volkswagen Golf GTI v podaní firmy BBM Motorsport sa postará o veľmi príjemné šoférske zážitky a ide o poriadne nadupaný hot-hatch so všetkým, čo k tomu patrí...

vw volkswagen golf vi gti samolepky stickerbombing karbón carbon diely zvýšenie výkonu bbm motorsport

vw volkswagen golf vi gti samolepky stickerbombing karbón carbon diely zvýšenie výkonu bbm motorsport

vw volkswagen golf vi gti samolepky stickerbombing karbón carbon diely zvýšenie výkonu bbm motorsport

vw volkswagen golf vi gti samolepky stickerbombing karbón carbon diely zvýšenie výkonu bbm motorsport

bbm motorsport logo

BBM MOTORSPORT


Firma BBM Motorsport je vo svete tuningu zatiaľ nováčikom, no aj napriek tomu má už za sebou niekoľko úspešných projektov. V súčasnosti sa jej tím zameriava na domácu produkciu. V ich produktovej línii nájdete doplnky pre modely značky Volkswagen, Audi a Porsche. Firma sa špecializuje najmä na chiptuning, ale cudzie jej nie sú ani dizajnové úpravy. BBM Motorsport vznikla v roku 2012 a jej veľkolepý štart naznačuje, že sa máme na čo tešiť.

Váš názor na VW GOLF VI GTI s vinylovými nálepkami a aj zvýšeným výkonom od úpravcu BBM MOTORSPORT ? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy BBM MOTORSPORT, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

BBM MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12405x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt