support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen VW Golf VII GTI od ABT Sportsline – športový doping pre kultový hot-hatch logo volkswagen

VW Golf VII GTI od ABT Sportsline – športový doping pre kultový hot-hatch

22.Jun.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Siedma generácia VW Golf GTI si svoj debut odbila na ženevskom autosalóne. Netrvalo dlho a tomuto ostrému hatchbacku sa povenovali aj odborníci z ABT Sportsline. Spoločnosť už dlhé roky spolupracuje s koncernom Volkswagen a preto ani tento model v ich portfóliu nesmie chýbať. Pre najnovší Golf GTI pripravili štýlovejší bodykit, no nezabudli ani na techniku a jeho prepĺňanému dvojlitru dodali pár koní navyše.

ABT Sportsline dodalo najnovšiemu Golfu GTI ešte štýlovejší vzhľad


Volkswagen Golf GTI je tradičným zástupcom v triede hot-hatch a považovať ho možno za skutočného priekopníka v segmente týchto vozidiel. Športovo ladené vozidlá tejto kategórie síce nie sú u nás masovou záležitosťou, no stále väčší význam im prikladajú aj ostatné automobilky. Veď prečo nie? Aj v prípade Golfu GTI ide o príjemné spojenie praktickosti a výkonu, ktorý je už dostatočný na to, aby sa s autom dalo veľmi slušne zabaviť, či dokonca vyjsť na okruh. Spoločnosť ABT Sportsline pomerne pohotovo reaguje na všetky novinky koncernu Volkswagen a inak to nie je ani v tomto prípade. Volkswagen Golf VII GTI po ich zásahu získal trochu ostrejšie a masívnejšie tvary. Či nastal z hľadiska dizajnu posun vpred, necháme už na vás, no technike v ABT Sportsline jednoznačne pomohli. Tomuto modelu natoľko „narástli svaly“, že by sa pokojne mohol porovnávať so svojim starším súrodencom, modelom Golf R šiestej generácie. Ešte predtým, než sa pozrieme na výkonnostné úpravy, obrátime našu pozornosť na jeho zovňajšok.

Ako sme spomenuli vyššie Golf VII GTI nabral vďaka úpravám v ABT Sportsline masívnejšie tvary. Pôvodný bodykit je obohatený o rozširujúce lišty nielen vpredu ale aj po bokoch a vzadu. Červenými doplnkami bola upravená aj predná maska, svetlomety sa zúžili vďaka nenápadným mračítkam vo farbe karosérie. Farebného spestrenia sa dočkali aj kryty vonkajších spätných zrkadiel a červená línia zdobí aj časť pod bočnými oknami. Svoj športový charakter dáva tento model najavo aj pri pohľade zozadu. Štyri chrómové koncovky výfukovej sústavy ozvláštňujú difúzor vo farbe karosérie. Jemných kozmetických úprav sa dočkal aj zadný spojler. Pomyseľnou bodkou za vzhľadovými úpravami bolo osadenie športových diskov s priemerom 19 palcov. Zákazník bude mať pritom na výber z viacerých druhoch, ak by sa vám 19-palcové disky zdali byť príliš veľké, k dispozícii budú aj o palec menšie modely.

vw golf vii abt sportsline

V ABT Sportsline sa pri VW Golf GTI nezabudlo ani na jeho výkon


Úpravy vzhľadu nechajme už tak a nahliadnime pod prednú kapotu, kde sa odohralo viacero celkom zaujímavých zmien. Pre Golf VII GTI ponúka spoločnosť ABT Sportsline dva stupne výkonnostných úprav. Pri tej prvej ide predovšetkým o optimalizáciu riadiacej jednotky, ktorá pôvodný výkon 230 koní vyšvihne na hodnotu 270 koní. Zaujímavejší je však druhý stupeň úprav, ktorý výkon preplňovaného dvojlitra poženie k hodnote 310 koní. Spoločnosť tu nepopracovala len na ECU ale aj na ostatných komponentoch. Bližšie informácie si však úpravca necháva zatiaľ pre seba, nepochybujeme však, že ide o mimoriadne kvalitný tuning.

vw golf vii abt sportsline

vw golf vii abt sportsline

vw golf vii abt sportsline

vw golf vii abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na sedmičkový Volkswagen Golf GTI z dielne ABT Sportsline?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6730x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt