support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Golf IV R32 od HPerformance: zvýšenie výkonu až na 650 koní logo vw

Volkswagen Golf IV R32 od HPerformance: zvýšenie výkonu až na 650 koní

03.Dec.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká spoločnosť HPerformance sa vo svete tuningu preslávila už viackrát, pričom zaujať sa im podarilo predovšetkým upravenými modelmi Porsche a Volkswagen. Tentoraz to opäť nebude inak, pričom tím okolo Tobiasa Häfnera dokázal, že sa nebojí ani starších modelov. Na zúbok sa pozreli Volkswagenu Golf IV R32, ktorému sa rozhodli dopriať ešte viac výkonu.

Volkswagen Golf IV R32 patrí medzi autá, ktoré boli vyrábané v časoch, kedy sa ešte toľko nespomínalo slovo downsizing. Pod kapotou tomuto modelu bije 3.2-litrový šesťvalec VR6 a v roku 2002, kedy sa Golf IV R32 prvý raz predstavil, si hneď získal množstvo priazne. V sériovom naladení ponúkal R32 výkon až 241 koní. Na túto dobu by sa vám to mohlo zdať už trochu málo, veď aktuálne ponúka Golf R výkon ešte vyšší. Pravdaže, už sa o neho nestará benzínový šesťvalec, ktorý zvládol polahodiť aj ušiam.

Volkswagen Golf IV R32 prešiel v HPerformance významnými technickými úpravami


V HPerformance sa rozhodli pre úpravy práve tohto modelu a čo je potešiteľné, zamerali sa predovšetkým na pohonné ústrojenstvo. V priestore pod prednou kapotou sa úpravcovia rozhodli pripraviť miesto pre kompletný systém prepĺňania kompresorom. Pre vyznávačov atmosférických agregátov to samozrejme nie je potešiteľná správa, no Golf R32 tým získal ešte viac na sile.

Pribudol nový hriadeľ, znížený bol zdvihový objem na rovné 3 litre, s čím súvisí aj výmena ďalších komponentov. Všetko vrátane palivového čerpadla, chladenia, medzichladiča a samotnej elektronickej jednotky bolo poctivo pripravené na implementáciu turbodúchadla Precision PT6235. Pribudla tiež výkonnejšia výfuková sústava, ktorá má navyše ovládateľnú klapku, vďaka ktorej môžete regulovať intenzitu vydávaného zvuku. V HPerformance dodávajú, že nimi upravený Golf IV R32 je schopný vydať zvuk, ako keby sa "otváralo peklo".

volkswagen golf 4 r32 hperformance

Uvedeným úpravám bolo potrebné prispôsobiť samozrejme aj ostatné časti. Na zozname technických úprav sa vyníma osadenie účinnejšej brzdovej sústavy pozostávajúcej okrem iného z brzdových kotúčov na prednej osi s rozmerom 356x32 mm a na zadnej osi s rozmermi 304x28 mm. V podvozkovej časti pribudli stabilizátory H&R a tlmiče od Bilstein.

volkswagen golf 4 r32 hperformance

Športová výbava nechýba tomuto Golfu ani v ostatných partiách. Vo vnútri nájdete škrupinové sedadlá Recaro, karbónové doplnky a nechýba ani elektronický boost-controller. No a na záver to najlepšie. Výkon tohto Golfu sa po všetkých úpravách vyšplhal na hodnotu v rozmedzí 500-650 koní. Pre zaujímavosť doplňme, že celková cena za tieto zásahy činí približne 20 tisíc eur.

volkswagen golf 4 r32 hperformance

volkswagen golf 4 r32 hperformance

volkswagen golf 4 r32 hperformance

volkswagen golf 4 r32 hperformance

volkswagen golf 4 r32 hperformance

volkswagen golf 4 r32 hperformance

logo hperformance

Váš názor na výkonnostnú úpravu auta VW Golf IV R32 z dielne HPerformance?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HPerformance, tak navštívte našu podstránku:

HPERFORMANCE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6755x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt