support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volga GAZ M21 v ruskom retro štýle. logo

Volga GAZ M21 v ruskom retro štýle.

11.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volga GAZ M21
Vývoj vozidiel GAZ M21 Volga začal v novembri 1953. Prvé kresby uskutočnil konštruktér Alexander Mihajlovich Nevzorov. Nové auto muselo ukázať schopnosti ruských konštruktérov a závodov vyrábať autá konkurujúce americkým. Konštrukcia karosérie bola úplne nová.

Dizajn vozidla bola zmes amerických a európskych vozidiel z päťdesiatych rokov. Hodnota odporu vzduchu 0,42 hovorila sama za seba, že aerodynamika tu nie je na prvom mieste. Vozidlo s dĺžkou 4,81 m patrilo medzi veľké a radilo sa k vyššej strednej triede. Auto bolo vybavené trojvlnovým rádiom a veľkými elektrickými hodinami. Na kapote sa hrdo týči pochrómovaná vysoká zver. S malými zmenami karosérie (hranaté tvary) sa tento model vyrábal ešte koncom 80. a začiatkom 90-tych rokov.

Fotogaléria pôvodnej Volgy M21:


Volga GAZ M21 vs. BMW radu 6


Volga GAZ M21 tuning
Čo takto zobrať vlajkovú loď ruskej flotily Volgu a trochu sa s ňou pohrať? A nielen trochu, ale kompletne ju "prekopať" a urobiť z nej skoro nové auto.

Čo takto zmiešať výrobky ruských a nemeckých inžinierov, a vytvoriť retro vozidlo nadupané najmodernejšou nemeckou technikou a zabaliť ju do klasického dizajnu služobných vozidiel bývalých ruských mocnárov?

Partička nadšencov sa pustila do tejto neľahkej úlohy. Zobrali nadupaný nemecký šestkový BMW s 4,6 litrovým motorom a kompletne ho vykuchali aby čo mohli použili v ruskej klasike menom Volga M21.

Kapota vpredu zostala skoro bezozmeny, akurát ju opustili známe symboly a loga automobilky. Pre lepšiu viditeľnosť a samozrejme dizajn pribudla dvojica xenónových svetlometov.

Pod kapotu sa úpravcom podarilo nainštalovať originál motor z pôvodného darcu BMW 650.

Motor V8 s objemom 4,6 l, ktorý disponuje najvyšším výkonom 368 koní a udeľuje tomuto autu zrýchlenie okolo 5s na 100km/h. Ale kto by takého krásavca naháňal. :)

Volga GAZ M21 tuning
Pri pohľade zboku si všimneme že dvoje dverí vzadu chýbajú. Úpravcovia totiž pôvodnú štvordverovú verziu upravili na iba dvojdverovú - tzv. kupé. Čo znamenalo zmenu krátkych predných dverí za dvere s väčšou dĺžkou pre pohodlnejšie nasadanie na zadné sedadlá. Okrem dverí sa museli zmeniť aj okná, ktoré sú plne elektricky ovládané a úplne stiahnuteľné pri otvorení strechy. Staré kolesá boli nahradené 19" diskami a nízkoprofilovými pneumatikami.

Pri pohľade zozadu vidíme, že kufor ostal skoro bezo zmien a do očí nám padne dvojica dvojitých koncoviek výfuku, ktoré majú jasný nemecký pôvod. Starú strechu jednoducho odpíli a nahradila ju sťahovacia platená akú poznáme z vozidiel bavoráckych kabrioletov. Úpravcovia na nič nezabudli a pre obmedzenie turbulencií prúdiaceho vzduchu vložili sklený deflektor za zadné sedačky.

Pri pohľade cez stiahnutú strechu vidíme známy interiér, ale nie z Volgy ale z BMW. Ruskí úpravcovia kompletne vybrali interiér z BMW a nainštalovali ho do svojho skvostu. Celý interiér pôsobí prehľadne a ergonómia je perfektná. Športové pocity umocňujú anatomické sedačky s výsuvnými sedákmi a dofukovateľnými bočnicami a tradične vynikajúci volant obšitý kožou.

Fotogaléria novej upravenej Volgy M6:V tejto fotogalérii si môžte pozrieť predchádzajúce dielo týchto nadšencov Volga V12:Čo hovoríte na dielo mladých nadšencov z Ruska? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tomuto autu vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Vyšný
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 55844x    hodnotenie: 190/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt