support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Rapgowe – jeho pohľad a vzťah k „Virtual Tuning“

Rapgowe – jeho pohľad a vzťah k „Virtual Tuning“

12.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ja som začal s virtuálnym tuningom už asi pred dvoma rokmi. Vtedy som ešte nebol pripojený na internet, takže o tom, že virtuálny tuning už existuje som nemal ani páru. Začal som s tým preto, že všade naokolo chodili pekné vytunované káry a chcel som vedieť, ako by mohlo vyzerať auto môjho tatka, ak by som sa do neho pustil rukami tunera. A keďže som už robil čosi aj s grafikckými editormi, vyskúšal som auto vytunovať najskôr v počítači.

Najprv som vymenil len nejaké kolesá, fólie na okná a potom ma napadlo, že by nebolo od veci zmeniť aj nárazník a takto to pokračovalo aj ďalej. Celkom sa mi to na začiatočníka vydarilo a medzi kamrátmi som zožal patričný úspech. A preto som si povedal, že skúsim upraviť aj nejaké iné auto, trošku som sa zdokonalil a nakoniec som s tým na dlhú dobu prestal. Znova som sa tým začal zaoberať len prednedávnom. Viem, že sa nemôžem porovnávať s niektorými inými VT-profesionálmi, ale úpravy robím vo svojom štýle, nerobím žiadne extrémy.

A na čo vlastne je virtuálny tuning? Virtuálny tuning je podľa mňa vynikajúce riešenie na vytvorenie si predstavy, ako má reálne vaše auto vyzerať v skutočnosti. Nemusíte nič skúšať rovno na aute. Stačí, ak to vyskúšate v počítači a už viete, či sa daný prvok na auto hodí, alebo nie. Takto môžete postupovať pri kúpe kolies, nárazníkov, alebo aj keď robíte kompletnú upravu karosérie, vrátane iného laku. Virtuálny tuning može pomôcť preniesť vaše sny na realitu. Ak máte svoje vysnívané auto, zaiste snívate aj o tom, ako by ste ho mali v garáži a iste by ste na ňom robili aj nejaké úpravy. Virtuálny tuning je na takéto úpravy ako stvorený. Po niekoľkých hodinách práce sa môžete tešiť zo svojho krásneho vytunovaného auta, a snívať o jazde na ňom. A možno svojim výtvorom niekoho aj inšpirujete...

Virtuálny tuning je niekedy dobrý aj na pobavenie. Rôzne vtípky, extrémy, aj to je tuning... Či by také auto mohlo aj v reálnom svete existovať, je už druhoradé, v grafických editoroch fyzikálne zákony neplatia.
Ale asi najviac ľudí považuje virtuálny tuning za záľubu. Je naozaj veľmi príjemný pocit, ak vytvoríte z nejakého bežného nudného auta nádherné šťavnaté lákadlo všetkých očí. K tejto skupine virtuálnych tunerov patrím momentálne aj ja, no dúfam, že už čoskoro budem patriť k prvej skupine a budem uvažovať, čo sa hodí a čo nehodí na moje auto :)

Rapgowe

Takto vidí Rapgowe svoj tuning na príklade VW Golf 1:

preview
previewDruhý príklad Rapgowe virtual tuningu na aute Chrysler Crossfire:

preview
preview
previewAko sa vám páči „Virtual Tuning“ majstra Rapgowe? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k tejto novinke ako aj celkovej scéne virtuálnych tunerov vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13835x    hodnotenie: 119/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt