support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mazda Virtual Tuning.sk - 16. súťaž (august 2011) predloha auta: Mazda 929 coupé logo mazda

Virtual Tuning.sk - 16. súťaž (august 2011) predloha auta: Mazda 929 coupé

07.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Milí naši čitatelia, návštevníci nášho portálu, všetci tuneri a tunerky, ktorých baví upravovať autá cez počítač alebo ručne na papieri. Redakcia Tuning.sk vyhlasuje v poradí 14. súťaž vo Virtual Tuning !!!.

virtual tuning.sk logo

Čo je to vlastne virtual tuning ?

Je to grafická „nehmotná“, čiže virtuálna úprava - redesign (čítaj redizajn) sériového auta z originál predlohy do podoby taktiež „nehmotného“ grafického výsledku na predlohe, alebo inej fotografii, či obrázku. To znamená, že úpravca VT (teda vy, ktorí sa zúčastníte tejto súťaže) pomocou grafického programu upraví auto na predlohe tak, aby svoje myšlienky konvertoval priamo do virtuálnej podoby – grafickej podoby.

Kopírovanie cudzích VT prác a FAKEROV budeme diskvalifikovať !!!

Martin Cyprian: „Virtual tuning je zameraný na estetické stvárnenie auta podľa vlastnej fantázie. Má svoje pravidlá a ľudia, ktorí ho robia, sa nimi musia bezpodmienečne riadiť.

V inom prípade existuje totiž ,,krádež“ alebo inak nazývaný FAKE, čo je asi najhoršia vec vo virtual tuningu, ktorá sa môže V-tunerovi prihodiť. Fake je vlastne odcudzenie, prekopírovanie, cudzích dielov (iný virtual tuning) na svoju prácu, či ide už o nárazník alebo svetlá. Môže ísť aj o celú prácu. Často sa stretávame s prácami, na ktorých je prepísaný podpis pôvodného autora a nahradený novým autorom (FAKEROM). Fakeri sú na scéne dosť odsudzovaní a máloktorí z nich nájde porozumenie medzi inými. Človek sa mení a každý sa učí na svojích chybách a preto si myslíme, že dať druhú šancu minulým fakerom je správne riešenie, ako rozširovať „klamlivú“ scénu.

Pri virtual tuningu má autor pre diela otvorenú fantáziu a môže tvoriť hocičo, čo mu príde na um. Samozrejme aj tu sú štýly tuningu ako v reálnom tuning svete. Poznáme drift, ratten, street, racing, nemecký cult či samostatne členený concept.“

mazda 929 vzor predlohy


Tu si môžete stiahnuť predlohu auta Mazda 929 coupé (1981-1987):
(1600x1200, pomer strán 4:3):

preview
download


Upozornenie: Prosíme Vás zasielať vaše hotové VT-návrhy vo formáte 1:1, čiže žiadne zmenšeniny, mohlo by dôjsť k nechcenému „fake“ z iných portálov !!! To znamená, stiahnite si predlohu, a pracujte v tom istom rozlíšení. Výsledok nám zašlite taktiež v tom istom formáte a rozmeroch (v pomere 4:3, v rozlíšení 1600x1200).


Odporúčame tieto štýly: DRIFT STYLE, RACE STYLE (závodný Vtuning), STREET STYLING & DECENT TUNING, ARMY STYLE

V tomto kole neakceptujeme CONCEPT, FUTURE DESIGN, RAT style a CULT style

Vaše kreatívne VT návrhy pre auto MAZDA 929 coupé nám zasielajte na e-mailovú adresu:

redakcia@tuning.sk


Termín ukončenia 16. súťaže Virtual Tuning.sk:
27. august 2011 !!!(vrátane)

Do tohto termínu (vrátane) nám zasielajte VT návrhy (spolu s vašim menom a adresou + tel.kontakt), výsledky budú zverejnené cca do 5.pracovných dní po ukončení termínu v novom článku.

V prípade technických problémov má portál Tuning.sk právo zverejniť výsledky daného VT kola aj v náhradnom (neskoršom) termíne.


Informácie o súťaži Virtual Tuning.sk


Redesign auta na predlohe má byť prekreslený tak, aby konečný filnálny výsledok už upraveného auta na predlohe mal kvalitnú podobu návrhu prečo sa vlastne dizajnér rozhodol .

Návrhy môžete vykonávať ľubovoľným grafickým programom voľne šíriteľným po internete. Maľovanie (brush) môžete vykonávať myškou, alebo grafickým tabletom. Spôsoby štýlov maľovania necháme na Vás.

Porota zo všetkých návrhov vyberie TOP 10 najlepších prác, ktoré sa ďalej budú prehodnocovať a vyhrajú traja najlepší dizajnéri – TOP 3, ktorí získajú vecné ceny.

O aké hodnotné ceny sa bude súťažiť ?


ceny top3 virtual tuning.sk cobra tuning

1.cena: tričko Tuning.sk + HRNČEK + šnúrka Tuning.sk
(podľa vlastného výberu)
2.cena: tričko Tuning.sk + šnúrka Tuning.sk

3.cena: šnúrka na krk Cobra TuningAko sa robí VIRTUÁLNY TUNING? tak to sa môžete dočítať TU


Podmienky súťaže Virtual Tuning.sk


Čo sa smie a môže v tejto súťaži:
1. vašej fantázii sa medze nekladú :)
2. vytvárať vlastné „brush-custom“ návrhy bodykitu predlohy auta (doporučujeme :-) )
3. kopírovať svetlá, disky kolies, prípadné iné ťažké detaily (ale iba z fotiek originálnych áut !)
4. môžete pracovať v rôznych grafických programoch - môže sa použiť aj 3D modelovací program
5. pracovať aj s grafickým tabletom, alebo inými pomôckami
6. možnosť použiť aj modelky, hostesky do VT návrhov, ale tak, aby nenarúšali celkový dojem z práce, a samozrejme aby výsledok spĺňal kritériá mravného a slušného správania
7. môžete zaslať aj práce kreslené ručne, ale musia byť preskenované (prefotené) do digitálnej podoby JPG

Čo sa musí dodržať:
1. originál veľkosť odovzdania predlohy 1:1 (1600x1200)
2. Váš podpis ako autora na odovzdanej práci (napr. „designed by Vasa prezyvka“)
3. pri skutočne rozsiahlej (až veľmi extrémnej úprave), uviesť približný popis technických údajov a popis bodykitu "čo a ako by malo fungovať v skutočnosti" (uviesť prosíme v odoslanom e-maile spolu s prácou, môže byť aj samostatný TXT súbor)
4. do e-mailu je vždy nutné zapísať vašu poštovú adresu + iný kontakt (mobil), kam vám pošleme výhru, pokiaľ sa umiestnite v TOP3

Čo sa nesmie:
1. kopírovanie komplet alebo čo i len častí VT návrhov od iných VT-dizajnérov
2. kopírovanie a kradnutie cudzích prezývok od existujúcich VT-dizajnérov a grafikov
3. kopírovanie detailov z iných VT návrhov (upravené spojlery, masky, svetlá, atď.)
4. odovzdaný VT návrh nesmie byť použitý z iných cudzích VT súťaží, na ktorých sa tento VT návrh prezentoval
5. zákaz kopírovania 1:1, 1:2, 1:3 z existujúcich už upravených áut (fotky, obrázky). Výnimka platí len vtedy, pokiaľ súťažné "virtuálne" auto bude pozmenené V-tunerom (súťažiacim) minimálne na 50% (a viac) ako kopírovanie originál už existujúceho upraveného auta !!!

Naše vysvetlenie a odporúčanie pre súťažiacich:
Kopírovať niektoré vybrané tuningové diely z iných áut a lepenie na svoje dielo sa môžu ak sa jedná o: kolesá, svetlá, a iné diely len v tom prípade, pokiaľ auto bude vyzerať inak, ako to pôvodné. Odporúčame teda kombináciu tuningových dielov z viacerých áut - kompozícia rôznych druhov tuningových dielov (copy_paste)+ custom brush a hlavne vlastná kreativita !!!)

Zasielajte nám teda len Vaše originál nové VT návrhy !!!

Redakcia Tuning.sk má právo nezaradiť (nepublikovať) do súťaže Virtual Tuning.sk tie odovzdané VT práce, ktoré nebudú spĺňať podmienky uvedené v tomto článku.

VIRTUAL TUNING.SK POROTA:


Kto bude hodnotiť Vaše odoslané práce? Ich mená a krátke vizitky:

1. Martin Cyprian (Cypo) - vo VT scéne sa pohybuje od roku 2004, vyrobil cez 200 prác. Úspechy v súťažiach vo virtuálnom tuningu, 2.miesto v UVTL na virtualtuning.sk, 2.miesto v AWC na vtuning.sk. Za 4 roky sa zúčastnil približne 15-tich súťaží, v ktorých sa umiestnil vždy do 3. miesta (1., 2. alebo 3. miesto) na stránkach o virtuálnom tuningu: virtualtuning.sk , vtuning.sk, vt.tuned-cars.cz, pacevt.com a iné . Ovládanie grafických programov: Photoshop, Sony Vegas, Pro engineer, Solid Edge a podobne technické programy. Nedávno mu pribudol do zbierky grafický tablet.

2. Slavomír Majerník (Pixelko) - s virtuálnym tuningom začal v úplnych začiatkoch VT na Slovensku v tesnom závese za Beastiem. Najlepší úspech (diplom) v účasti na súťaži FORD DESIGN CONTEST 2001, 3. miesto vo VT v časopise Tuning Magazine, Ďalej prezentácie prác v staršom vydaní časopisu Auto Design ´forum´, a iné. Pracuje ako hlavný grafik a šéfredaktor TUNING.sk od roku 2005. Od začiatku roku 2009 pracuje aj ako superadmin pre portál Tuning.sk. Programy ako Adobe Photoshop, Corel Draw, Paint shop Pro, nie sú mu ani z ďaleka cudzie.

3. Alexander Hulman (Šaňo) - Webmaster Tuning.sk - grafik, webdesigner a programátor. Šaňovou doménou je najmä desktop publishing a prepress, webdesign a programovanie aplikácií na mieru. Medzi jeho hobby patria umenie, technika a automobily. Samozrejme vie dobre oceniť a výsledky práce tunerov nielen v skutočnosti ale aj grafické virtuálne návrhy.

4. Nezávislí porotcovia:
- Milan ´Miňo´Dzadík, ktorý sa zaoberá fotografovaním a písaním článkov (redaktor a fotograf Tuning.sk a PowerMagazine). Má dostatočný prehľad o novinkách v oblasti tuningu a stylingu. Okrem profesionálneho fotoaparátu, vie ovládať aj grafické PC programy.
- Matej Zubáľ - nezávislý porotca, zároveň nový člen firmy Cobra Tuning. Taktiež sa zaoberal úpravou áut v počítači (virtuálny tuning), vie pracovať s Photoshopom a inými grafickými programami.

Ako sa budú hodnotiť odovzdané práce?

Vaše odovzdané VT práce sa budú hodnotiť systémom známok od 1 do 5. Tým istým štýlom ako známkami v škole.
Avšak pri znížení priemeru celej známky, čiže namiesto klasického mínus, bude pridelená hodnota 0,5. Napr. jedna mínus (1-) = 1,5; dva mínus (2-) = 2,5, atď. Najhoršia známka bude 5,5 a najlepšia 1,0. Ráta sa však celkový priemer známky hodnotených oblastí návrhu, ktoré uvádzame tu nižšie.

Čo sa bude hodnotiť na vašich odovzdaných VT návrhoch?

Každý návrh bude porota hodnotiť samostatne a to predovšetkým tromi známkami pre tieto oblasti VT návrhu:

1. dizajn, kreativita, nápad
2. celkový vizuál a dojem z práce (výber pozadia, efekty, odrazy, odlesky,
a ostatné grafické detaily)
3. funkčnosť VT návrhu aj v reálnej podobe (naživo)


Upozornenie: Prosíme Vás zasielať vaše hotové VT-návrhy vo formáte 1:1, čiže žiadne zmenšeniny, mohlo by dôjsť k nechcenému „fake“ z iných portálov !!! To znamená, stiahnite si predlohu, a pracujte v tom istom rozlíšení. Výsledok nám zašlite taktiež v tom istom formáte a rozmeroch (v pomere 4:3, v rozlíšení 1600x1200).

Vyhráva ten súťažiaci, ktorý dostane od poroty celkový najnižší priemer známok !!!

Tešíme sa na Vaše virtuálne návrhy !!!

Príklady hodnotenia VT prác porotcami


Tu uvádzame jednoduchý príklad hodnotenej práce jedného z porotcov (Cypo):
1. dizajn, kreativita, nápad - známka 1,5
2. celkový vizuál a dojem z práce – 1,5
3. funkčnosť VT návrhu aj v reálnej podobe (naživo) – známka 2,0

Výsledný priemer od porotcu s prezývkou Cypo: 1,67

Ostatní porotcovia, môžu mať výsledné priemery na prácu samozrejme rôzne, a tie sa preto potom sčítajú a vydelia počtom hodnotiacich porotcov. Nakoniec dostaneme CELKOVÝ priemer hodnoteného virtuálne upraveného auta t.j. VT návrhu pre jedného súťažiaceho.

Príklad celkového primeru hodnotenia jednej práce v TOP10: Cypo 1,67 - Pixelko 1,83 - Kuťko 1,17 – Šaňo 2,33 – celkový výsledok jednej práce bude: (1,67 + 1,83 + 1,17 + 2,33) : 4 = 1,75

Vyhráva ten súťažiaci, ktorí dostane od poroty najnižší priemer hodnotenia !!!

Upozornenie: pri zverejnených najlepších prácach TOP 10 bude uvádzaný celkový výsledný priemer známok od porotcov, pre jeden zverejnený súťažný VT návrh.

Viac všeobecných info o virtuálnom tuningu vám priblíži Martin "Cypo" Cyprian:

thumb


Váš názor na výber tejto predlohy auta Mazda 929 coupé z rokov osemdesiatych ?Viac informácií k virtuálnemu tuningu vám radi poskytneme. Zoznam článkov o virtuálnom tuningu nájdete na našich podstránkach tu:

VIRTUAL TUNING


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12339x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt