support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo kamery HD kamery - čierne skrinky do auta s automatickým zaznamenávaním obrazu (videa). logo elektronika

HD kamery - čierne skrinky do auta s automatickým zaznamenávaním obrazu (videa).

25.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

S hustnúcou premávkou v mestách a nárastom rôznych kolíznych situácií stúpa aj potreba dostatočne sa chrániť a zabezpečiť. Dokazovanie pri jednotlivých kolíziách je mnohokrát pomerne zložité a v tomto prípade bude pre vás kamera v aute s automatickým zaznamenávaním obrazu úžasným pomocníkom. Diskrétna kamera nebude pútať pozornosť, no dokonale zaznamená všetko čo sa deje pred, resp. za vašim autom. Zároveň kamera zaznamená aj čas a všetky ostatné informácie dôležité pre prípadné dokazovanie. Čierna skrinka je pre všetkých, ktorí trávia veľa času za volantom a chcú mať situáciu pod kontrolou.

Rovnako záznam kamerou vo vozidle je pre všetkých tých, ktorí si chcú zvečniť napríklad svoju jazdu na okruhu, drifty, či iné čisto motoristické disciplíny. Dnes vám predstavíme viacero druhov týchto praktických kamier.

Kamery a čierny skrinky sú skvelým pomocníkom vo vozidle
Hneď na úvod vás môžeme ubezpečiť, že kamera do auta s automatickým záznamom obrazu nemusí zaťažiť váš rozpočet. Investícia do nej sa vďaka širokej funkcionalite naozaj viacnásobne oplatí a pokoj na duši, ktorý vďaka nej získate bude na nezaplatenie. S agresivitou a aroganciou na našich cestách sa môžeme stretnúť prakticky každý deň a práve kamera na palube vášho vozidla vám môže v budúcnosti veľmi pomôcť napríklad pri kolízii.

Driving in Russia:Top 10 Luckiest Drivers in RUSSIA HD || FFW video:Ďalšie videoukážky z jázd ruských vodičov:U nás podobné palubné kamery zatiaľ nie sú veľmi rozšírené, no v niektorých krajinách platia šoféri používajúci takéto kamery nižšie poistné. Podobné kamery sú napríklad veľmi rozšírené v Rusku, ktoré je svojou divokou premávkou priam povestné.

Kamery do auta však nemusia nutne slúžiť iba na obranu, vďaka kvalitnému obrazu si budete môcť pripomenúť scenérie okolitej krajiny, či zachytiť svoje tréningy na okruhu. Zvečnenie takýchto momentov neodpúta vašu pozornosť a po príchode do cieľa si budete môcť záznam z kamery jednoducho prehrať vložením SD karty do počítača. Poďme sa už ale pozrieť na to, aké rôzne kamery nájdete v našej širokej ponuke.

Kamera DVR06 od výrobcu STA Euro patrí medzi cenovo dostupné riešenia, ktoré ale uspokoja požiadavky náročnejších zákazníkov. Táto miniatúrna kamera s citlivou optikou ponúka možnosť nahrávania videozáznamu v rozlíšení 640x480 so zachytávaním 30 snímok za sekundu. Fotografie vyhotovené touto kamerou budú mať rozlíšenie 2.0 Mpix. Video vo formáte AVI kamera ukladá na pamäťovú kartu SD. V balení nájdete SD kartu s kapacitou 2GB, ktorá postačí na uloženie približne hodinu a pol trvajúceho záznamu. Samozrejmosťou je aj záznam zvuku. Kamera je napájaná prostredníctvom zásuvky zapaľovača a v jej výbave nechýba ani miniUSB port pre prenos dát a nabíjanie. Súčasťou tejto ľahučkej a diskrétnej kamery je aj ohybná prísavka na sklo. Túto malú kameru viete použiť aj mimo auta, podporuje tiež režim bežnej webkamery pripojiteľnej k počítaču.

Širšie možnosti nastavenia, viac funkcií a lepšiu kvalitu nahrávania ponúka HD kamera DVR12 od rovnakého výrobcu. Kamera ponúka nahrávanie v HD rozlíšení, prisvietenie, mikrofón a najmä otočný 2,5“ farebný displej. Samozrejmosťou je možnosť neustáleho nahrávania obrazu a zvuku. Kamera je schopná snímať obraz o 120° uhle. Kamera zaznamenáva tiež ďalšie údaje ako napríklad dátum a čas, nahrávanie pritom prebieha v slučke, takže staršie údaje sa premazávajú. Výstupným formátom nahrávania je opäť AVI a video sa ukladá na vloženú SD kartu. Nahrávať môžete video v troch rôznych rozlíšeniach: 1280x960/720x480/640x480. Kamera umožňuje aj automatické zapnutie nahrávania po zapojení do zásuvky pre zapaľovač.

Pre ešte väčšiu bezpečnosť môžete investovať do sady DVRB32 pozostávajúcej z kombinácie čiernej skrinky, palubnej kamery a GPS modulu. Čierna skrinka sa postará o monitorovanie všetkých dôležitých údajov o jazde vozidla, ktoré sa dajú spätne vyhodnocovať, čo môže dopomôcť napríklad pri vyšetrovaní dopravnej nehody. Vďaka GPS modulu sú na SD kartu zaznamenávané údaje o kolíziách, prudkom zrýchlení, či spomalení. Podobné riešenie si svoje uplatnenie nájde aj pri vyhodnocovaní spôsobu jazdy zamestnancov na služobných vozidlách. Údaje z SD karty sa dajú vymazať až po ich vyhodnotení, čím sa zabraňuje prípadným manipuláciám so záznamom. Polohu vozidla je možné sledovať aj prostredníctvom Google Maps. Súčasťou tejto sady je aj palubná kamera s rozlíšením záznamu 640x480 so zachytávaním 30 snímok za sekundu. Kamera so snímacím uhlom 120° je plne prispôsobená k použitiu v motorových vozidlách, odolá aj silným mrazom a vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, iba 82 gramov. Výstupným formátom videa je MPEG4 a audio je zaznamenávané vo formáte AAC. Súčasťou balenia je aj 2GB SD karta.

Kamery do auta a čierne skrinky sa budú stále vo väčšej miere objavovať v motorových vozidlách, čo by aspoň čiastočne mohlo prispieť k celkovej vyššej bezpečnosti cestnej premávky.

HLAVNÉ VÝHODY HD KAMIER - čiernych skriniek do Vášho auta:
- jednoduché dokazovanie vinníka nehody pri nehode, poistnej udalosti - pre tunerov a športovo založených skvelá pomôcka pri zázname driftu, rally jazdy, a pod. - snímanie polohy, prudkého zrýchlenia či spomalenia
- možnosť automatického nahrávania
- snímanie diania za alebo pred vozidlom
- diskrétny dizajn a malé rozmery
- cenová dostupnosť
- jednoduchá inštalácia


hd kamery do auta čierne skrinky

Všetky nami ponúkané kamery do auta si môžete nakúpiť aj v našom webshope tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Čo poviete na takéto pomôcky v podobe čiernych skriniek a kamier do auta? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým produktom od firmy AUTOSTYLE, tak navštívte našu podstránku:

AUTOSTYLE


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné bezpečnostné prvky pre auto na našej podstránke tu:

Autoelektronika a zabezpečenie


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné kamery, ktoré nájdete na našej podstránke tu:

HD KAMERY, ČIERNE SKRINKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14843x    hodnotenie: 2.3/5, 4 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt