support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Retrotuning nemeckej klasiky Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 od firmy VÄTH logo mercedes

Retrotuning nemeckej klasiky Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 od firmy VÄTH

05.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie každý tuning musí byť o spojleroch, poriadne širokých výfukoch a zatmavených oknách. Autu, ktoré vám dnes predstavíme patrí čestné miesto medzi svetovými klasikami. Ako to dopadne keď sa naň zameria tuningová dielňa kde obľubujú extrémne a kontroverzné úpravy? Nebojte sa, výsledok je úžasný!

V portfóliu nemeckej firmy VÄTH Motorentechnik nájdete súčasné modely značky Mercedes s výrazne upraveným vzhľadom, ktoré nielenže divoko vyzerajú, ale aj sa tak správajú. Ich úpravy zvyknú byť poriadne uletené, agregáty po ich úpravách bývajú poriadne výkonné a to všetko je ovenčené poriadnou dávkou luxusu. Mercedes, na ktorý sa ale vo firme VATH najnovšie zamerali je ale iný. Úpravy, výkon či luxus mu však rozhodne nechýbajú. Reč bude o vlajkovej lodi automobilky Mercedes Benz z rokov 1968-1972.

Luxusná limuzína, ktorú sa v dielňach VÄTH rozhodli zreštaurovať a prinavrátiť jej pôvodný stav sa môže pochváliť výkonným 6.3-litrovým osemvalcom M100. Tento veľkoobjemový agregát sa mohol pochváliť (na tú dobu) poriadnym stádom 250-tich koní a maximálnym krútiacim momentom 510 Nm. Jeho maximálna rýchlosť bola až 220 km/h, čo bolo na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov naozaj výnimočné. Cieľom úpravcov vo firme VÄTH nebolo nadopovať tohto elegána v rokoch ďalším výkonom, alebo nejako výrazne meniť jeho vzhľad. Hlavným cieľom bolo prinavrátiť mu taký vzhľad, s akým kedysi schádzal z výrobných liniek. Dnes už je týchto áut, a navyše v takomto krásnom stave, naozaj ako šafránu, takže táto úprava je naozaj veľmi cenná.

Po nájdení vhodného exempláru začal v dielňach bavorskej firmy rozsiahly proces reštaurovania, ktorý si vyžadoval mimoriadne precíznu a poctivú prácu. Zub času sa podpísal pod stav mnohých dielov a tak si úpravcovia niektoré z nich museli špeciálne vyrobiť, ich snahou však bolo zachovať resp. zohnať čo najviac originálnych dielov. Vynovené boli prakticky všetky podvozkové diely, výraznou rekonštrukciou prešli obe nápravy, no úpravy sa nevyhli ani mechanickým častiam. Mercedes Benz 300SEL dostal od úpravcov ľahšiu prevodovku nový diferenciál, či prepracovaný a kvalitnejší výfukový systém. Všetko však bolo robené tak, aby sa zážitok z jazdy čo najviac priblížil sériovej verzii.

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

Karoséria bola ošetrená špeciálnymi prípravkami proti korózii, drobné poškodenia boli opravené a následne bola na túto klasiku v niekoľkých vrstvách aplikovaná svetlohnedá metalíza. Po tom ako tím firmy VÄTH postaral o zovňajšok nastala otázka, čo s motorom? Pôvodnú pohonnú jednotku samozrejme chceli zachovať, motor však musel prejsť kompletnou renováciou a do vienka dostal novú vodnú a olejovú pumpu. Následne celý agregát prešiel veľmi podrobnou kontrolou.

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

Aby bol výsledok čo najlepší, nevyhnutnou súčasťou bola aj záverečná prehliadka a kontroly jednotlivých dielov. Vďaka perfektne odvedenej práci absolvoval tento voz emisnú kontrolu bez akýchkoľvek problémov. Vo firme VÄTH sa zároveň hrdia tým, že sa dokážu postarať aj o staršie autá a v prípade, že máte záujem nechať si renovovať svoj Mercedes, dvere máte u nich stále otvorené. Venovali sa už napríklad aj Mercedesu 300SL, či modelu SL W107.

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

veterán mercedes benz 300sel amg vath tuning

Mercedes-Benz 300SEL 6.3 v retro-úprave od Väth:väth vaeth logo

Váš názor na zrekonštruovanie veterána Mercedes-Benz 300SEL firmou VÄTH ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy VÄTH, tak navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5872x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt