support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes VÄTH Mercedes-Benz ML 63 AMG – svalnatý žrebec logo mercedes

VÄTH Mercedes-Benz ML 63 AMG – svalnatý žrebec

27.Nov.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

SUV-čka nielen bavorskej automobilky Merceds-Benz boli a stále sú vďačným terčom firiem zaoberajúcich sa tuningom. Ich filozofia tkvie v cieli vytvoriť z týchto nie malých áut čosi výnimočné, čo sa na cestách bude doslova ligotať. SUV-čka majú obrovský tuningový potenciál, no každý model si vyžaduje špecifický prístup. Svojská dávka pozornosti bola venovaná aj poslednému projektu z nemeckej dielne VÄTH, ktorého základ tvorí Mercedes-Benz ML 63 AMG.

Mercedes-Benz ML 63 AMG je najsilnejšie SUV nielen v portfóliu tejto nemeckej automobilky. Je to auto, ktoré vás dostane nielen ráno do práce, ale poobede na výlet do hôr, či večer na pretekársky okruh. Tento medveď ponúka luxusný a pohodlný interiér, množstvo moderných technologických prvkov, atraktívny dizajn a hlavne nesmierne silný agregát. Čo si budeme klamať, Mercedes-Benz bol vždy o krok vpred, čo sa týka vývoja a produkcie SUV a ak k tomu prirátame nesmierne tvorivú a geniálnu tunerskú dielňu AMG, tak naozaj nie je o čom.

Automobily s prívlastkom AMG si svoje športovo luxusné renomé budujú náročne dosiahnutou kombináciou nekompromisných jazdných výkonov a vysokej miery komfortu. Tak to je aj v prípade tohto ML-ka, ktorému pod prednou kapotou bije vidlicový osemvalec s objemom 6,3 litra, produkujúci enormný výkon 510 konských síl (375 kW) a 630 Nm točivého momentu. Špičkové zrýchlenie päť sekúnd je na viac ako 2,3 ton vážiaci kolos neuveriteľne skvelá hodnota.

VÄTH Mercedes-Benz ML 63 AMG


Vo firme VÄTH sa rozhodli, že sa do tohto projektu pustia naplno a ako povedali, tak aj bolo. Odrazovým, resp. štartovacím mostíkom bol výkon auta. 510 sa úpravcovi, ako to býva vo zvyku, máli, preto siahli po razantnejších úpravách, aby z tohto špičkového AMG motora ešte čosi vytrieskali. Osadený bol kompletný športový výfukový systém od zvodov po koncový tlmič, športový vzduchový filter, preprogramovaná bola riadiaca jednotka, nainštalovaný bol taktiež športový vačkový hriadeľ, nové pružiny ventilov, špeciálne kované piesty, ktoré zaručujú stabilitu pri vysokých otáčkach motora. Mnohí by si povedali, že takýto zoznam je celkom postačujúci, no technikom firmy VÄTH sa to stále málilo. Zväčšili ešte kanály k hlave valcov a zväčšené sú tiež sacie a výfukové ventily. A aký je vlastne výsledok tohto celého snaženia? Celkový výkon 585 konských síl a 690 Nm! Takýto výkon prispel aj k lepšej akcelerácii, 4,5 s z 0 na 100km/h.

Zvýšený výkon si žiadal posilnenie podvozkového ústrojenstva. V rohoch auta tak pribudli športové tlmiče a pružiny Airmatic, ktoré tohto medveďa znižujú o celých 40mm. Osadené boli aj športové brzdy, ktoré kombinujú osem piestikové strmene a 15-palcové vzduchom chladené, vŕtané kotúče (bežné autá, ktoré stretávame na našich cestách majú 15-palcové kolesá! :-) ). V podbehoch sa hrdo týčia 22-palcové viaclúčové disky VÄTH obuté do slickov Dunlop 265/35 ZR 22 vpredu a 305/30 ZR 22 vzadu.

Istý čas, zo strany úpravcu, bol venovaný tiež aerodynamickým prvkom. Osadený bol upravený predný nárazník s integrovanými hmlovými svetlami a párom LED denných svetiel, rozširovacie nástavce blatníkov a strešné krídlo. Pre potreby nového výfukového systému, ktorý ústi do podoby dvoch párov oválnych koncoviek, bolo potrebné upraviť sériový nárazník, prostredníctvom nového stredového difúzora. Resumé: decentná úprava zovňajšku, no viac než veľmi efektná a pôsobivá.

vaeth mercedes amg ml63

vaeth mercedes amg ml63

vaeth mercedes amg ml63

vaeth mercedes amg ml63

vaeth mercedes amg ml63

Väth ML63 – Mercedes-Benz AMG :


Ako sa vám páči úprava VÄTH Mercedes-Benz ML 63 AMG ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky VÄTH? Navštívte našu podstránku:

VÄTH tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8061x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt