support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ 2010 – s novými pravidlami pri hodnotení

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ 2010 – s novými pravidlami pri hodnotení

26.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Súťaž: VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ 2010
- prezentujte sa, zvýraznite sa, a ukážte sa vlastným upraveným autom !!!


Konečne odštartovaná súťaž Vaše upravené autá, na ktorú ste tento rok dlhšie čakali ako po iné roky, avšak s novými a jasnými pravidlami pri hodnotení. Prečo, a aké boli dôvody zmeny podmienok? To všetko sa dočítate v tomto článku.

Súťaž Vaše upravené autá, ktorá bola prvýkrát vyhlásená už v roku 2006. Ako iste viete, hodnotilo sa podľa percentuálnej úspešnosti z ankiet, na ktorej hlasovali návštevníci nášho portálu. Avšak odkedy sa zmenili vymoženosti „nového systému“ pripojenia sa na internet, boli tieto výsledky v poslednom období, zmanipulované účastníkmi súťaže. Sami sebe navzájom si podrážali nohy, a hlasovali nefér. Určite ste si to všimli aj vy, pretože sme dostali do redakcie množstvo negatívnych ohlasov, a kritík.

Percentuálne hodnotenia z ankiet z tejto súťaže, budeme brať do úvahy už len orientačne !!!

Ako hlavní organizátori (redakcia Tuning.sk) sme sa rozhodli prehodnotiť celoročnú súťaž Vaše upravené autá 2009 a zvoliť nové pravidlá s novými podmienkami súťaže.

Tieto nové pravidlá a podmienky (v tomto článku nižšie) budú platné aj pre najbližšie budúce súťaže na tému Vaše upravené autá 2011, 2012, až do odvolania.

Portál TUNING.sk vyzýva všetkých tunerov, ktorí sa chcú prezentovať vlastnými upravenými autami !!!

My vám umožníme sa vyjadriť k danej úprave nielen vašim textom, ale aj vašimi fotografiami alebo wallpapermi vášho upraveného auta !!!


Podmienky pre zverejnenie recenzie na portáli TUNING.sk o vašom upravenom aute:


1. vyplniť formulár, ktorý zahŕňa vaše kontaktné údaje, technický popis sériového auta, technický popis upraveného auta.

Tu si môžete stiahnuť FORMULÁR vo formáte XLS, ktorý je potrebný vyplniť v prípade zverejnenia vašej recenzie na portáli TUNING.sk:


preview
download


alebo...


Pokiaľ vám nevyhovuje XLS formát, tak tu si formulár môžete stiahnuť voformáte TXT, ktorý je potrebný vyplniť v prípade zverejnenia vašej recenzie na portáli TUNING.sk:


preview
download

2. TEXT. Vami (majiteľom auta) napísaný text. Samotný text by mal obsahovať aj informácie o vývoji celej úpravy od začiatku, až po samotnú finálnu úpravu. Môžete uviesť aj časovú úsečku, odkedy a dokedy ste na aute pracovali. Každý váš napísaný text prejde malou korektúrou a kontrolou.

UPOZORNENIE: text nesmie byť kopírovaný z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste jeho autorom, alebo vlastníkom.

V prípade problémov so štylizáciou a komponovaní vášho textu k upravenému autu, nás môžete kontaktovať na mailovej adrese redakcia@tuning.sk

3. spolu s textom je dôležité zaslať fotografie vášho upraveného auta (minimálne rozmery jednej fotografie sú 640x480). Fotografie by mali byť uložené vo formáte jpg, tolerujeme aj formáty gif. Fotografie uložené do formátu BMP, TIFF, nebudú nami akceptované, pokiaľ celkový súčet v MB presiahne veľkosť všetkých súborov cez 10MB (na jeden mail).

UPOZORNENIE: fotografie nesmú byť kopírované z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste ich autorom alebo vlastníkom.

4. je možné zverejniť aj vaše videosúbory (videoklipy), ktoré taktiež prezentujú vaše upravené auto, avšak veľkosť jedného videa by nemala prekročiť hranicu 10MB. Len po vzájomnej dohode, a po posúdení daného videa, je možné zverejniť aj jednotlivé videosúbory väčšie ako 10MB. Maximálny počet videosúborov nie je stanovený, avšak výsledná veľkosť jedného súboru nesmie prekročiť hranicu 10MB (10MB = 1 mail, 20MB = 2 maily, 30MB=3 maily, atď.).

UPOZORNENIE: videonahrávky nesmú byť kopírované z CD/DVD z časopisov, alebo web portálov, na ktorých ste sa už prezentovali, pokiaľ nie ste majiteľom videonahrávky resp. ich autorom.

5. recenzie nebudú nami akceptované, ktoré budú propagovať záujmy jednotlivcov, alebo skupín v sociálnej oblasti. Ďalej nebudú zverejnené ani tie recenzie, ktoré budú obsahovať fotografie alebo video nemravného správania sa, alebo budú podporovať rasizmus, vulgarizmus, a pod.

6. v prípade zverejnenia vášho wallpapera s námetom vášho upraveného auta, je potrebné dodržať formát 1600x1200. K zverejneniu vášho wallpapera (pozadia) dôjde až po vzájomnej dohode s redakciou TUNING.sk

7. vaše recenzie (vyplnený formulár + fotografie + prípadne váš text, alebo wallpaper) posielajte na adresu redakcia@tuning.sk alebo info@tuning.sk spolu s vyplneným formulárom, ktorý si môžete stiahnuť aj TU. Celú recenziu s vyplneným formulárom, fotografiami, prípadne aj s videosúbormi nám zasielajte formou komprimovaného súboru RAR alebo ZIP. Názov komprimovaného súboru by mal vyzerať asi takto:

vase_meno_priezvisko_znacka_a_typ_auta.rar

alebo

vase_meno_priezvisko_znacka_a_typ_auta.zip


Maximálna veľkosť jedného súboru nesmie prekročiť hranicu 10MB. Platí len pre ten súbor, ktorý sa posiela formou mailu.

UPOZORNENIE: v prípade problémov pri odosielaní veľkého množstva videosúborov cez mail, nám môžete zaslať CD alebo DVD s videosúbormi rôznych veľkostí, prípadne celou recenziou na našu adresuRedakcia Tuning.sk stanovuje nové podmienky hodnotenia pre súťaž
Vaše upravené autá.


Ako sa budú hodnotiť Vaše upravené autá po novo-stanovených podmienkach?

NOVÉ HODNOTENIE BODOVANÍM


Hodnotiť sa bude štýlom bodovania kde minimálny počet bude 1bod a maximálny 100 bodov pre konečné - celkové hodnotenie / 1 auto.

Relevancia hodnotenia celého auta bude rozdelená na dve časti , a to konkrétne na:
- optický tuning & styling (70%)
- motorový, mechanický (performance) tuning (30%)

To znamená, že veľká váha sa bude prikladať na celkový dizajn, vzhľad, a celkový dojem z vytvoreného diela (exteriér + interiér):

1. STYLING & TUNING – vzhľad, dojem z auta, max. 70 bodov (70% relevancia)
- Exteriér: 20b (celková úprava karosérie, lícovanie nárazníkov, prahov, celkový vzhľad auta s optickou výškou podvozku, atp.)
- Kolesá: 20b (styling, zladenie s prvkami dizajnu vozidla, atp.)
- Lak na karosérii auta: 10b (kvalita laku, airbrush, farebné kombinácie, vinyl, atp.)
- Interiér: 10b (čalúnnické spracovanie, dizajn interiéru, doplnky, DVD, audio, NOS, zladenie so štýlom vozidla , ochranná klietka, bezpečnosť posádky – v rámci štýlu úpravy, atp.)
- Kufor - batožinový priestor: 10b (čalúnenie, laminátová zástavba, doplnky audio, DVD, atp.)

2. PERFORMANCE TUNING – motorové a mechanické úpravy auta, max. 30 bodov (30% relevancia)
- Podvozok - tuning: 15b (brzdový systém, pruženie, tlmiče, stabilizátory, rozpery, atp.)
- Úprava motora a výfuku - tuning: 15b (sanie, zvody, kryty, sviečky, intercooler, turbo, športový výfuk, a iné motorové doplnky)

Suma sumárum porotcovia budú hodnotiť na súťažných upravených autách hlavne:

1. design, celkový vzhľad a dojem z auta
2. nápaditosť, kreativita
3. úprava interiéru
4. motorový a performance tuning & styling
5. audio - auto hi-fi


KATEGÓRIE SÚŤAŽNÝCH ÁUT:


V súťaži rátame samozrejme s tou skutočnosťou, že autá nebudú všetky jedného typu úprav. Napr. DECENT, SHOWCAR, CULT, STREET, RACING, DRIFT, SPRINT, DUB, CLASSIC, RAT, CONCEPT, a iné. Preto sa porotcovia budú snažiť hodnotiť autá samostatne, ale zároveň aj rovnakým metrom pre všetky autá.

Ako príklad, môžeme uviesť: Auto bude v štýle Racing, ktoré môže byť pripravené na preteky, a bude chýbať v interiéri bezpečnostná klietka, hasiaci prístroj, short shift, športový volant, body idú dole. Alebo iný príklad: v aute typu Showcar bude chýbať audio aparatúra, multimédiá, LSD, body sa budú približovať k nižším hodnotám. To bol príklad k optickému tuningu & stylingu.

Pokiaľ by sa mal hodnotiť podvozok a motorová časť (performance tuning) pre kategóriu úpravy Racing tu budeme samozrejme prísnejší, ako by mal byť upravený motor resp. podvozok pre Showcar. Aj tu ale platí rovnaký meter. V prípade Racing auta bude dbať porota na to, aby podvozok ladil „natvrdo“ s daným typom tuningu auta, v prípade typu Showcar môže byť podvozok pneumatický, a teda obe kategórie sa môžu tak hodnotiť vyššími bodmi.

Pri všetkých kategóriách sa bude porota snažiť ohodnotiť dané auto adekvátne podľa prislúchajúcemu typu (kategórie) tuningu.

POZITÍVNE HODNOTENIE POROTCAMI:


Medzi pozitívne hodnotenia od porotcov bude platiť ten fakt, že samotné auto bude vyzerať nielen dobre resp. vynikajúco, t.j. nebudú na ňom zbytočné rušivé prvky. Čiže z auta by mala vyžarovať „pozitívna aura“ daného typu úpravy, pre ktorú sa majiteľ auta rozhodol. To znamená, že úprava auta osloví nielen amatérov a nezainteresovaných, ale aj skutočných profíkov resp. entuziastov tuningu.

NEGATÍVNE HODNOTENIE POROTCAMI:


Medzi negatívne hodnotenia od poroty bude patriť predovšetkým zlý dojem z úpravy auta, a všetko to, čo na aute nebude pasovať, nebude ladiť, dané súčiastky budú tzv. „fake“ doplnky, nepotrebné, v takomto prípade body budú od poroty veľmi nízke resp. nebudú pripísané žiadne.

Upozornenie: Pokiaľ súťažiaci prezentuje auto, ktoré nemá upravený interiér, upravenú audio sústavu, alebo nebude mať upravený motor, prezentuje sa iba úpravou exteriérových častí auta (len optickým stylingom), bude sa známkovať len daná subkategória bodmi. Ostatné subkategórie súčasti auta, ktoré nebudú spĺňať požiadavky, sa budú hodnotiť minimálnymi bodmi, resp. nulovými.

Porota: Peter Kuttner (Kuťko), Slavomír Majerník (Pixelko), Milan Dzadík (Miňo), Martin Cyprian (Cypo), Alexander Hulman (Šaňo) a Pavel Valent (Mosad).


Tri najlepšie hodnotené recenzie budú odmenené týmito cenami:

1. cena - 166,-€ nákup v Cobra Tuning
2. cena - 83,-€ nákup v Cobra Tuning
3. cena - 50,-€ nákup v Cobra TuningOdkazy na recenzie víťazných upravených áut 2009:

škoda 1000 mb fiat punto alfa romeoVáš názor na NOVÉ pravidlá (podmienky) pri hodnotení súťaže Vaše upravené autá ?Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.TUNING.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14646x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt