support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Hartmann VW T5 2.0 TDi Prime - aj dodávka dokáže poriadne napnúť svaly logo vw

Hartmann VW T5 2.0 TDi Prime - aj dodávka dokáže poriadne napnúť svaly

30.Oct.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningové pokusy na dodávkach bývajú zväčša decentné a minimalistické. Nemecký úpravca Hartmann sa však v tuningu týchto typov automobilov doslova vyžíva a v rámci programu Vansports ponúka zvýšenie výkonu a zlepšenie vzhľadu pre väčšinu bežne dostupných dodávok. Absolútnou novinkou je v tomto prípade Hartmann T5 Prime, ktorý nie je ničím iným, než populárnym Volkswagenom T5 v prevedení prispôsobenom na prepravu osôb.

Produktová línia Vansports tuningových majstrov z Hartmannu poskytuje pohľad na celkom zaujímavé počiny, keďže ide o vozidlá určené primárne na prácu a hľadíme na ne obvykle cez prevádzkové náklady a úžitkovú hodnotu. To samozrejme neznamená, že v nás nemôžu zanechať žiadne pozitívne emócie, či spôsobiť bolesť v krku u náhodných okoloidúcich. Aj napriek tomu, že dodávkové vozidlá sú obvykle konzervatívnych hranatých tvarov, dokážu byť veľmi pekné a platí to aj pre Volkswagen T5 Bus, ktorý je novinkou v línii Vansports.

Hartmann T5 Prime je novým členom rodiny Vansports


Kým väčšina tuningu dodávok končí jemnými úpravami vzhľadu, vo firme Hartmann sa rozhodli zájsť o niečo ďalej a pre tento model ponúkajú aj zaujímavé možnosti vylepšenia výkonu a podvozku. Najprv sa ale naň pozrime zvonku. Zovňajšok tohto priestranného Volkswagenu skrášľuje športový bodykit pozostávajúci z predných stylingových doplnkov, postranných prahov a decentného zadného nárazníka. Vašej pozornosti určite neuniknú ani výrazné 20-palcové disky VEST, jedny z viacerých druhov, ktoré spoločnosť k tomuto modelu ponúka. Len pre úplnosť dodajme, že tento VW T5 dostal do vienka aj športové nízkoprofilové pneumatiky s rozmermi 275/35. Ako sme už naznačili vyššie, športový štýl exteriéru priamo súvisí s nárastom výkonu a úpravami ďalších partii tejto svalnatej dodávky.

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

Hartmann T5 Prime: Upravený dieslový dvojliter ho slušne rozhýbe
Volkswagen T5 nie je práve športovým autom, ale aj tak od neho môžete očakávať celkom slušnú dynamiku, pre dosiahnutie ešte lepšieho výkonu si môžete vybrať z dvojice ponúkaných riešení. Tým prvým je optimalizácia elektronickej riadiacej jednotky agregátu 2.0 TDI, ktorá maximum jeho výkonu posúva zo 103 kW na slušných 122 kW a vrchol krútiaceho momentu na hodnotu 395 Nm. Druhou možnosťou je nechať si upraviť dieslový dvojliter s dvojitým preplňovaním. V tomto prípade môžete počítať s celkovým výkonom 156 kW a maximálnym krútiacim momentom 460 Nm. O vhodnú zvukovú kulisu, ktorá dotvorí celkový imidž športovej dodávky sa postará nové výfukové potrubie. Reakcie tohto auta oživí nielen zopár koní navyše ale aj osadenie elektronického plynového pedálu s kratším reakčným časom.

Ďalšou lahôdkou, ktorú ocení každý náročnejší vodič šoférujúci túto dodávku, je športový podvozok výrazne zlepšujúci jazdné vlastnosti a znižujúci nakláňanie v zákrutách. Športové tlmiče zároveň posunuli VW T5 Bus bližšie k zemi až o 30 mm. Zovňajšok vás však prestane zaujímať hneď ako nastúpite dovnútra. Tu totiž nájdete kvalitné velúrové koberčeky, karbónové obklady, či exkluzívne kožené čalúnenie. Interiér samozrejme v dielni Hartmann prispôsobia konkrétnym požiadavkám zákazník a aj v tomto prípade je pripravená veľmi slušná paleta doplnkov...

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

tdi vw transporter t5 diesel hartmann vansports

hartmann vansports logo

Váš názor na Volkswagen Transporter T5 v úprave od Hartmann Tuning (VANSPORTS) ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HARTMANN, tak navštívte našu podstránku:

HARTMANN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4463x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt