support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Turbosmart novinky - Ford Mustang 1993.

Turbosmart novinky - Ford Mustang 1993.

27.Dec.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Turbosmart novinky
Každý mesiac v roku sa dá vyjadriť prostredníctvom nekonečného množstva udalostí typu stalo sa toto, či stalo sa hento. Každý jeden mesiac je výnimočný v niečom inom a vo veľkej miere záleží od ľudí, či ten daný mesiac bude zaujímavý v dobrom slova zmysle, či v tom horšom.

To isté platí aj pre firmy zaoberajúce sa motoristickým svetom. Je len na nich, či konkrétne obdobie bude úspešné alebo nie. Mesiac november bol našťastie zaujímavý a dá sa povedať, že úspešný pre minimálne jednu konkrétnu firmu. Hovoríme o austrálskom profesionálovi na motorové diely, ktorý si vraví Turbosmart.
Mnoho ľudí by na krajinu akou je napríklad Austrália nepovedalo, že bude domovom pre tak svetoznáme firmy, akou je napríklad Turbosmart. Krajina od protinožcov môže byť hrdá na to, aká firma „nosí“ farby jej vlajky.

Turbosmart je jedna z mála svetových firiem, ktorých náplňou práce je výroba vysokokvalitných motorových dielov medzi ktoré patria turbo ventily, regulátory turbo tlaku, FCD usmerňovače, regulátory tlaku paliva a Wastegate ventily.

Turbosmart novinky

Zjednodušene povedané, „high quality performance parts“.

Jedným z dôkazov, ktorý vypovedá o ich profesionalite a dobrom mene je aj distribúcia Turbosmart produktov do takých automobilových „kútov“, akými sú napríklad seriál WRC, driftingové a drag racingové závody, či preteky Rally-Dakar.

My vám teraz prinášame stručný prehľad novembrových udalostí tejto austrálskej firmy.

Prvou novinkou je zastávka na tohtoročnej Sema Show 2007, kde firmy a úpravcovia z celého sveta prichádzajú a svetu predstavujú svoje najnovšie výtvory.

Jednou takou firmou bol aj austrálsky Turbosmart, ktorý sa nielenže zúčastnil tejto prestížnej show, ale taktiež získal jedno významné ocenenie - “International Press Award”, konkrétne za 38mm Westgate ventil.

Ako povedal šéf Turbosmart-u Nic Cooper: „Sme nesmierne pyšní na to, že práve my sme boli vybratí spomedzi tak veľkého množstva svetových mien.“

Turbosmart novinky
Ďalšou novinkou je montážny Turbosmart BOV kit pre turbom obdarený Ford Focus XR5. Kit obsahuje všetko potrebné (kabeláž, hadice, ventily atď.) pre montáž blow off ventilov typu Type 1, Vee-Port, Megasonic a Supersonic. Tento BOV kit bude potencionálnym zákazníkom dostupný od 19. Novembra.

November bol tiež mesiacom predstavenia nového modelu BOV ventilu pre najnovšie Subaru s označením ’08 Subaru WRX. Ide o dvojotvorový blow off ventil, ktorý vďaka dvom bránam ponúka perfektný prietok, plnú nastaviteľnosť a vyšší dostupný pretlak oproti sériovej jednotke.

Tento nový BOV sa vyznačuje dvojicou portov – jeden je plne cirkulovateľný a operuje v nízkych otáčkach, zatiaľ čo ten druhý je atmosférický a sa „stará“ o vyššie otáčky. Tento BOV kombinuje to najlepšie z atmosférických a cirkulačných ventilov.

Nespornou výhodou je taktiež jednoduchá inštalácia za pomoci pôvodných úchytov. Dostupný bude od začiatku decembra 2007.


Turbosmart novinky
Poslednou udalosťou, ktorá má visačku "november 2007", je najnovší projekt amerického pretekára, osemnásobného majstra v Outlaw drag racing disciplíne, Mike Murillo. Ten so svojim tímom Murillo Motorsports v spolupráci s firmou Turbosmart a inými firmami, postavil nový závodný voz. A že nejde len o hocijaké auto, je vidieť aj na výkonnostnej tabuľke. Základ tvorí Ford Mustang z roku 1993, ktorý je prekopaný azda do poslednej skrutky a postavený je z množstva high performance komponentov, firmy Turbosmart nevynímajúc.

Jadrom je motor 541 big block z dielne Ford doplnený o dvoch "slimákov" s priemerom 88mm, pričom produkovaný výkon je korigovaný a doplňovaný dvojicou 50mm Turbosmart PowerGates, dvojicou RacePort BOV ventilov a riadiacou jednotkou otáčok e-Boost2 boost management system.

Obidve turbá s mohutným chladičom sú umiestnené v priestore zadného kufra, vďaka čomu je váha motorových komponentov dokonale rozložená s väčším dôrazom na zadnú nápravu. O ďalších zmenách úpravca neinformuje, no celkový výkon prekvapí aj toho najskúsenejšieho motoristu – neuveriteľných 3000 konských síl. Auto je už v štádiu rôznych testov pre nadchádzajúcu sezónu 2008.Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Ford Mustang Turbosmart


Kompletný sortiment firmy TURBOSMART si môžete pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aktuálny cenník TURBOSMART výrobkov si stiahnite tu:

preview
download
[ 324 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Tu si stiahnite kompletný zoznam ilustračných obrázkov produktov Turbosmart s patričnými objednávacími kodmi:

preview
download
[ 274 Kb ]
preview
download
[ 268 Kb ]


Produktový katalóg TURBOSMART 2008 na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 12,9 Mb ]


Krátke video Turbosmart „show car“ auta „Dragster Rocky Rahayem“ nájdete tu (MOV formát):

preview
download
[ 2009 Kb ]


K produktom Turbosmart sme si dovolili pripraviť aj nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.


Unikátne pozadie „wallpaper“ s námetom značky Turbosmart sme vám pripravili v troch rôznych rozlíšeniach tu:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ak chcete viac informácií ohľadom produktov TURBOSMART navštívte našu podstránku:

TURBOSMART


Čo vravíte na výrobky firmy Turbosmart? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11200x    hodnotenie: 57/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt