support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Blow off ventil od Turbosmart pre turbodízlové motory logo motor

Blow off ventil od Turbosmart pre turbodízlové motory

02.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pri tom špecifickom syčaní spod kapoty sa milovníkovi áut rozbúši srdce. Signalizuje totiž fakt, že pod kapotou daného auta sa nachádza tá magická vec, ktorá razantne zvyšuje jeho „rating“. BOV je neoddeliteľnou súčasťou preplňovaných benzínových motorov. No stále viac ľudí sa snaží nejakým spôsobom skombinovať BOV s dízlovým motorom. Doteraz blbosť, odteraz Turbosmart BOV Controller Kit!

Funkciou a činnosťou blow off ventilov sme sa zaoberali ani nie tak dávno v jednom z našich článkov. V skratke, BOV znižuje nahromadený tlak v sacom potrubí, ktorý sa pri spätnom chode, resp. pri odšliapnutí plynu vracia späť cez už roztočené turbo a tým pádom ho spomaľuje a ničí. Výsledkom je neskorší, resp. ťažší nástup turba do akcie a taktiež obrovská záťaž na ložiská a lopatky turba. Mnohým preto vŕta v hlave myšlienka, „veď aj dízlový motor má turbo, teda BOV tam môžem dať“. Z časti pravda, ale dôležitý je fakt, že dízlový motor nemá škrtiacu klapku a teda nie je vytváraný podtlak, ktorý by potreboval ísť von. BOV pri dízlových motoroch je výhradne o elektronike, nie o mechanike ako to je pri benzínových motoroch. Ale ak aj napriek tomu chcete počuť pri uvoľnení plynu to povestné „cssss“, pozrite sa po produktoch Turbosmart, konkrétne novinku s označením BOV Controller Kit.

BOV Controller je elektronické zariadenie, ktoré kontroluje množstvo tlaku a posiela tak informácie do špeciálneho BOV určeného pre dízlové motory. Pracuje na báze detekcie mínusového napätia, ktoré vzniká v závislosti od polohy plynu. Výsledkom je tlaková diferencia medzi piestom blow off ventilu a jeho vrchnej čiapky (cap), ktorý spôsobí odvod tlaku zo sania.

TURBODIESEL - TURBOSMART BLOW OFF VENTIL


Veľké turbodízlové motory s veľkými turbodúchadlami môžu „zažiť“ kompresný nárast, ktorý pochádza zo zošliapnutého plynu. Spomalenie motora predstavuje obmedzenie na výstupe z turbodúchadla, ktoré spôsobuje nárast kompresného pomeru. To môže mať ničivé následky pre turbo, ktoré produkuje nie malú dávku plniaceho tlaku. Turbosmart BOV Controller dokáže ventilovať toto množstvo tlaku a chrániť tak samotné turbodúchadlo. Výsledkom je svižnejšie zrýchlenie medzi jednotlivými prevodovými stupňami.

TurboDiesel BLOW OFF VENTIL od Turbosmart - HLAVNÉ VÝHODY:

- výrazné zníženie pretlaku
- zlepšenie odozvy plynu
- zlepšenie akcelerácie medzi jednotlivými prevodovými stupňami
- ochrana turbodúchadla
- ten povestný a čarovný „cssss“ efekt

FUNKCIE:

Citlivosť: ako citlivý je BOV Controller vzhľadom na pohyb, resp. polohu plynu.
Doba trvania: ako dlho ostane solenoid otvorený, aby vypustil všetok vzduch z blow off ventilu (ako dlho ostáva BOV otvorený). Solenoid bude reagovať, ak BOV Controller zistí pozitívny pohyb plynu, uzavrie BOV a natlakuje sací systém.
Povolenie: udržuje solenoid pod napätím. To môže byť použité ako funkcia obmedzenia množstva plniaceho tlaku, kedy bude BOV odfukovať prebytočný tlak zo sacieho systému.
Zákaz: vypne funkcie BOV Controlleru a vráti tak všetko do pôvodného, resp. továrenského nastavenia.

BALENIE:
- BOV Controller
- kabeláž
- solenoid ventil
- tlaku odolné hadice
- svorky a montážny materiál

Tento produkt bol primárne vytvorený firmou Turbosmart pre americký trh, pretože ako všetci dobre vieme, len tam sa nachádza tak obrovské množstvo veľkých dízlových SUV s pohonom 4x4. Avšak vzhľadom na to, že Race Port BOV, ktorý je súčasťou balenia, sa pravdepodobne nedostane do všetkých končín sveta, rozhodla sa firma Turbosmart o predaji BOV Controller Kit-u aj s inými typmi blow off ventilu. Treba mať však na pamäti, že tento kit nebude spolupracovať so starými/staršími typmi BOV ventilov.

blow off ventil diesel turbosmart bov controller kit

TURBOSMART Turbo DIESEL Blow Off Ventil:

katalog
TURBOSMART Turbo DIESEL Blow Off Ventil za 299,-€ s DPH
Pri objednávke ventilu poprosíme zadať do poznámky značku a model vášho auta.Kompletný sortiment firmy TURBOSMART si môžete pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aktuálny cenník TURBOSMART výrobkov si stiahnite tu:

preview
download
[ 324 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Tu si stiahnite kompletný zoznam ilustračných obrázkov produktov Turbosmart s patričnými objednávacími kodmi:

preview
download
[ 274 Kb ]
preview
download
[ 268 Kb ]


Aktuálny produktový katalóg TURBOSMART na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 12,9 Mb ]


Krátke video Turbosmart „show car“ auta „Dragster Rocky Rahayem“ nájdete tu (MOV formát):

preview
download
[ 2009 Kb ]


Váš názor na Turbosmart BOV Controller Kit pre turbodízlové motory ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete viac informácií ohľadom produktov TURBOSMART navštívte našu podstránku:

TURBOSMART


Viac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR TUNINGVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Vladimír Kobolka

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22964x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt