support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Mimoňské Vojny 2004

Najväčší český tuning zraz - Mimoňské Vojny 2004

08.May.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 08. máj 2004
Miesto konania: Letisko, Mimoň pri Českej Lípe , ČR

preview
Rozmnoženie! Iným spôsobom sa nedá vysvetliť masový záujem o tuningové zrazy. Či už to bola premiérová Kopřivnica alebo Mimoňské vojny s jubilejnou rímskou päťkou. Ľudia sa jednoducho zbláznili do tuningu a teraz masovo obchádzajú tuningové akcie. Odhadom sa totiž po vojenskom letisku v Hradčanoch u Mimone potulovalo cca sedem tisíc návštevníkov a okolo tritisíc automobilov. A to už je predsa len iná káva. Jarné Mimoňské vojny prekvapili výbornou atmosférou, perfektnou organizáciou a relatívne slušným chovaním návštevníkov. Usporiadateľsky bezchybne zvládnutá organizácia obmedzila čakanie v rade pri vjazdoch do areálu na stráviteľných dvadsaťpäť minút. Samotné parkovanie v areálu tiež nebolo zložité, a to ako vďaka ohľaduplnosti ako divákov, tak predovšetkým ostatných vodičov. Uvoľnená atmosféra panovala na všetkých miestach letiska a do areálu prišla rada veľmi vydarených kúskov.

Vďaka neuveriteľne rozsiahlym hraniciam v poňatí tuningu sa priaznivci ladenia vozidiel dočkali v Mimone absolútne bezchybného stvárnenia decentných lešteniek, ktoré sa pýšili medzi ostatnými autami nádhernými lakmi, alu kolesami a spojlermi. Okrem stromčekov a plastových variácii mohli diváci vidieť športové automobily, ktoré provokovali svojich majiteľov už samotnou značkou. Domnelým snobstvom sa tak na zraze objavili klenoty značiek Ferrari, Porsche alebo Maseratti. Svoj obdiv zaslúžene získala Cobra 427 a vedľa nej replika Lotusu 7. Tieto vozidlá tiež najčastejšie ukazovali svoje chrbty ostatným jazdcom v závodoch šprintu.

preview
Šprinty sa ukázali ako najvďačnejším programom pre väčšinu tunerov. V šiestich pruhoch sa radili vozidlá bez obmedzenia kubatúrou. Zaslúžený obdiv získaval malý svetlo modrý Renault 5 GTi, ktorý vďaka svojej hmotnosti pravidelne porážal omnoho silnejších súperov. Pozdĺž celej trati šprintov sa radili vďační diváci, ktorí bez väčšieho ostýchania prejavovali obdiv nad niektorými vozidlami. V niektorých prípadoch samozrejme neskrývali opovrhovanie nad menej príťažlivými vozidlami. Bez poznámky sa tak neobišiel Opel Kadett v čiernom laku s dvoma striebornými pruhmi cez celé vozidlo. “Bacha jede Viper,” oznámil blonďák svojím kamarátom a vďaka jeho volume up sa rozosmiali i diváci v jeho blízkosti. O tom, že zima nenechala priaznivcov tuningu spať, svedčili i niektoré úplne nové vozidlá. Model vozidla s prednými svetlami z Mazdy 6 (odhadom asi stará Honda Prelude???) zaujal každého diváka, a tipy na pôvod vozu sa rozrástli tiež o značky ako Ford alebo Toyota. Čo sa týka zvuku, s prehľadom u divákov zvíťazilo svetlo modré Camaro, ktorého nadupaný motor bol počuť široko ďaleko. Počas cesty na zaradenie na šprint sa mu konkurenciu snažilo robiť dobre znejúce Fávo, ale márne.

preview
O tom, že ani české autá nezostávajú v ladení pozadu, dokazovala prítomnosť niekoľkých eRek, 130 RS, stodvadsiatok alebo favoritov. Objavila sa tu i Škoda 130 Rapid vo verzií cabrio pre vývoz do Holandska. Východné Nemecko pripomenuli majitelia Trabantov. Na tom, že sa bolo na čo pozerať, mali zásluhu tiež dve stanoviská. Jedno VIP a druhé Libovky. Hitom sezóny sa každopádne stávajú kvalitne vydarené kúsky, na ktorých je vidieť, že sa im majiteľ venuje stopercentne. Pretože by vyzdvihovanie vozidiel v týchto riadkoch bolo len subjektívnym hodnotením, je na konci článku pripravená fotogaléria, ktorá predstavuje automobily, ktoré sa zrazu zúčastnili. Pre predstavenie vozidiel usporiadatelia pripravili nájazdovú rampu, na ktorej potom majitelia predstavovali svoje vozidlá návštevníkom. V priebehu celého dňa sa potom mohli všetci návštevníci venovať nielen obdivovaniu vystavených vozidiel, ale tiež závodom v slalomu, motokáram, gumovaniu alebo po novom tiež bungee jumpingu.

Mimoňské vojny V boli konečne skutočným štartom tuningovej sezóny a pokiaľ tento trend bude v zrazoch pokračovať, máme sa tento rok na čo tešiť. A to ako diváci tak samotní tuneri. Najbližšie Mimoňské vojny sa uskutočnia 28. augusta 2004.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:Bol niekto z vás na zraze u našich susedov v Čechách? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4379x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt