support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning party 2004

Tuning party 2004 v Hradci Králové u našich susedov

27.Jul.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 26. až 27. júl 2004
Miesto konania: Letisko, Hradec Králové, ČR

preview
Hradec Králové sa definitívne stal najvýznamnejším centrom všetkých nadšencov tuningu a majiteľov upravených vozidiel. Uplynulý víkend hostil na letisku v Hradci Králové obrovskú mega-show vône benzínu, krásnych vozidiel, sily, krásnych žien a bohužiaľ tiež nevychovanosti niektorých indivíduí. Tuning Party Hradec Králové však tento rok bol bez pochybností najlepším zrazom tohto roku a usporiadatelia zrazov, ktoré budú nasledovať, sa musia zmieriť s tým, že budú do istej miery zrovnávaní z Hradcem Králové. Počasie vyšlo a upravené vozidlá sa tak mohli pochváliť svojimi lakmi v lúčoch sobotného slnka. A to, že neboli na zraze len tak nejaké vozidlá, svedčí i prítomnosť niekoľkých Ferrari, Lamborghini alebo Porsche. Usporiadatelia zrazu Xcars dbali na perfektnú navigáciu na letisku a i človek s absolútnym orientačným „nezmysel“ musel cestu na letisko nájsť. Proste usporiadateľsky nemala akcia chybu. A ako to všetko prebiehalo?

Rady pri hlavnej bráne sú dlhé, ale odbavenie prebieha celkom rýchlo. Stovka za auto, dve stovky za osobu. No, to bude tlačenka. Letisková plocha je natlačená do prasknutia a hľadať o desiatej hodine miesto na zaparkovanie je takmer nadľudská úloha. Predovšetkým vďaka návštevníkom, ktorí húfne obklopujú vystavené automobily. Relatívne pekný flek na tráve a hurá do akcie. Ešte kontrola bateriek do fotoaparátu a hor sa na lov. Pri niekoľkých tisícoch automobilov človeku dôjde, že tuning je v súčasnej dobe asi na špici okrem niekoľko absolútne príšerných pokusov o vkusnú (nevkusnú!) úpravu vozidiel.

preview
Fialové BMW 2000 a o kúsok ďalej Ford Cortina s dokonalým lakom, dokonalými chrómami, dokonalým motorom a dokonalým interiérom. Moja krvná skupina. Obdivujem jej výfuky vedené pred prahmi a usmievam sa nad schopnosťou ľudí dávať veciam dušu. A už je zase v zábere! U oranžovej „Celicy“ stojím asi dve minúty. Digitálny fotoaparát drží v ruke každý tretí návštevník a ostatní sa rozhodli nebrať ohľad na ich fotografické aktivity. A teraz pre zmenu zaliezlo slnko. Pozerám sa na obrovský šedý mrak a obávam sa dažďa. Neprišiel! Automobily boli zaparkované v niekoľkých radách a i cez obrovský priestor všetko pôsobilo veľmi vyrovnaným dojmom a návštevník nemal problémy s orientáciou, ktorá autá videl, a ktorá nie. Niekoľko upravených Octavií, rozrobený Rapid s veľmi nádejnými tvarmi a zvlášť zadnými svetlami (viď. Fotogaléria) a ďalší CRX.

Tuning party navštívila rada poľských nadšencov, ktorí hrdo jazdia letiskom tam a späť (do zblbnutia). Mávajú poľskou vlajkou a v tmavo modrom Calibre ich je snáď šesť. Za chvíľu objavujem natunované Seicento. Opäť Poliaci. V priebehu dňa potom prichádza Daewoo Matiz. Naši poľskí kolegovia sa asi vzhliadli v menších vozidlách. Občas nuda, občas nadšenie a veľký rešpekt pred tunerom Opla Kadett, ktorý z tohto vozidla vyťažil skutočné maximum a v rámci sekcie Vertigo Tuning dokázal všetkým zúčastneným, že Kadett nemusí byť vždy len Kadett.

preview
Niekoľko sto divákov už lícuje plochu určenú k šprintom. Na ľavej strane je tlačenica a na druhej delí divákov od plochy plot. Dvaja ľudia odchádzajú, tri ladné skoky a miestečko je voľné. Ešte vystúpenie cyklistov, parádne kúsky malej kolobežky a v diaľke už to hrmí, keď Miloš Beneš z GMC Racing teamu štartuje štyristo koňovú placku B3 LeMans. Táto vecička je v skutočnosti plackou na kolieskach a pri svojich 600 kilogramoch dokáže z nuly na sto za neuveriteľných 2,5 sekúnd. Majster Českej republiky v závodoch do vrchu tiež silu tohto oranžovo-čierneho diablika s radosťou ukázal. Šprinty sa daria a niektorým vozidlám to naozaj akceleruje. Občas sa diváci smejú, keď to škodovka natrie nejakému zahraničnému vozidlu. Na placi už je Lamborghini a moderátor šprintov situáciu dramatizuje a necháva návštevníkov sa tešiť na súboj Lamba a luxusnej Audiny. Lambo však prišlo na šprint bez registrácie a jeho štart si vychutnávajú návštevníci až zhruba po pol hodine.

Tak, nafotiť ďalšie vozidlá a pozrieť ponuku predajcov, medzi ktorými sme nechýbali ani my a prípadne kúpiť nejaký ten dielik do autíčka. Xplod láka zákazníkov na tanec a hudbu, zatiaľ čo ostatný vrelo doporučujú svoje zľavy.

preview
Do areálu prichádza „double“ VW Passat s domácim kinom a štýlovým alpským barom a v závese Hovado Alfa Romeo Spider a Hovado Warburg 311. Zo zrazu odchádzam skôr, pretože už v nedeľu ráno musím byť v Nemecku, ale i na spiatočnej ceste mi zostava na perách úsmev, ktorý mi však chladne po stretnutí asi s tromi idiotmi, ktorí sa na mňa lepia a neskôr nebezpečne predchádzajú, i keď môj tachometer ukazuje 110 km/h. Možno by si mal ísť tiež na šprint hovorím si a spomaľujem na deväťdesiat. Slnko svieti, strecha môjho Golfa Cabrio je stiahnutá a domov to mám už len osemdesiat kilometrov.

Tuning party v Hradci Králové dokazuje, že tuning je skutočný fenomén, ktorý združuje ľudí na celom svete. A i keď je tento koníček neskutočne drahý, pocit z dobre vykonanej práce a pozitívne ohlasy na upravené vozidlo za to jednoducho stoja. Budúcu Tuning Party si užijem celú a či už to bude akokoľvek, stopercentne budeme môcť obdivovať ďalšie novo upravené vozy.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:Bol niekto z vás na zraze u našich susedov v Čechách? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viacej informácii k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7678x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt