support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning Show Milovice 2004 v Čechách

Tuning Show Milovice 2004 v Čechách

17.May.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 14. až 15. máj 2004
Miesto konania: Milovice, ČR

preview
Mám celkom vyvinutý orientačný zmysel. V sobotu dopoludnia ma však nadobro zradil a ja som si urobil desaťkilometrovú okružnú jazdu okolo Milovíc. Usporiadatelia však pravdepodobne zabudli priamo v obci umiestniť navigačné tabule. Takže som sa vydal vždy nejakou cestou z Milovíc, okrem tej správnej. Spoločne so mnou však blúdilo oveľa viac ľudí, pretože som zmätených tunerov stretol na výjazde smerom k Benátkam nad Jizerou. Znovu som preklínal svoje rozhodnutie nevytlačiť si z internetu mapu navigujúcu k miestu zrazu. Trocha zvláštny začiatok, ale konečne som našiel miesto, kde sa konal 1. ročník Tuning show Milovice.

Dojazdové číslo 750 a opäť nepochopenie nad nevyužitými vojenskými priestormi. Minulý týždeň areál v Mimone. Obrovské hangáre, zničené paneláky, prázdne polorozpadnuté haly a množstvo rovinných zelených plôch. K ničomu! Aspoň, že tieto priestory raz alebo dvakrát za rok využijú upravené autá, keď už nič iného. Vstupné 200 Kč za auto a samolepka na okno. Žiadam o druhú na moje „zrazové dosky“, ale bez pochopenia prechádzam okolo usporiadateľov zaparkovať.

preview
Na prvý pohľad bola Tuning show Milovice oveľa menšou akciou ako „Mimoňské války“ . Na druhej strane sa tu zišlo oveľa viacej predajcov s občerstvením. Medzi „známymi“ autami sa objavili absolútne novinky, nech už to bola dvojka Golf s prednými svetlometmi z Fabie alebo vydarený kúsok od Maxy Rervers Pavla Dolejška Alfa Romeo Spider. Vyzerá to, že tohtoročná zima bola naozaj neuveriteľne plodná a v garážach sa zrodilo mnoho zrelého ovocia. Rada tunerov už naozaj pochopila, že tuning nie je o plastových doplnkoch z čerpacej stanice a vozidlá prechádzajú zdravou omladzovacou kúrou. Nechýbala ani rada tradičných škodoviek, ktorým v Miloviciach kraľovala znížená „stovka“ v tmavo modrej metalíze. Veterány tu zastúpila tmavo modrá „amerika“ s nápismi Police.

Pre priaznivcov audio tu bola k nahliadnutiu takisto rada zaujímavých kúskov, ktorým ale presvedčivo dominoval dokonale hudbou nadupaný VW Golf jednotkovej rady. Zabudnutí neboli ani majitelia hrmiacich výfukov, ktorí sa s chuťou zúčastňovali súťaže o najhlasnejší výfuk. „Tak na víťazstvo zabudni“, kričí na majiteľa Felicie usporiadateľ. Spokojný majiteľ sa ale usmieva a so slovami : „Čo chceš od škodovky?“, opúšťa stanovisko merania. O niekoľko minút neskôr sa dvojica pomätených tunerov snaží svojimi výfukmi prehrmiť jeden druhého. Na jednom z vozidiel sa skvie biely papier s ospravedlňujúcim nápisom PREDÁM. Na celom zraze som podobných automobilov napočítal cez 30. Za hodinami práce sa pravdepodobne skrýva túžba po niečom výkonnejšom alebo nutnosť sa rýchle zbaviť upraveného kúska kvôli neustále sa vzdávajúcemu motoru.

preview
Šprinty boli situované vo dvoch pruhoch až na konci areálu. Zlepené betónové kvádre netvorili práve najlepší povrch pre tieto preteky, ale účastníkom šprintov nevadil , i keď tu o šprint nebol taký obrovský záujem ako býva obyčajne. Hazardom je tu možné nazvať počínanie si vodiča striebornej Škody 130 RS, ktorý zabudol pred jazdou zavrieť kufor (viď fotografie). Šprinty i tu boli vďačné a na vodičoch bolo vidieť, že dnes nemusí vyhrať, ale zúčastniť sa .

Popoludní sa nepatrne ochladilo, ale i napriek tomu je možné zraz v Miloviciach považovať za pohodové stretnutie ľudí , ktorí sa chcú pochváliť svojimi upravenými miláčikmi.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:Bol niekto z vás na tomto zraze u našich susedov v Čechách? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viacej informácii k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5996x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt