support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw %title% logo vw

Tuning Magazine 11/2009 - nové číslo už v predaji

17.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Tuning Magazine 11/2009, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Vyšlo 02.12.2009.Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

Prezentácia Najväčšieho slovenského portálu o tuningu na Slovensku www.tuning.sk:
preview

VOLKSWAGEN PASSAT TDI - ALIEN VS. PREDÁTOR


Filmových príšer defilovalo na striebornom plátne už naozaj veľa a votrelec je jeden z najdrsnejších a komerčne najúspešnejších, veď sa dočkal radu pokračovania. Pre skutočných fanúšikov sú po ruke i prepracované figúrky hlavného "hrdinu". Tie slúžia ako dekorácia Dávidovho Passatu. Sú bezpečne uväznené v batožinovom priestore, spolu s masívnou hifi-aparatúrou. To ale trochu predbiehame.

David Holub, majiteľ tejto kombi verzie, kúpil Passat už v určitom stupni tuningových úprav a ďalej ho pretvára podľa svojho. Venoval tomu celú minulú zimu a zďaleka nie je u konca. Pravdepodobne to skončí totálnou premenou ako aj interiéru, tak aj exteriéru. Poďme sa ale pozrieť, v akom stave je teraz. Automobilka VW má vo svojej ponuke celkom zaujímavé odtiene laku, ale tento rozhodne nie. Jedná sa o tzv chameleóna, teda flip-flop lak, ktorý mení odtieň podľa uhlu pohľadu a jeho nasvietenie. To samo o sebe už je na Passate zaujímavé. Neprehliadnuteľná je aj predná maska, ktorá pochádza z koncernového Audi. Už sme ju videl na Felicii, alebo aj na Ibize. Celá predná časť auta sa musela novej tlame prispôsobiť. Kapota pribudla do diaľky o niekoľko centimetrov a tým čiastočne prekryla aj predné svetlomety Sonar s parkovačkami Angel Eyes a xenónovými výbojkami. Predný nárazník dostal ešte ďalšie pomerne rozľahlé otvory pre nasávanie vzduchu k intercooler a brzdám. Bok zmenili dve úpravy, tou prvou zmenou, je otváranie predných dverí so systémom Lambodoors (LSD). Druhé nenápadné si všimnú len odborníci. Ide o zámenu vonkajších spätných zrkadiel za kúsky určené pre Škodu Superb. Aby ich chrómový povrch nebol na aute solitérom a príliš nevyčnievali, doplnil ich David ešte chrómovým okenným paketom a hagusy s rovnakou povrchovou úpravou. Nákladovú hranu na kufri chráni lišta od firmy Kamei a zo spodu nárazníka vystrkuje hlavy štvorica koncoviek výfuku. Anténa s hlavou votrelca „Alien“ napovedá, čo môžete očakávať vo vnútri.

Chrómové doplnky karosérie nasledujú aj kolesá. Ich výrobca Keskin ich nazval KT7 a David si vybral rozmer 8,5 x18 a 9,5 x18. Sú zabalené do čiernej gumy o veľkostiach 215/40 a 245/35 od Hankook V12 Evo XL. Aby boky lemov presne lemovali blatníky, sú vystrčené vďaka 20 mm podložkám na všetkých kolesách. Zmenu svetlej výšky obstaral nastaviteľný set značky H & R. Ten poslal auto k zemi o slušných 65 mm vpredu a 60 mm vzadu. Avšak vďaka hmotnosti hi-fi aparatury v kufri sa zníženie zrovnalo na výsledných 65 mm na oboch nápravách. Brzdové komponenty dostali červené lakovanie a kotúče od ATE.

Než sa pozrieme do interiéru, ľahko naťukneme motorový priestor. V ňom tlčie naftové srdce so sériovým výkonom 115 koní. Vďaka up-gradu softvéru firmou Bitpower sa stádo rozrástlo na 143 koní, podporované mohutným krútiakom 360 Nm. Motor získal ešte vložku vzduchového filtra K & N. Všetky plastové kryty dostali rovnaký odtieň ako karosérie.

Cez výklopné dvere sa dostanete do interiéru. Je riadne luxusné, pretože ho novo z väčšiny pokrýva béžová koža a alcantara. Pribudlo aj trochu toho chrómu na stredovom tuneli, vydesí kúrenie a dverných kľučkách. Hlavica radiacej páky je doplnená o modro podsvietený nápis Alien33, čo je Davidova prezývka. Výraznejšieho nasvietenia interiéru je dosiahnuť niekoľkými bielymi stropnými LED diódami, oblasť nôh osvetľujú pre zmenu zase modré LEDky.

Najväčšou zmenou prešiel batožinový priestor. Vďaka karosárskej variante kombi, nemal David problém s miestom pre hi-fi aparatúru. Takže všetky nákupné tašky musia na zadné sedadlá. Celá zostava je zaujímavo riešená a precízne vykonaná. Naozaj jedinečné je umiestnenie 20 centimetrových komponentov. Ich akoby letmý položenie na dne kufra spolu s kvapkoviteho ozvučnicou sú naozaj originálne. 30 cm woofery FLI dostatočne tvrdí muziku. Priestor vpredu majú na starosti 16,5 cm komponenty. Je jasné, že toľko dielov by samotné autorádio nikdy neutiahol a tak na rad prišli aj zosilňovače. Jednak je to dvojica dvojkanálový FLI Loaded 400S, ktorá je umiestnená po kúsku pred spolujazdcom av kufri a aj skrytý štvorkanál, z ktorého vyčnievajú len kontrolné budíky. Celú zostavu stráži trojica 1F kapacitor. Dávidova zástavba však nedodáva len hudbu, ale aj obraz. Vizuálne vnemy sprostredkováva centrálny DVD prehrávač s navigáciou a výsuvným 7 "monitorom, ďalej 17" stropný monitor, dvojica 7 "monitorov v kufri a dokonca aj 3,5" monitor skrytý v spätnom zrkadle!!! Druhé prenosné DVD je k dispozícii pasažierom na zadných sedadlách. Posádka si môže vybrať, čo chce práve sledovať. Signály z DVD, herné konzoly, alebo kamery sa dajú poslať na akýkoľvek LCD monitor. V praxi to teda môže vyzerať takto. Možno pustiť dva rôzne filmy naraz, hrať hry na Xboxu 360 a pritom sledovať dianie za vozidlom a to všetko súčasne. Zostáva už len jedna posledná otázka pre Davida. Kedy sa dočkáme voľného pokračovania Alien vs. Passat II?

Technické údaje Volkswagen Passat Variant 1.9 TDI


Karoséria dvojpriestorová samonosná, päťdverová, päťmiestne kombi s motorom nad prednou nápravou a pohonom predných kolies

Styling: predná maska Audi, prispôsobenie celej prednej časti auta, zamračenie kapoty, predné svetlomety Sonar s parkovačkami Angel Eyes a xenónovými výbojkami, otváranie predných dverí Lambodoors (LSD), vonkajšie spätné zrkadlá Škoda SuperB, chrómový okenné paket a hagusy, odstránený zadný stierač, zmenšený výkroj pre RZ , lišta nákladovej hrany od firmy Kamei, štvorica koncoviek výfuku, anténa s hlavou Alien, a na karosérii nastriekaný flip-flop lak.

Interiér verzie s béžovou kožou a alcantarou, chróm na stredovom tuneli, hlavica radiacej páky s modrým podsvieteným nápisom Alien33, osvietenie bielymi stropnými LEDdiodami a modrými LEDkami.

Audio centrálnej DVD prehrávač s navigáciou a vysúvacím 7 "monitorom, 17" stropný monitor, dvojica 7 "monitorov v kufri a 3,5" monitor skrytý v spätnom zrkadle, druhej prenosné DVD, 30 cm woofery FLI, predné 16,5 cm komponenty, 2x dvojkanál FLI Loaded 400S, skrytý štvorkanál s kontrolnými budíkmi, 3x 1F kapacitor, herné konzoly Xbox 360, cúvacia kamera.

Motor 1,9TDi:
Počet valcov 4 / R, 2 ventily na valec
Rozvod OHC
Zdvihový objem 1 896 ccm
Vŕtanie / zdvih 79,5 / 95,5 mm
Najvyšší výkon 115 k pri 4000 otáčkach
Krútiaci moment 310 Nm pri 1900 otáčkach
Kompresný pomer 19,0:1
Príprava zmesi elektronická, priamy vstrek
Tuning up-gradu softvéru firmou Bitpower na 143 koní / 360 Nm, vložka vzduchového filtra K & N, všetky plastové kryty lakované
Podvozok:
Predná náprava nezávislé zavesenie, lichobežníkové ramená, vzpery McPherson, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče, skrutný stabilizátor Zadná náprava nezávislé zavesenie, náprava vystužená skrutnou priečkou, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče.

Brzdy dvojitý hydraulický okruh s posilňovačom, vpredu vnútorne chladené kotúče, vzadu plné kotúče.

Kolesá Keskin, model KT7 8,5 x18 a 9,5 x18
Pneu Hankook V12 Evo XL 215/40 a 245/35
Tuning nastaviteľný Tlumičové set H & R, 65/60 mm, červeno lakované brzdové komponenty, kotúče od ATE

Rozmery a váhy (originálne hodnoty, môžu sa líšiť)

Rázvor / rozchod vpredu / vzadu 2703/1515/1515 mm
Dĺžka / šírka / výška 4682/1742/1498 mm
Pohotovostná / najvyššia hmotnosť 1495/2000 kg


Pár otázok na záver:

Prečo ste si vybral k úpravám práve tento voz?
Viac menej to bola náhoda, ale Passat pre mňa bol vždy sympaťák.

Ako dlho celá prestavba trvala?
AVP som videl v septembri 08, od tej doby sa na ňom stále niečo deje.

V akom technickom stave bolo auto pred prvými úpravami?
V príšernom.

Ktoré časti úprav boli najzložitejšie a ktoré finančne najnáročnejšie?
Rozhodne audio zástavba, keďže som niečo podobné robil prvý raz a úplne sám, bol to masaker po všetkých stránkach.

Úpravy ste robil sám, alebo sa realizovala nejaká tuningová firma, prípadne aká?
Snažím sa zanechať v úpravách vlastný rukopis, teda sám, ale keď už neviem odkiaľ-kam, sú tu machri z ABI Tuningu, ktorí vždy vedia čo a ako.

Keď súťažíte na zrazoch v stylingu, prípadne šprintoch, aké úspechy ste dosiahli?
Povedzme, že už mám čo postaviť na policu úspechov.

Akú úpravu Vášho auta by ste vyzdvihol, na ktorú ste hrdý?
Anténa?

Aké ďalšie úpravy máte v pláne, prípadne ktorú doterajšiu úpravu by ste rád zmenil? AVP bolo pripravené, keď som ho vydal a nie akurát podľa mojich predstáv, plánujem teda kompletnú prestavbu ako interiéru, aj exteriéru. Chcete niekomu poďakovať za pomoc pri úpravách?
Všetkým tým, ktorí mi fandia a dodávajú energiu, zvlášť potom priateľku Simču. A veľké vďaka patrí tímu ABI Tuning Liberec.

vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


vw passat tdi tuning


Váš názor na upravený VW Passat Alien od českého tunera Davida ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14788x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt