support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning Magazine 08/2009 - nové číslo už v predaji

Tuning Magazine 08/2009 - nové číslo už v predaji

29.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Tuning Magazine 08/2009, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Tentokrát si vaše oči zahľadia na AUDI A3 s namontovaným dieslovým turbomotorom o objeme 1.9 litra. Auto upravené Martinom, ktorý premenil "sériovku" na takmer dokonalý decentný kult :). V časopise nájdete aj iné upravené autá ako VW Lupo 1.4 16V, Mitsubishi FTO, Škoda 120 L, Alfa Romeo Spider 2.0, Volvo S80 2.4i, Honda Civic Coupé 1.6i LS. Samozrejme v tomto tuning magazíne nesmú chýbať aj úpravy iných áut.

Časopis plný nadupaných mašín! Vyšlo 29.08.2009.Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

Produkty od EBC brakes - špičkové bzrdy z Anglicka:
preview

AUDI A3 - Exkluzívka na každý deň


Všimli ste si, že sa na zrazoch objavujú čoraz častejšie upravené autá, ktoré už z diaľky nekričia, som tuningom zasiahnutá bomba? Nemajú totiž na sebe tony neprehliadnuteľných spojlerov a koncovky výfukov takmer podobné rúram od kachlí. Dnes, viac ako inokedy, frčí decentný tuning zameraný na exkluzívne materiály, kvalitné diely a spracovanie.

audi a3 tuning


Do tejto kategórie rozhodne patrí aj Martinova Audi A3. Má všetky náležité prvky - skvelý lak, krásne kolesá, vypiplaný motorový priestor a vyfintený interiér. Vzhľadom ku kvalitne vykonaným úpravám je až prekvapujúce, že základná prestavba trvala len 3 mesiace. Potom už nasledovalo len ladenie detailov, prípadne drobné opravy úprav. Fanúšikovia automobilky Audi na prvý pohľad odhalia, čím sa Martin inšpiroval. Ostatným napoviem, že zmeny idú ruka v ruke s edíciou S-line. Narazíme na ne predovšetkým na karosérii, ale nevyhli sa ani interiéru.

audi a3 tuning


Kolekcia S-line sa podpísala na celej prednej časti vozidla. Nárazník je hlbší ako originál a tiež nechýba typické prebranie v jeho strednej časti. Dominantou je samozrejme obrovská, zo začiatku verejnosťou značne rozpačito prijatá maska chladiča, na ktorú sme si už ale celkom zvykli. K dokonalosti S-line prednej časti stačila už len montáž mračítiek od firmy Rieger. Bočné partie zostali úplne sériové, až na lišiacky polepené B-stĺpiky a vrchnú časť prahov. Ich chrómový povrch skvele ladí s luxusnými 18-palcovými kolesami Menzari Hydro oblečenými do nízkoprofilových pneumatík Falken o rozmeroch 215/35 R18. Martin si dnes už síce myslí, že by autu viac pristali 19-palcové kolesá, mne ale pripadajú postačujúce aj tieto, vzhľadom ku každodennému používaniu vozidla. Za početnými chrómovanými lúčmi sa ukrývajú zlatým odtieňom lakované brzdiče a plastové kryty. Odolný komaxitový nástrek zase pevne drží na ramenách náprav a krycom plechu za kotúčmi. Lemy blatníkov doliehajú k bokom pneumatík veľmi výrazne vďaka inštalácii nastaviteľného podvozku V-maxx. Ten zapríčinil zníženie o celých 70 mm na oboch nápravách. Zadná časť je v úplne sériovom prevedení, čo však neuberá tomuto vozu na výnimočnosti.

audi a3 tuning


Výnimočne však vyzerá motorový priestor. 105-koňovému 1.9 TDI stačí k výraznému nárastu výkonu len individuálna úprava riadiacej jednotky, ktorú obstarala ladičská firma BitPower. Výsledné meranie ukázalo, vďaka dobre zabehnutému agregátu, rovných 150 koní. To už na svižnú jazdu rozhodne stačí. Zvyšok úprav smeroval k rozsiahlemu estetickému poňatiu. Môžete obdivovať napríklad lakované veká krytov motora v odtieni karosérie, airbrush, chrómované doplnky v podobe nádobky na vodu, viečok vstrekovačov, oleja a klimatizácie vrátane strednej časti krytu motora. Chróm pokryl aj piest kapoty a ramienka stieračov. Kontrastné zlátenie sa usadilo na viečku nádobky na vodu, krytu váhy, nápisu a znaku Audi, krytkách skrutiek stieračov a odstrekovania. Neprehliadnuteľná je hliníková mierka oleja v znaku Audi. Úpravy uzatvára spodný kryt kapoty potiahnutý šedým mikroplyšom.

audi a3 tuning


Ak sa vám úpravy exteriéru nezdali až tak rozsiahle, v interiéri už budete spokojní. Potiahnuť väčšinu dielov mikroplyšom alebo nechať nastriekať flockom nie je až také jednoduché. Najviac času totiž zaberie demontáž a montáž dielov, ktoré väčšinou držia dosť pevne a preto počítajte s nákupom zničeného spojovacieho materiálu. Celý interiér sa skvie rôznymi odtieňmi šedej, ktoré ladia s pochrómovanými doplnkami. Mikroplyš sa usadil na prečalúnených stredoch sériových sedačiek, častiach palubnej dosky, obkladoch dverí, lakťovej opierke a na madle ručnej brzdy. Plyšové sú aj stĺpiky strechy a dokonca aj plastové obklady vnútorných prahov. Rovnaký materiál bol použitý aj na výrobu nových vkladaných koberčekov. Mohutná zástavba hifi-aparatúry nemohla byť vynechaná a tak má tiež nový kabátik. Diely interiéru, ktoré by bolo veľmi komplikované vďaka ich tvaru obliecť do mikroplyša, pokryl flock. Jedná sa o celý stredový tunel, boky sedačiek, kryt zadných a madlá predných dverí vrátane slnečných clôn. Pochvalu dostáva Martin za inštaláciu menšieho trojramenného volantu ovšem vrátane zachovania airbagu. Rovnako tak, ako v motorovom priestore, sa i v interiéri nešetrilo chrómom. Do neho úpravca obliekol spätné zrkadlo, lišty dverí, výdychy kúrenia, ovládanie sedadiel a obrúčky subwooferových reproduktorov. Basové výstupy P2 dodala firma Rockford Fosgate, rovnako tak ako zadné ovály T1693C a predné 13 cm koaxiály T152C. Výstupy dopĺňajú výšky Fennr DT 18. Potrebnú silu produkujú zosilňovače Magnat Rock 600 a Mono 1000. O audio-video signál sa stará Alpine CVA-1014RR a Audiomedia AMU278D. Všetku aparatúru stráži chrómovaný kapacitor Dietz.

audi a3 tuning


Mysleli ste si, že opísať všetky úpravy na „decenťáku“ nie je žiadna veda? Omyl, musel som sa snažiť, aby som na nič nezabudol a pritom zostalo miesto ešte na nejaké tie fotky.

Audi A3 1.9 TDI

audi a3 tuning


Karoséria - dvojpriestorová samonosná, trojdverová, päťmiestny hatchback s motorom pred prednou nápravou a pohonom predných kolies

Styling - predný nárazník a blatníky typu S-line, mračítka Rieger, spodné chrómové lišty, lakovaná vrchná časť masky do farby vozidla, chrómové polepy B-stĺpikov a vrchnej časti prahov

audi a3 tuning


Interiér - mikroplyšom prečalúnené stredy sériových sedačiek, časti palubnej dosky, obklady dverí, lakťová opierka a madlo ručnej brzdy, stĺpiky strechy, plastové obklady vnútorných prahov, vkladané koberčeky vrátane potiahnutia zástavby hifi-aparatúry; flock pokryl stredový tunel, boky sedačiek, kryt zadných a madlá predných dverí vrátane slnečných clôn; trojramenný volant s airbagom; chróm obliekol spätné zrkadlo, lišty dverí, výdychy kúrenia, ovládanie sedadiel a obrúčky subwooferových reproduktorov

Audio - Alpine CVA-1014RR a Audiomedia AMU278D, predné 13 cm koaxiály T152C a zadné ovály T1693C Rockford Fosgate, výšky Fennr DT 18, 2x 30 cm subwoofer Rockford Fosgate P2, zosilňovače Magnat Rock 600 a Mono 1000, chrómovaný kapacitor Dietz.

Motor Počet valcov 4/R, 2 ventily na valec
Rozvod OHC
Zdvihový objem 1 896 ccm
Vŕtanie/zdvih 79,5 / 95,5 mm
Najvyšší výkon 105 pri 4000 otáčkach
Krútiaci moment 250 Nm pri 1900 otáčkach Kompresný pomer 19,5:1
Príprava zmesi elektronická, priamy vstrek
Tuning chiptuning BitPower na 150 koní, lakované veká krytov motora v odtieni karosérie, airbrush, chrómované doplnky v podobe nádobky na vodu, viečok vstrekovačov, oleja a klimatizácie vrátane strednej časti krytu motora, piesta kapoty, ramienok stieračov, zlatenie viečka nádobky na vodu, krytu váhy, nápisu a znaku Audi, krytkách skrutiek stieračov a odstrekovania, hliníková mierka oleja v znaku Audi, spodný kryt kapoty potiahnutý šedým mikroplyšom

Podvozok
Predná náprava - nezávislé zavesenie, lichobežníkové ramená, vzpery McPherson, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče

audi a3 tuning


Zadná náprava - nezávislé zavesenie, náprava so skrutnou priečkou, vinuté pružiny, teleskopické tlmiče, priečny stabilizátor

Brzdy - dvojitý hydraulický okruh s posilňovačom, vpredu vnútorne chladené kotúče, vzadu plné kotúče

Kolesá Menzari Hydro chrom, 18"
Pneu Falken 215/35 R18
Tuning zlatým odtieňom lakované brzdiče a plastové kryty, komaxitový nástrek na ramenách náprav a krycom plechu za kotúčmi, nastaviteľný podvozok V-maxx so znížením 70 mm na oboch nápravách.

Rozmery a váhy (originálne hodnoty, môžu sa líšiť)
Rázvor/rozchod vpredu/vzadu 2578/1536/1517 mm
Dĺžka/šírka/výška 4203/1765/1421 mm
Pohotovostný/najvyššia hmotnosť 1295/1855 kg


!!!!!!!!!!!!!!!!Výkon na fotku 150 koní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prečo ste si vybral na úpravy práve tento voz?
Mám rád túto značku a tento typ vozidla sa mi vždy páčil.

audi a3 tuning


Ako dlho celá prestavba trvala?
Od privezenia domov po prvú účasť na zraze cca 3 mesiace. A postupne som ju dokončoval počas roka, keď som mal čas.

V akom technickom stave bolo auto pred prvými úpravami?
Originál stav

Ktorá časť úprav bola najzložitejšia a ktorá finančne najnáročnejšia?
Povedal by som, že najzložitejšia bola muzika (výroba bední, kabeláž, čalúnenie, ..) a zároveň bola aj finančne najnáročnejšia.

audi a3 tuning


Úpravy ste robil sám, alebo ich realizovala nejaká tuningová firma, prípadne aká?
Väčšinu úprav (výroba zadného pláta, čalúnenie sedačiek, muziky, bokov dverí, palubovky, ...) som realizoval sám s pomocou mojej rodiny. Pochrómovanie, zlatenie doplnkov a flockovanie interiéru samozrejme vykonala odborná firma.

Ak súťažíte na zrazoch v stylingu, prípadne v šprinte, aké úspechy ste dosiahol?
S týmto vozom súťažím v stylingu od roku 2008 a od tej doby som si priviezol niekoľko ocenení. Zatiaľ najväčší úspech bolo Veľké Finále Tuning Cupu v septembri 2008.

Akú úpravu Vášho auta by ste vyzdvihol, na ktorú ste hrdý?
Na čo som naozaj pyšný je úprava motorového priestoru. Pri realizácii som sa zameral predovšetkým na detaily. Veká motora vo farbe laku auta, airbrush, pochrómované a pozlátené doplnky a nádobky, štýlová Audi mierka oleja, ... to všetko dodáva motoru nádych luxusu.

audi a3 tuning


Aké ďalšie úpravy máte v pláne, prípadne ktorú doterajšiu úpravu by ste rád zmenil?
Keďže nie som fanúšik veľkých spojlerov, určite sa cez zimu opäť viac zameriam na detaily (pochrómovanie, zlatenie).

Chcete niekomu poďakovať za pomoc pri úpravách?
Rád by som poďakoval bratovi, svojej mame a svojej priateľke.

audi a3 tuning


audi a3 tuning


audi a3 tuning


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12047x    hodnotenie: 118/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt