support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

AZ pneu Tuning Cup 2010: Dostihový dvojboj

AZ pneu Tuning Cup 2010: Dostihový dvojboj

23.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

AZ pneu Tuning Cup pokračoval ďalšími dvoma kolami, ktorá prebehla na dostihových areáloch vo Slušoviciach a Pardubiciach. Zvlášť Relaxmeeting Pardubice stál naozaj za to - rekordný počet súťažiacich, zaujímavé autá, zahraničnú účasť, tropické počasie a veľmi pekná dievčatá ...

Tuning Auto Show Slušovice - moravská klasika


Počet zahraničných účastníkov sa v AZ pneu Tuning Cupu rok od roku zvyšuje. Po celý rok jazdia hlavne naši susedia z Poľska a Slovenska, na AZ pneu Tuning Salon do Brna sa potom vydajú aj Maďari alebo Slovinci. Najväčší nárast je ale jednoznačne vidieť u Poliakov. EKIP malých Fiatíkov bola zaujímavým spestrením v Italian Scene. Seicento Henryka Colkose bolo názornou ukážkou toho, že i nákupné tašky sú za určitých okolností ako vhodný tuningový materiál. Druhé miesto si odviezol ďalší Poliak, David Metznem - tentoraz išlo o Cinquecento v červenom matnom laku. "Až" tretie miesto získal doterajší kráľ kategórie, Petr Andrýsek s Fiatom Marea Weekend. Poľské auta bodovali v mnohých kategóriách, a ak všetko dobre dopadne, budete si väčšinu z nich môcť prezrieť aj na Relaxmeetingu v Pardubiciach. Zahanbiť sa nenechali ani slovenskí kolegovia, odviezli si celkom 7 pohárov.

Jednou z najvýraznejších noviniek bolo podarené VW Polo Coupé Romana Pařízka - o jeho projekte sme vedeli už dlhšiu dobu a boli sme zvedaví, ako to celé dopadne. A vyzerá to, že skutočne dobre - škoda, že vo svojej kategórii zostal zatiaľ osamotený a nemohlo dôjsť k priamemu porovnaniu. Tomu ale určite neujde na AZ pneu Tuning Salóne 2010, ktorý v sobotu 25. septembra hostí na výstavisku v Brne finále našej súťaže. Najúspešnejším vozidlom zrazu sa stala Honda Civic Pavla Kočendy. Tento showcar odpočíval 3 roky v garáži, aby sa tento rok mohol pobiť o úplne najvyššie priečky. A zatiaľ sa mu to darí.

A zhodnotenie zrazu? Slušovice sa celkom podarili, priestor bol zaplnený "tak akurát", ale tajne sme dúfali v mierne vyšší počet súťažiacich. Tých bolo nakoniec presne 80.

peugeot opel tuning

Relaxmeeting Pardubice - 1, 2, 3 ... 130!


Mesto perníkov sa po roku opäť stalo cieľovou destináciou všetkých fanúšikov tuningu. Spoločne s usporiadateľmi sme si stanovili jeden veľký smelý cieľ - prekonať doterajší rekord v počte účastníkov súťaže AZ pneu Tuning Cup. Ešte nikdy sme nečakali na uzávierku registráciou s takým napätím. Nakoniec sa to ale predsa len podarilo! Počet registrovaných súťažiacich sa zastavil na hodnote 130 a z tejto číslovky sme mali naozaj veľkú radosť. Zvlášť v tomto roku, kedy sa zrazy zápasia s menšou návštevnosťou, čo sme už pocítili aj v AZ pneu Tuning Cupu. Veď v Pardubiciach sa zišlo 2x toľko vozov, čo na Mimoňských vojnách! A to už o niečom svedčí ... veľké poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, ktorí na Relaxmeeting vážili cestu. Vďaka Relaxmeetingu vieme, že magická hranica 150 vozidiel v súťaži nie je až tak nemožná. Aspoň máme stále priestor na zlepšenie ...

Rovnako ako pred časom do Slušovíc prišiel veľmi slušný počet súťažiacich zo zahraničia. Tak trebárs Jozef Ondrášik, ktorého Škoda Octavia je zaradená do oldschool Scene, si chcel zabezpečiť účasť na jesennom AZ pneu Tuning Salóne 2010 (www.tuningsalon.cz). Práve na tejto akcii bude k videniu veľa bohatá medzinárodná účasť minimálne zo šiestich európskych krajín alebo prezentácie značiek ako Brabus alebo Rieger Tuning. Opäť dorazili aj súťažiaci z Poľska a ich výprava sa trošku obmenilo. Pozornosť v Other Scene budili hlavne dva Mercedesy. Ten lepší z nich, biely CE300 Kuby Beltraniho, dokráčal až k víťazstvu.

Aby sme sa ale iba nerozplývali nad autami zo zahraničia, zastavme sa iu "miestnych" - určite si to zaslúži. Vezmeme to treba smer Ázia - od začiatku sezóny je v Honda Scene alebo Japan & Asia Scene celkom slušná konkurencia. Tá sa neustále priostruje, ale na skalp Pavla Kočendy (Honda Civic) zatiaľ nikto nedosiahol. V praxi to znamenalo nielen výhru vo svojej kategórii, ale aj ocenenie Best of Best pre najlepšie auto zrazu. "Zostreliť" z trónu sa ho pokúšal Piotr Mrozowski s kanárikovo žltým Civic, ale nakoniec sa musel tesne skloniť aj pred Lubomírom Vichy (CRX Targa).

Relaxmeeting v Pardubiciach sa naozaj podaril. Veľké poďakovanie patrí aj jeho usporiadateľom, ktorí pre to urobili maximum. Do ich ďalšieho snaženia im prajeme veľa šťastia, a zároveň dúfame, že číslo 130 nie je ani pre nás konečné. Čo tak ho nabudúce ešte o kúsok zlepšiť? Ak by ste cez prázdniny nemali čo na práci, určite sa príďte prvý augustový víkend pozrieť do Příbramy, kde bude základná časť súťaže AZ pneu Tuning Cup 2010 oficiálne ukončená.

Ďalšie informácie nájdete na www.tuningcup.cz

tuning sexy girls

tuning sexy girls

tuning sexy girls

tuning sexy girls

tuning sexy girls

honda civic tuning

škoda felicia tuning

škoda felicia orange tuning

škoda octavia veteran tuning

Ďalšie informácie nájdete na www.tuningcup.cz

Fotogaléria TUNING CUP - Slušovice a Pardubice 2010:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuningcup.cz

Text: Aleš Darebník
Foto: www.tuningcup.cz
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26559x    hodnotenie: 54/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt