support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning Cup zraz Milovice (CZ): A zase to počasieeeee …

Tuning Cup zraz Milovice (CZ): A zase to počasieeeee …

26.Jun.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď sme v piatkový večer prišli do Milovíc za všadeprítomného slniečka a modrej oblohy, málokto z nás veril v čiastočné opakovania daždivého scénara z Olomouca. V sobotňajší deň sa ale s pribúdajúcimi hodinami úmerne kazilo aj počasie. Avšak ani zatiahnutie oblohy, chlad a mierne prehánky neobťažovali od účasti v 3. kole AZ pneu Tuning Cupu 2009 celkom 85 zaregistrovaných súťažiacich.

Medzi nimi tentoraz chýbal VW Golf III Davida Navrátila, víťaz úvodných dvoch kôl súťaže, ktorý sa predstavil návštevníkom brnenského autosalónu. Na ocenenie Best of Best tak bolo hneď o jedného adepta menej. Zo všetkých prítomných vozidiel výberovú nakoniec najviac oslovilo BMW E30 318iS, ktorého majiteľom je Pavel Medveď. Minuloročné 3. miesto z elitnej TOP 10 o kvalitách auta veľa napovedá. Pavel na svojom aute odvtedy opäť zapracoval a ocenenia sú určite zaslúžené. Škoda len, že v tomto roku jeho "é-tridsiatky" nemá väčšiu konkurenciu v samotnej BMW Scene, kde sa počas troch zrazov registrovali samotné tri vozidlá. Pritom v Miloviciach bolo hneď niekoľko BMW vidieť priamo v priestore súťaže. Ich majitelia si ale nakoniec cestu k informačnému stánku nenašli.

Ako sa už stalo tradíciou, najobsadenejších kategórií bola Opel Scene, kde sa stretla väčšina favoritov. Na stupienok najvyššej tentoraz vystúpol František Salmon (Astra F). Opel Scene sa v našich komentároch ale venujeme pomerne často, preto dáme priestor ďalším. Zaujímavé zloženie mala Other Scene, v ktorej medzi sebou súťažia vozidlá, ktoré nemajú vypísanú vlastnú kategóriu podľa značky, krajiny pôvodu alebo veku vozidla. Veľakrát sa tak stretnú autá, ich porovnanie podľa hodnotiaceho kľúča je skutočným orieškom. V Miloviciach proti sebe stála dvojica Trabant 601 Combi, doplnená o Wartburg 353. Tieto autá si sú si ešte celkom seberovné, ale to by sa k nim nemohol pridať ešte Chevrolet Camaro Z28, ktorý disponuje niekoľkokrát väčším výkonom ako všetky tri spomenuté vozidlá dokopy ... Taký je však údel Other Scene. Práve Jirka Sklenář s Camar sa nakoniec radoval z víťazstva.

Zaujímavé zmeny sa v tomto roku dejú v Japan & Asia Scene. Jaroslav Colbert s Toyota Corolla bol dodatočne zaradený do Profi Scene, takže z bojov o stupňov víťazov vypadlo jedno kvalitné auto. Najviac bodov v Miloviciach nakoniec dostalo Mitsubishi Colt (Miloš Krištof), pred Toyota Supra (Aleš Kociolek) a slovenskou Mazdou MX3 (Martin Černek). Zmenami prešlo predstavovanie súťažných áut, za ktoré môžu súťažiaci v sezóne 2009 získať až dva bonusové body. Možno si poviete, že to v súčte nehrá žiadnu rolu, ale opak je pravdou. Už niekoľkokrát tieto dva bodíky rozhodli tesné súboje o umiestnenie na stupňoch víťazov (v Milovicích napríklad vo Ford Scene). To isté platí pre bodovo hodnotený tlačený zoznam úprav. AZ pneu Tuning Cup je komplexný súťaž a na celkový výsledok má vplyv viacero faktorov, medzi ktoré patrí aj vyššie uvedenej veci. Tak na to nezabúdajte ...

Ďalšie zastávkou súťaže AZ Pneu Tuning Cup bude 11. júla Relaxmeeting Pardubice, na ktorom očakávame opäť veľký počet súťažných áut. Akcia bude usporiadateľsky výborne zvládnutá, má zaujímavý program a netradičné zázemie. Ak nemáte nič v pláne, určite sa vám v Pardubiciach bude páčiť!

text: Aleš Darebník (Tuning Cup CZ)

tuning cup milovice


tuning cup milovice


tuning cup milovice


tuning cup milovice


Ďalšie informácie nájdete na www.tuningcup.cz

Fotogaléria TUNING CUP ZRAZ v Miloviciach:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuningcup.cz

Text: Aleš Darebník
Foto: www.tuningcup.cz
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9866x    hodnotenie: 46/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt