support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Fast Tuning Meeting Olomouc: Daždivé súťaženie

Fast Tuning Meeting Olomouc: Daždivé súťaženie

08.Jun.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Druhé kolo súťaže AZ pneu Tuning Cup dalo pekne zabrať. Predpoveď počasia sa na počudovanie potvrdila, takže na všetkých súťažiacich čakalo v sobotu (30.6.2009) dopoludnia veľa dažďa a veľmi nízke teploty. V priestore pre súťažiacich postávala asi desiatka najvytrvalejších a vypadalo to tak, že poháre sa budú rozdávať formou švédskeho stola. Počasie ale predsa len ukázalo svoju vľúdnejšiu tvár a autá začali pribúdať doslova ako huby po daždi ...

V pomyslenom košíku sa ich nakoniec zhromaždilo presne 77, čo je v takýchto podmienkach naozaj krásne číslo. Všetkým, ktorí do Olomouca prišli súťažiť o poháre a body zaručujúce účasť na veľkom finále súťaže AZ pneu Tuning Cup, touto cestou ešte raz ďakujeme! S nevľúdnymi podmienkami sme bojovali všetci a niektorí za teplým oblečením dokonca vyrazili do neďalekého obchodného centra, ktoré má v názve jednu zemepisnú učebnú pomôcku. Po svojom bolo vzaté aj tradičné predstavovanie súťažných vozov „na plachte“ - pretože začalo vďaka poveternostným podmienkam veľmi neskoro a nemohli by tak byť "obslúžení" všetci súťažiaci, ktorí si robili „zálusk“ na bonusové body, preto sa v Olomouci do hodnotenia nezapočítavalo. Napriek tomu predviedli dobrú show poľskí súťažiaci, ktorí si každý zraz poriadne užívajú. K nim sa pripojilo aj niekoľko účastníkov z Českej republiky, takže nuda rozhodne nebola.

Najobsadenejšou kategóriou bola Škoda Scene, v ktorej opäť zvíťazil Libor Buček s Feliciou Combi pred Pavlom Barboříkom (Favorit) a Martinom Fabiánkom (Felicia). S ďalšou Feliciou Combi sa tento rok po prvýkrát predstavil Miroslav Smolka a treba povedať, že na svojom aute cez zimu poriadne zapracoval. Zatiaľ to stačilo na šieste miesto.

Pomaly sa stáva tradíciou, že AZ pneu Tuning Cup nie je len o domácich tuneroch. Zúčastňuje sa ho čoraz viac súťažiacich z Poľska a zo Slovenska, ktorí Čechom zdatne konkurujú. René Dziedzina (Fiat 126p) zvíťazil v Oldies Scene, Piotr Mrozowski si s Civicom podobne počínal medzi Hondami, Kuba Beltrani (Mini Cooper) získal prvenstvo v Other Scene a na stupňoch víťazov sa umiestnila celá rada ďalších zahraničných hostí, ktorých sa predstavilo dokopy trinásť.

Absolútne víťazstvo však zostalo v Českej republike. Rovnako ako na Fashion Cars Vysoké Mýto bol za najlepší voz zrazu vyhlásený VW Golf III Davida Navrátila. Uvidíme, kto sa o tento post pobije na ďalšom kole súťaže AZ pneu Tuning Cup, ktoré sa uskutoční už túto sobotu 6. júna v Miloviciach. Práve spomínaný Golf III a asi desiatka ďalších vozidiel si totiž dáva od súťaženie pauzu a budete ich môcť vidieť v rámci Autosalónu Brno 2009 vo výstavnej hale Z, kde bude mať svoju expozíciu brniansky Tuning Salon. Ak sa chystáte na najväčší automobilový veľtrh v Českej republike, určite sa tam príďte pozrieť!

Text – Aleš Darebník (Tuning Cup CZ)

tuning girls

tuning girls

tuning girls

Ďalšie informácie nájdete na www.tuningcup.cz

Fotogaléria TUNING CUP FAST TUNING MEETING v Olomouci:


Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuningcup.cz

Text: Aleš Darebník
Foto: www.tuningcup.cz
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Ing. Martina Englerová

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14853x    hodnotenie: 70/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt