support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Tuning Cup 2007 – príďte si zasúťažiť !

Tuning Cup 2007 – príďte si zasúťažiť !

15.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

5
Behom dvoch rokov si súťaž Tuning Cup dokázala nájsť pevné miesto na českej tuningovej scéne. Súťaž Tuning Cup je súťažou krásy upravených automobilov. Je zameraná na ich stylingové a tuningové úpravy.

Zámerom súťaže je nájsť po všetkých stránkach najlepšie upravené autá v jednotlivých kategóriách.

V minulej sezóne sa Tuning Cup po prvýkrát vo svojej histórii vydal i na Slovensko. Našim cieľom bola Carat Tuning Party v Piešťanoch, na ktorú tak mohli slovenskí tuneri súťažiť presne podľa pravidiel Tuning Cupu. A akcia bola ozaj vydarená.

Nová tuningová sezóna nám za chvíľu zaklope na dvere a s ňou prichádza v poradí už tretí ročník Tuning Cupu. Doteraz bol Tuning Cup až na pár výnimiek iba českou záležitosťou. A práve to by sa malo zmeniť.

Vďaka absolvovaniu Carat Tuning Party v Piešťanoch a taktiež súkromné návštevy na Autotuning zraze v Trenčíne vieme, že veľa krásnych áut jazdí taktiež na Slovensku. Prečo by práve ich majitelia nemohli zamiešať kartami v Tuning Cupu?

5
Niektorým sa to podarilo už v Piešťanoch, kam dorazil taktiež slušný počet súťažiacich z Českej republiky. Výborným príkladom je Ján Nagy (Škoda 100) , ktorý v nabitej kategórii Škoda Scene dokázal obsadiť skvelé tretie miesto. Taktiež si vo Ford Scene viedol Mário Beseda s krásnym Ford Escort RS 2000.

Vo vozoch kategórie France Scene sa dokonca českí zástupcovia nepresadili vôbec a stupne víťazov tak zostali kompletne na Slovensku. Z víťazstva sa radoval Zdenko Kasák s Peugeotom 206.

Nielen uvedení súťažiaci, ale taktiež všetci ostatní, ktorí by chceli v Tuning Cupu skúsiť zabojovať, by som rád v mene celého nášho týmu Tuning Cup na súťaž pozval. Pokiaľ budú úspešní, majú na konci sezóny jedinečnú šancu zúčastniť sa Veľkého finále, ktoré prebehne v dňoch 29.-30.9.2007 na výstavisku v Českých Budějoviciach.

Celá akcia prebehne v krytých halách, a v lani si získala ozaj slušné renomé. Základnou podmienkou pre účasť na Veľkom finále je absolvovanie minimálne troch akcií seriálu Tuning Cup a dostatočný počet bodov tak, aby voz bol na konci sezóny hodnotený vo svojej kategórii do šiesteho miesta.

Pravidlá a ďalšie podmienky súťaže si predstavíme v nasledujúcom článku, momentálne sa zameriame na oficiálny kalendár súťaže pre rok 2007. Tu je:

5
21. 4. Tuning Motor Show Kopřivnice
4. – 6. 5. Mimoňské Vojny XI.
25. – 27. 5. Fashion Cars Vysoké Mýto
1. – 3. 6. Tuning Show Přerov
8. – 10. 6. Tuning Show Blatná
22. – 24. 6. Tuning Party Hradec Králové
13. – 14. 7. Tuning Magazine Car Wars
20. – 22. 7. Tuning Auto Show Slušovice
10. – 12. 8. Tuning Extreme Show Příbram
26. – 28. 8. Mimoňské Vojny XII.
29. – 30. 9. Veľké finále súťaže Tuning Cup, Výstavisko České Budějovice

Možno si hovoríte, prečo sú niektoré akcie zvýraznené tučným písmom. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Práve tieto zrazy sú zo Slovenska najbližšie a ich absolvovanie stojí určite za zváženie. K zhliadnutiu je tu to najlepšie z domácej tuningovej scény a účasť slovenských tunerov iste zvýši latku ešte vyššie. Slovenskému publiku sa opäť predstavíme 11.8. na Carat Tuning Party v Piešťanoch. Súťaž prebehne presne podľa pravidiel Tuning Cupu, ale jej výsledky sa do celoročného hodnotenia nebudú započítavať.

Záverom ešte jedno upozornenie. Akcia v Příbrame, Blatné a vo Vysokom Mýte sa v roku 2007 konajú dvakrát. To neplatí ale pre Tuning Cup, ktorý sa na každé z týchto akcií predstaví iba raz, preto pozorne naštudujte oficiálny kalendár, aby nedošlo k zbytočnému nedorozumeniu!

V budúcom článku si predstavíme aktualizované pravidlá pre sezónu 2007. Pokiaľ máte akékoľvek návrhy, dotazy alebo pripomienky, rád ich za celý tým súťaže Tuning Cup zodpoviem. Kontakt nájdete na našich oficiálnych stránkach www.tuningcup.cz

Pár pohľadov na upravené autá z Tuning Cup 2006:

Ďalšie momenty zo súťaže Tuning Cup:Chystáte sa aj vy na niektoré z podujatí? Prosím, hlasujte:Viac informácií k tejto každoročnej akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuningcup.cz

Autor textov: Aleš Darebník
Preklad: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12888x    hodnotenie: 48/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt