support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo amts Tuningový autosalón - slovenská expozícia na AMTS 2016 - Budapešť 18.-20.marec logo amts

Tuningový autosalón - slovenská expozícia na AMTS 2016 - Budapešť 18.-20.marec

02.Mar.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Prinášame Vám správu o viacročnej slovenskej motoristickej aktivite s cezhraničným dosahom, ktorý bol ocenený aj Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí. Jedná sa o výpravu zaujímavých slovenských áut na najväčšiu automobilovú udalosť u našich južných susedov, ktorú minulý rok navštívilo viac ako 53.000 ľudí.

Najväčšia zahraničná automobilová reprezentácia


Organizačný tím v pozadí iniciatívy AMTS Slovakia v poradí štvrtý rok pripravuje rozlohou najväčší stánok, a počtom exponátov najväčšiu expozíciu spomedzi zahraničných vystavovateľov na populárnom motoristickom podujatí Auto, Moto a Tuning Show v Budapešti. Podujatie sa uskutoční v dňoch 18. – 20. marca 2016, v národnom výstavisku Hungexpo.

Plánovaný počet exponátov je 45 vozidiel rôznych kategórií a zamerania, s dôrazom na rôznorodosť a výpovednú hodnotu, čo sa našej automobilovej, motoršportovej a úpravárskej kultúry týka. Okrem iného, by mal byť súčasťou slovenského stánku československý kútik a expozícia zameraná na špičkovo upravené vozidlá česko-slovenskej tuningovej súťaže TotalDip TuningBattle. Slovensko budú reprezentovať autá európskej, japonskej, ale aj americkej a dokonca aj off-road scény. Súčasťou slovenskej expozície bude aj profesionálne pretekárske náradie v podobe okruhového špeciálu a motokáry.

Hodnotná cezhraničná aktivita


Úroveň spolupráce s maďarskými partnermi a aktivity slovenskej výpravy prednedávnom ocenili ministri zahraničných vecí Slovenska aj Maďarska cenou za „Dobré susedstvo a porozumenie“, a dlhodobým partnerom iniciatívy AMTS Slovakia je aj Veľvyslanectvo SR v Budapešti. V spolupráci s veľvylanectvom sa uskutoční Slovenský večer na AMTS, ktorý bude vyvrcholením spoločenského charakteru aktivity pre účastníkov aj partnerov iniciatívy.

Iniciatíva AMTS Slovakia


Rok 2016 prináša zmenu aj v charaktere aktivít organizačného tímu výpravy. Reflektujúc na požiadavky partnerov výpravy, v nadväznosti na partnerstvo s prvým slovenským podujatím, Tuning Show Bardejov, a v súlade s plánovanými aktivitami vstupuje iniciatíva do novej éry. Pod jednoduchým a zároveň zvučným názvom AMTS Slovakia, sa skrýva komunitná a zároveň profesionálna iniciatíva pre rozvoj automobilovej kultúry na Slovensku, ktorá zbližuje majiteľov zaujímavých upravených, exkluzívnych alebo športových vozidiel, so spoločnosťami v danom odvetví. S cieľmi prispieť k rozvoju komunitného prostredia, pomôcť šíriť všeobecné povedomie o aktivitách automobilových – tuningových – motoršportových nadšencov, združení a klubov, prispieť k zvýšeniu úrovne slovenských podujatí vzhľadom na bezpečnosť návštevníkov, ale aj práv, povinností a zaslúžených nárokov účastníkov, ktorí sú skutočnou atrakciou na daných podujatiach. Sprostredkovane, alebo priamo prispieť k prilákaniu zahraničných návštevníkov aj účastníkov na slovenské podujatia zrazového, súťažného i výstavného charakteru. Propagovať rozsiahle, ale bezpečné a legálne úpravy-modifikácie na vozidlách. Priblížiť atraktívny svet motoršportu a automobilovej kultúry ľuďom so záujmom a tiež prispieť k dobročinným aktivitám automobilových, motoristických komunít.

V neposlednom rade, zakladajúc na skvelých vzťahoch s aktívnymi predstaviteľmi našej automobilovej scény, na dôvere a požiadavkách partnerov inciatívy a aj vynikajúcej spolupráci so zahraničnými kolegami, priniesť na Slovensko štandard medzinárodných výstavných podujatí.

Dalo by sa povedať, že sú to všetko aktivity, ktoré nie sú nové, ani nezvyklé u nás. Myšlienkou je však prispieť k prepojeniu, sieťovaniu a tým znásobenie výsledkov vynaloženého úsilia jednotlivých aktérov.

Partneri z vôle a záujmu


Záujem majiteľov áut, účastníkov výpravy, o reprezentáciu Slovenska na renomovanom podujatí neustále rastie a skutočne vítajú rozšírenie snahy o skvalitnenie nášho zrazového aj výstavného prostredia. Je skvelou správou, že z komerčnej sféry existuje jasný záujem o rozvoj vzťahov a o prístup, aký iniciatíva AMTS Slovakia deklaruje. Aj preto sa môžeme pochváliť partnermi ako sú: A-M-A Exhaust Systems, Auto123.sk, COBRA TUNING.sk, Hederiktuning, Karting Aréna Plešivec, Kart One Arena Racing, MEXI GARAGE, MTE s.r.o., PEDRO SK s.r.o., SLOVAKIA RING, WENON s.r.o., a v neposlednom rade aj Veľvyslanectvo SR v Budapešti.

Deviaty ročník


V nastávajúcom ročníku slovenská výprava na AMTS pripravuje 45 zaujímavých vozidiel, vybraných spomedzi takmer stovky záujemcov. Príprava výpravy prebieha od Októbra 2015 a viacerí účastníci sa na aktuálnu sezónu pripravujú už mesiace. AMTS je skvelá príležitosť na otvorenie sezóny pre automobilových nadšencov aj divákov, a viaceré vozidlá s úpravami pre rok 2016 budú mať premiéru práve na stánku AMTS Slovakia. Predstaví sa niekoľko vozidiel Škoda rôznej úrovne a charakteru úprav, od nekompromisného pretekárskeho špeciálu až po moderné leštenky. Prekvapenia chystajú dielne Hederiktuning, ale aj dlhoročný partner výpravy Okush Works. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ostré pretekárske vozidlá ako je okruhový Lotus Elise a pretekárska motokára.

Slovenská automobilová scéna je špecifická a jedinečná, jedným z našich cieľov je prezentovať ju v zahraničí na vhodnej úrovni a prilákať návštevníkov na slovenské podujatiapodobného zamerania. Tešíme sa na Vašu návštevu aj ďalšie otázky!

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amt budapest pozvanka

amts logo

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Adrián Artimovič
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1845x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt