support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Toyota Prius III. gen. v úprave od Chargespeed – hybrid styling logo toyota

Toyota Prius III. gen. v úprave od Chargespeed – hybrid styling

28.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pod pojmom tuning si veľa ľudí predstaví plnohodnotnú úpravu automobilu, to znamená výkonný agregát, štýlové disky, športové plasty a kopa iných doplnkov, ktoré robia dané auto výnimočným. Avšak úprava nespočíva len vo zvyšovaní výkonu a úpravy stylingu, ale tuning sa týka už aj „zelených“ áut, resp. áut na hybridný pohon. Doba nás núti myslieť na svoje prostredie a konštantne s tým rastie aj vývoj takýchto automobilov. Momentálne najdostupnejším hybridným automobilom je japonská Toyota Prius, do ktorej sa pustil tuner s rovnakou národnosťou, Chargespeed. Čo z tejto spolupráce vzišlo, si prečítajte nižšie.

Toyota Prius (ZVW30) je už v poradí treťou faceliftovou radou a každým dňom inžinieri z automobilky Toyota zdokonaľujú jej technológie, aby tak priniesli dokonale bezpečné auto pre našu prírodu. Jedná sa o typický hatchback s piatimi miestami na sedenie, s trochu netypickým, až futuristickým dizajnom ako interiéru, tak aj exteriéru. Hlavné lákadlo tohto auta sa však nachádza pod plechmi a kapotou a nesie názov, resp. označenie Toyota Hybrid Synergy Drive.

V skratke sa jedná o spojenie dvoch typov pohonu - 1,8-litrového zážihového motora a dvoch elektrických motorov, čoho výsledkom je vynikajúca spotreba paliva len 3,9 l/100 km, nízke emisie CO2 a tichý chod. Systém ponúka celkový výkon 136 konských síl a vynikajúce jazdné vlastnosti, čo na jedna osmičku nie je vôbec málo. Bezprostredne po naštartovaní sa do chodu uvedie len elektrický pohon auta a to len do rýchlosti 45 km/h, po jej prekročení sa pridá spaľovací motor. Takýto kombinovaný systém dokáže ušetriť množstvo paliva, je šetrný k prírode a tým pádom aj k nám.

Mnohí by si mohli povedať, že upravovať Prius je ako ochutiť rybie filé čokoládovou polevou. Ako raz povedal jeden komik americkému publiku: „Ak chcete byť na smiech, kúpte si modrý Prius“. :-) Avšak japonský tuner Chargespeed toto tvrdenie trochu otočil a z tohto hybridného vozidla spravil vskutku športovo ladený voz v štýle jap cars.

Chargespeed obdaril tento hybrid sadou karbónových doplnkov, ktoré lemujú spodné časti plastového bodykitu. Konkrétne sa jedná o spojler predného nárazníka, masku chladiča, držiaky hmlových svetiel, kryty prahov, bočné plutvy zadného nárazníka a strešný difúzor v štýle Mitsubishi EVO. O ďalších úpravách sa Chargespeed nezmieňuje, ale z propagačných materiálov je jasne vidieť, že auto je postavené na športovom zníženom podvozku a športových ´japan´ style diskoch obutých do nízkoprofilových pneumatík.

Takto individualizovaný Prius 3. generácie na cestách len tak nestretnete. Položme si ruku na srdce a skúsme s pokojným svedomím povedať, že to vyzerá skutočne dobre.

toyota prius tuning styling chhargespeed

toyota prius tuning styling chhargespeed


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuobj. kódMOC s DPH
- Predný podspojler Chargespeed pre Toyota Prius III:CS 1075319,-€ / ks
- Bočné prahové nadstavce Chargespeed pre Toyota Prius III:CS 1175369,-€ / sada 2ks
- Zadné podspojlery Chargespeed pre Toyota Prius III:CS 1275319,-€ / sada 2 ks
- Strešný difúzor Chargespeed pre Toyota Prius III:CS 1976369,-€ / ks

Kompletnú sadu styling doplnkov od Chargespeed pre Toyota Prius 3.generácie si môžete objednať tu:

Alebo do poznámky uveďte o aké tuningové diely pre Toyotu Prius máte záujem:

katalog
Stylingové diely pre Toyota Prius 3Takmer všetky bodykity značky CHARGESPEED si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)CHARGESPEED


logo chhargespeed

Firma Chargespeed je od svojho založenia v roku 1986 v meste Osaka popredným japonským výrobcom vysoko kvalitných bodykitov, ďalších zaujímavých spojlerov a tuningových doplnkov.

Zamestnanci tejto firmy majú bezmála dvadsaťročné skúsenosti v oblasti výroby týchto špeciálnych dielov, ktoré uplatňujú v spojení s neobvyklou dizajnérskou invenciou.

Spojlere od firmy Chargespeed vynikajú svojou vysokou pevnosťou, excelentným spracovaním a dokonalou presnosťou. Sú vyrobené zo sklolaminátu alebo karbónu a sú určené prevažne pre modely japonských vozov ako Mazda, Mitsubishi, Honda, Subaru, Nissan a Toyota.
Svojich veľkých priaznicvov si táto firma našla medzi vlastníkmi typov Nissan 240SX a Subaru Impreza WRX.

Nechajte sa zlákať jedinečnými extravagantnými tvarmi exkluzívnych spojlerov a bodykitov od dizajnérov zo zeme samurajov!

Váš názor na vzhľad a kvalitu spojlerov značky CHARGESPEED pre auto Toyota Prius 3 ?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov o upravených autách značky TOYOTA nájdete tu:

TOYOTA tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy CHARGESPEED, tak navštívte našu podstránku:

CHARGESPEED


Ostatné články o spojleroch a bodikytoch nájdete v zozname našich článkov tu:

SPOJLERY, BODYKITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5873x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt