support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Toyota FT-1 Concept: predbežný pohľad na budúce športové modely od Toyoty logo toyota

Toyota FT-1 Concept: predbežný pohľad na budúce športové modely od Toyoty

25.Jan.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Toyota predstavila odvážny koncept športového kupé, o ktorom sa špekuluje, že je predobrazom novej generácie modelu Supra. Či k vzkrieseniu tohto modelu niekedy dôjde, zatiaľ nevieme, no zástupcovia automobilky prezradili, že podobných dizajnových kreácií sa dočkáme aj pri sériových modeloch. Toyota FT-1 sa predstavila okrem iného aj hráčom hry Gran Turismo 6, kde sa tento model objavil v celej svojej kráse.

Toyota FT-1 Concept: nádej na ďalšie športové modely od Toyoty


Japonská automobilka Toyota už dávno nechce byť iba producentom úsporných hybridných modelov. Na svoje úspešné športové modely nezabúda a čoskoro sa podľa všetkého dočkáme ich ďalšieho pokračovania. Názov tohto konceptu je veľavravný. Skratka FT je označením pre „Future Toyota“ a číslo 1 má reprezentovať jej jedinečnosť. Nevyzerá to však, že tento koncept by mal blízko k sériovej podobe. Podľa predstaviteľov automobilky sa jednotlivé dizajnové prvky budú postupne pretavovať do sériových modelov – predovšetkým tých športových. Predpokladáme, že v najbližších rokoch by mohla Toyota okrem športovej GT86 ponúkať aj modernú interpretáciu modelov Supra, MR2 alebo Celica.

Toyota FT-1 Concept je zaujímavý svojimi oblými tvarmi a výraznými výduchmi. Celý dizajn exteriéru je podriadený aerodynamike. Nechýba moderné LED osvetlenie, karbónové prvky a viacero futuristických riešení. Zaujímavý je napríklad spôsob uchytenia vonkajších spätných zrkadiel a bočné výduchy na predných blatníkoch. Zadná časť konceptu pôsobí doslova svalnato. Napriek tomu však ako celok, vytvára Toyota FT-1 Concept dojem pomerne ľahkého vozidla. Škoda, že automobilka jeho hmotnosť zatiaľ neprezradila.

Veľmi málo údajov je k dispozícii aj o jeho technike a motore. Dá sa povedať, že automobilke ide v prvom rade o prezentáciu dizajnu. Žiadne čísla o výkone prípadne iné parametre teda nie sú k dispozícii. Jedinou informáciou je, že Toyota FT-1 Concept disponuje výkonným benzínovým agregátom. Nie je teda vybavená žiadnym hybridným ústrojenstvom.

S maximálny zameraním na funkčnosť bol vytváraný aj interiér. Nechýba mu HUD displej zobrazujúci informácie o jazde a moderný karbónový volant. S trochou fantázie môžeme povedať, že kokpit vyzerá podobne ako v stíhačke. Práve to mohlo slúžiť japonským dizajnérom ako inšpirácia.

Dodajme, že posadiť sa doň budete môcť aj vy. Stačí ak máte Playstation 3 a Gran Turismo 6. Práve do tejto hry totiž tvorcovia koncept od Toyoty zaradili. Naplno si ho budete môcť vychutnať v rámci projektu Vision, prostredníctvom ktorého sa v Gran Turisme objavuje viacero zaujímavých konceptov. Toyotu FT-1 Concept môžete popreháňať po svetoznámych okruhoch. Nechýba samozrejme ani verne spracovaný kokpit.

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

toyota ft1 concept

Toyota FT-1 Concept:Idea to Life | Toyota FT-1:FT-1 Tour: Concept Car Overview | Toyota FT-1:Toyota Reveals FT-1 Concept at North American International Auto Show 2014 | Toyota:Toyota FT-1 Concept Appearing in PlayStation®3 Gran Turismo® 6:Ako sa vám páči futuristický dizajn športiaka blízkej budúcnosti od Toyoty ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Toyota vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: SERIOUSWHEELS.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1882x    hodnotenie: 2.3/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt