support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Nukungova Toyota Corolla ako StickyRide - sladké 90-te roky ´naživo´ z Thajska logo toyota

Nukungova Toyota Corolla ako StickyRide - sladké 90-te roky ´naživo´ z Thajska

06.Nov.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Objavovať exotické Thajsko sa dá rôznymi spôsobmi a ak sa tam vyberiete, určite si na svoje prídete aj ako fanúšik tuningu. Tamojšie komunity sa tam stále viac a viac rozrastajú a práve v Thajsku sa objavuje pomerne vysoký počet zaujímavo spracovaných kúskov. Tentoraz tam zavítame opäť a pozrieme sa na Toyotu Corollu, ktorá už síce nie je najnovšia, ale k nej jej majiteľ prejavuje veľmi vrúcny vzťah.

Nukung začal s úpravami svojej Toyoty Corolla pred niekoľkými rokmi. Ešte predtým než ju v rámci rodiny zdedil, bolo toto auto využívané ako taxík. Dnes už však nie je na nej prakticky nič, čo by túto Toyotu spájalo s jej pôvodným "poslaním". Nukung sa s ňou navyše už pred dvoma rokmi stal hviezdou miestnych tuningových zrazov, teraz sa ju však rozhodol upraviť opäť. Zmenil farbu, pridal trochu výkonu a doladil jej vizuálnu stránku. Táto Corolla toho zažila už naozaj dosť, je to však kúsok, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

Nukung sa pri svojej Toyote Corolla venoval najmä vzhľadu a podvozku


Jednou z najvýraznejších úprav, ktorou sa táto Toyota môže pochváliť, je modrozelený perleťový lak. Len pre zaujímavosť dodajme, že predtým mal tento kúsok zvláštnu hnedú metalízu. Zmenil sa aj bodykit, tentoraz čerpal inšpiráciu z Rocket Bunny. Nechýbajú teda rozšírené blatníky, výrazná predná lišta nárazníka a typický zadný spojler. Bodykit má na svedomí tím z UDS Fiber Custom. Majiteľ sa vyjadril, že práve doladenie vzhľadu nebolo vôbec jednoduchou záležitosťou. "Na papieri" bolo množstvo rôznych variácií jednotlivých dielov, výsledok napokon môžete vidieť na fotografiách.

Jeden z nápisov na tomto aute uvádza "real low" a je to skutočne tak. Nukung sa rozhodol svoju Toyotu poriadne znížiť, zároveň upravil odklony kolies, čím je efekt ešte lepší. Podvozok si vyžiadal nové stabilizátory Cusco, ramená a samozrejme adekvátne upravené pružiny. Ohľadom kolies padol výber na 17-palcové disky Enkei NT03, na ktoré sú obuté pneumatiky Nankang s rozmermi 205/45.

Ešte predtým, než sa pozrieme čo všetko sa zmenilo v interiéri, nahliadnime pod kapotu. Pod ňou sa nachádza 20-ventilová verzia motora 4A-GE, ktorou boli okrem iných vybavené aj modely Corolla určené pre domáci trh. Motor spolupracuje s 5-stupňovou prevodovkou, pribudol spojkový kit od TRD a na mieru spracovaný tlmič výfuku. O tom, aké výkonnostné zmeny sa podarilo dosiahnuť, sa majiteľ nezmieňuje.

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

Z pohľadu ďalších úprav je zaujímavý skôr interiér. Ten je charakteristický svojim tigrím vzorom a množstvom rôznych dekorácií. Všimnite si napríklad vnútorné spätné zrkadlo. Interiér však nie je iba o ozdôbkach, nájdete tu škrupinové sedadlá Recaro s bezpečnostnými pásmi Sabelt, bezpečnostnú klietku a vlastnoručne vyrobený volant. Modernejší vzhľad kokpitu dodáva digitálny ukazovateľ Apexi RSM.

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

Nukung s úpravami svojho auta ešte rozhodne nekončí. Podľa vlastných vyjadrení bude pokračovať dovtedy, kým sa mu definitívne neminú nápady alebo peniaze. O pár rokov teda možno tento bývalý taxík uvidíme opäť a zmenený bude na nepoznanie...

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

toyota corolla nukung thajsko stance tuning

Toyota Corolla v stance úprave od tunera Nukunga z Thajska:Čo hovoríte na upravenú Toyotu Corolla od tunera z Thajska ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. Toyota vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3223x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt