support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo TOYOTA CELICA ULTIMATE – ROD MILLEN & TRD logo

TOYOTA CELICA ULTIMATE – ROD MILLEN & TRD

02.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

A máme pre Vás ďalšiu novinku, tentokrát niečo od Američanov. Iste vám je známe, že Amíci sú veľmi zaťažení na japonské značky áut. No a tak sa dohodli Toyota USA, spolu s Rod Millen Motorsports a Toyota Racing Development (TRD) a vyvinuli neskutočnú Celicu, 500-koňový štvor-kolesový výkonný stroj.

Celica je extrém v pôžitku zo šoférovania. Ma nainštalovaný závodný podvozok, na mieru robený výfukový systém, Recaro škrupiny so 4-bodovými pásmi, ochrannú klietku, závodnú nádrž na palivo, špeciálne pneumatiky + kolesá a body-kit inšpirovaný z pretekárskych áut.

Na dosiahnutie výkonového cieľa 500k na TRD sa okamžite pustilo do práce „upravovania“ štvorvalca používaného doposiaľ na Toyota šampionáte IMSA GTP začiatkom 90-tich rokov a v Rod Millerovom Pikes Peak vrchovom špeciáli. Vŕtanie a zdvih bol zväčšený na nainštalovaný turbokit. Na mieru bola upravená hlava a inštaloval sa nový kompletne nerezový výfukový systém. Ako výsledok tohto všetkého táto Celica disponuje výkonom 500PS pri 8000 ot./min. a má krútiaci moment 550Nm pri 5500 ot./min. Za účelom zlepšenia ovládateľnosti pri zvýšenom výkone a krútiacom momente, zmenili vývojári pôvodný pohon Celicy z predného pohonu na pohon všetkých štyroch kolies.

Zmeny boli spravené aj za pomoci Bilstein stabilizátorov a pružín na vyrovnanie a podporu dodatočnej váhy auta a závodnými veľkými brzdami značky Rotora, ktoré boli nainštalované pre zvýšenie brzdnej sily. Pre spevnenie karosérie zabudoval Rod Millen Motorsports do vnútra interiéru klietku. Predné trubky sú privárané priamo na karosériu a sú schované za tapacírom auta. Klietka je viditeľná iba za prednými sedadlami. Nové časti plastových dielcov rozšírili auto o 9 cm vpredu a o 8 cm vzadu. Ďalším zostrením výzoru Celicy sú pneumatiky Michelin PILOT 245/35, navlečené na 19“ palcových horčíkových BBS diskoch. Taktiež bola nanesená unikátna farba na toto auto a to v špeciálnom 3 stupňovom procese v Calty Studios.

Tu Vám prikladáme zopár obrázkov tohto dravého šikmookého Japonca:
Vyjadrite svoj názor na túto Toyotu Celicu! Ako sa vám páči?Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10130x    hodnotenie: 1.6/5, 30 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt