support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Satova Toyota AE86: žijúca legenda z Japonska logo toyota

Satova Toyota AE86: žijúca legenda z Japonska

29.Jun.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Predstavíme vám upravenú Toyotu AE86 od pravoverného fanúšika, ktorý má s týmto modelom bohaté skúsenosti a už od študentských čias po ňom poškuľoval. Keďže je z Japonska, dostať sa k tomuto vozidlu nepredstavovalo až taký problém. Ukážeme vám do detailu upravenú Toyotu AE86, ktorú Sato Hirokazu vlastní už viac než 14 rokov.

Toyotu AE86 vám určite nemusíme zvlášť predstavovať, je to jeden z najtypickejších japonských modelov minulej éry, ktorý si získal srdcia fanúšikov po celom svete. Jedným z nich je bezpochyby aj Sato Hirokazu, ktorý vlastní už tretiu AE86, pričom toto auto považuje za jeden zo skvostov automobilového priemyslu. Dizajn tohto modelu je naozaj nadčasový, súčasnú Toyotu AE86 vlastní už viac než 14 rokov a počas tejto pomerne dlhej doby svoje auto postupne upravoval. S tuningom sa nikam neponáhľal, jeho hlavným cieľom bolo udržať auto v špičkovej forme a podobe, ktorá bude doslova lákať. Model AE86 je jednoducho jeho srdcovkou.

Satova Toyota AE86 je ozajstnou srdcovou záležitosťou


Toyota AE86, ktorú vám dnes predstavíme, bola vyrobená v roku 1986. Nie je teda najmladšia, no na kráse jej to nijako neuberá. Jednou z najzásadnejších vizuálnych úprav je konverzia prednej časti na typ Levin. Pôvodne mala táto Toyota vyklápacie svetlá (Trueno). Ku zmene svetiel došlo aj v zadnej časti. Okrem toho ju skrášľuje športovo ladený bodykit, kryty vonkajších spätných zrkadiel EC Works a zadný spojler od divízie BMW M. Predná kapota bola navyše spevnená sklenými vláknami. Sato si pri úpravách dal záležať na každom detaile, všimnite si napríklad ozdobné lišty okolo predných svetlometov. Tejto šikmookej klasike nesmú chýbať ani poriadne kolesá.

Majiteľ sa rozhodol pre viacero podvozkových zmien, vďaka ktorým tento kúsok zvláda výborne aj jazdu bokom. Dizajn dotvárajú chrómové disky SSR Longchamp XR-4 s rozmermi 14x8.5 vzadu a 14x8 vpredu. Ako obutie zvolil Sato pneumatiky Dunlop DZ101 s rozmerom 185/55. V prednej časti podvozka pribudli nové stabilizátory, TRD silentbloky a samozrejmosťou sú nastaviteľné pružiny. V zadných partiách môžeme hovoriť o stabilizátoroch GT-V a novej nastaviteľnej náprave s dodatočným spevnením. Ani tu nechýbajú nové silentbloky. Dodajme, že brzdové kotúče majú upravený povrch kvôli lepšej tepelnej stabilite a vyššej účinnosti.

Pod prednou kapotou sa nachádza 1.6-litrový štvorvalec 4A-GE so šestnástimi ventilmi. Pohonná jednotka sa dočkala viacerých úprav a Sato v tejto časti rozhodne nešetril. Pribudlo nové výfukové potrubie Fujitsubo s tlmičom Yosimura, nové sú aj sviečky NGK a systém nasávania od APEXi. Vyššiemu výkonu je prispôsobený aj systém chladenia, novinkou je účinnejší chladič Koyo a aj chladič oleja. Prísun paliva z nádrže zabezpečuje výkonnejšie čerpadlo SARD a svoju nezastupiteľnú úlohu zohráva aj regulátor tlaku paliva Nismo. Pohľad pod kapotu je samozrejme pastvou pre oči, nielenže tu všetko výborne funguje, ale aj to dobre vyzerá.

Úpravy sa nevyhli ani interiéru, popri športových doplnkoch tu nájdete aj množstvo multimediálnych vychytávok, vďaka ktorým dostáva kokpit modernejší nádych. Pribudli sem nové ukazovatele tlaku oleja, nový tachometer, hlava radiacej páky a nové koberčeky. To je však iba začiatok, hlavnou úpravou bolo osadenie 7-bodovej bezpečnostnej klietky Cusco a škrupinových sedadiel Bride Zeta II. V interiéri určite zaplesá srdce každého fanúšika poriadne hlasnej hudby, o tú sa dokáže postarať sound systém Alpine s 10-palcovým subwooferom. Nechýba tu ani TV tuner s DVD prehrávačom a trojica monitorov pre pravé multimediálne vyžitie.

Sato sa svojej Toyoty AE86 rozhodne nechce zbaviť, využíva ju pritom takmer denne a vraví, že jej nadčasový dizajn dokáže zaujať aj dnes. Oceňuje, že jeho štvorkolesový miláčik zvládne bláznenie sa na okruhu ale aj bežné každodenné vozenie. Ani po 14 rokoch ho ešte neomrzela...

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

toyota ae86 sato hirokazu stance tuning

Čo hovoríte na upravenú Toyotu AE86 s rokom výroby 1986 od tunera Sata ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. Toyota vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2237x    hodnotenie: 1/5, 2 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt